Žurnālists: Bertāns labi izskatītos kādā no Losandželosas komandām

Dāvis Bertāns un Sets Karijs, sportazinas.com
Dāvis Bertāns un Sets Karijs | Foto: Dalasas "Mavericks"

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieki Freds Kacs un Deivids Oldridžs apsprieduši latviešu basketbolista Dāvja Bertāna nākotni Nacionālās basketbola asociācijas () klubā Vašingtonas “Wizards”.

Aizvadītajā sezonā latvietis, pārstāvot komandu no ASV galvaspilsētas, 54 pamatturnīra mačos izcēlās ar vidēji 15,4 punktiem, 4,5 atlēkušajām bumbām un 1,7 piespēlēm. Pēc sezonas Bertānam beidzās līgums un pārrunas par jaunu kontraktu vēl nav uzsāktas. Pašlaik jaunākais no brāļiem Bertāniem trenējas Latvijā, gaidot, kad parādīsies skaidrība gan par līgumu, gan par NBA nākamās sezonas sākumu.

Jāatzīmē, ka Bertāns nespēlēja Orlando “burbuli”, kļūstot par pirmo spēlētāju, kurš attiecas no dalības turnīrā pēc sezonas atsākšanas jūlija beigās.

“Decembrī [“Wizards” ģenerālmenedžeris Tomijs] Šepards atklāti teica, ka Vašingtona grib noturēt Bertānu. Kopš tiem laikiem nekas nav mainījies, jo nesen ĢM atklāja, ka latvieša parakstīšana ir galvenā prioritāte brīvo aģentu tirgu. Visticamāk, līgums ar Bertānu tiks noslēgts. Ir pazīmes, ka viņš grib palikt. Turklāt, visa organizācija jau sen velējās, lai blakus [Džonam] Volam ir spēlētājs, kurš prot iemest tā, kā to prot Bertāns.

Ja man būtu amats klubā, es arī viņu paturētu, ņemot vērā līdzšinējos apstākļus. Mēs nezinām, kas notiks ar algu griestiem, jo NBA ienākumi strauji kritušies. Ja algu griesti paliks esošajā līmenī vai pat nedaudz samazināsies, arī Bertāns, iespējams, kļūs lētāks (agrāk tika runāts par ilgtermiņa darījumu ar algu 12-15 miljoni dolāru par sezonu). Šī situācija var noslēgties ar “Wizards” uzvaru.

Bertāns ir tāda tipa spēlētājs, kurš vairāk noder laba līmeņa komandām, nekā slikta līmeņa vienībām. Uzskatu, ka Dāvis ļoti labi izskatītos Milvoki “Bucks”, Filadelfijas “76ers” vai kādā no Losandželosas komandām. Ir arī citi varianti. “Wizards” noraidīja piedāvājumu par Bertāna aizmainīšanu pirms pāreju termiņa beigām. Iespējams, viņi varēs kaut ko iegūt ar “sign and trade” variantu. Ja nē, tad vienkārši padariet viņu par “Wizards” spēlētāju. Tajā pašā laikā jāatceras, ka, parakstot Bertānu un noturot Bredliju Bīlu, Vašingtonai nepaliks vietas zem algu griestiem, līdz ar ko nebūs arī iespējas veikt lielos manevrus,” brīdina Kacs.

“Vašingtonai noteikti vajadzētu noturēt Bertānu, jo nedrīkst atļaut aiziet cilvēkam, kurš prot tik labi iemest. Es nedomāju, ka te var runāt par salīdzināšanu ar, piemēram, Raienu Andersonu. Bertāns ir elites metējs, punkts! Viens no labākajiem līgā, kurš iemet neatkarīgi no pozīcijas.

Elitei ir vērtība. Tā var parādīties uzreiz, vai arī vēlāk – un jūs vienmēr varēsiet aizmainīt viņu pret kādu, kurš ir tikpat labs metējs. Es būtu šokēts, ja kāds piedāvātu Dāvim vairāk par 17 miljoniem, līdz ar ko “Wizards” ir laba iespēja saglabāt latvieti par labu cenu,” uzskata Oldridžs.

Bertāns saņēma trīs balsis “sestā spēlētāja” un progresējušākā basketbolista balvām

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par