Zoriks: Tas bija manas karjeras nozīmīgākais metiens

26/01/2021 21:50
Kristers Zoriks

Uzvaru nesošais metiens šodienas “VEF Rīga” mačā “Arēnā Rīga” bija nozīmīgākais Kristera Zorika karjerā, pēc FIBA Čempionu līgas E grupas izšķirošās spēles pret grieķu klubu “Peristeri atzina pats basketbolists.

Jau vēstīts, ka dramatiskā Čempionu līgas grupu turnīra mačā šovakar Rīgā mājiniece “” ar rezultātu 60:57 pārspēja “Peristeri” un pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē sasniedza šī turnīra “play-off”. Ar iespaidīgu pēdējo sekunžu tālmetienu izcēlās Zoriks, kurš uzvaru izrāva 1,1 sekundes pirms mača pamatlaika beigām.

“Sākām spēli diezgan labi un ieguvām 15 punktu pārsvaru, taču zinājām, ka turpinājums nebūs viegls un mača turpinājumā diemžēl zaudējām pārsvaru,” preses konferencē sacīja Zoriks, kurš atbildēja uz jautājumu, vai realizētais metiens bija nozīmīgākais viņa karjerā. “Zinot, kāds līmenis ir Čempionu līgā, tas noteikti bija manas karjeras nozīmīgākais metiens. Nezinām, pret ko spēlēsim turpinājumā, taču mūsu mērķis ir uzvarēt katrā spēli un tad jau redzēsim.”

“Apsveicu komandu, spēlētājus, trenerus, personālu un fanus,” pēc mača priecīgs bija Rīgas kluba galvenais treneris Jānis Gailītis. “Spērām nozīmīgu soli uz priekšu. Pirmajā un otrajā puslaikā rādījām pilnīgi dažāda līmeņa sniegumu uzbrukumā. Prieks, ka mums ir spēlētājs, kurš spēja realizēt tik nozīmīgu metienu.”

“VEF Rīga” šī ir otrā sezona Čempionu līgā. Pagājušajā sezonā izslēgšanas turnīru rīdzinieki nesasniedza, taču šosezon tas izdevies, E grupā ieņemot otro pozīciju. No katras grupas “play-off” iekļuva divas komandas un kopā ar “VEF Rīga” sezonu Čempionu līgā turpinās arī Strasbūras SIG.

Spēles laikā rīdzinieki bija ieguvuši vairāk nekā 10 punktu pārsvaru, kas mača izskaņā tika izsēts. Četras sekundes pirms pamatlaika beigām Kristoss Salustross panāca 57:57, kas lika Jānim Gailītim paņemt minūtes pārtraukumu. Dažās atlikušajās sekundēs bumbu ieguva Zoriks, kurš aizskrēja līdz labajam stūrim un izdarīja sarežģītu metienu pāri sedzējam. Bumba iekrita grozā, bet “VEF Rīga” soliņš eksplodēja.

Mača galvenais varonis Zoriks šajā spēlē guva 10 punktus un sakrāja trīs atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais rīdziniekiem bija Kails Almens, kuram 17 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas piespēles, bet 11 punktus pievienoja Artis Ate. 10 punktus iekrāja Aigars Šķēle, bet Aleksandrs Madsens un Maikls Kaizers katrs tika pie attiecīgi 10 un 12 atlēkušajām bumbām. Jāatzīmē Madsena sniegums divas minūtes pirms beigām, jo viņš iemeta ļoti svarīgu trīspunktu metienu un tobrīd panāca 57:52.