Žurnālists: Bez Porziņģa “Mavs” būs grūti konkurēt ar augstākā līmeņa komandām

16/01/2020 18:29

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Tims Kato uzskata, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” basketbolistam Kristapam Porziņģim ir liela un svarīga loma komandas sniegumā.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī latvietim bija jādodas laukumā NBA spēlē pēc astoņu maču pārtraukuma, kas bija saistīts ar sāpēm celī. Taču arī šoreiz Porziņģis nepiedalījās cīņā. “[Iepriekšējā dienā] sajūtas bija labas – nekādas asas sāpes vai kas tamlīdzīgs, bet spēles dienā sāku atkal just nelielas sāpes,” sajūtas aprakstīja basketbolists. “Sāku iesildīties un sāpes kļuva aizvien spēcīgākas.”

Kato uzskata, ka ir pamats uztraukumam. “Porziņģa ķermeņa lejasdaļas traumu vēsture ir diezgan gara. Tas biedē, bet Kristapa augums (221 centimetrs) neļauj kliedēt šīs bailes,” raksta žurnālists.

Porziņģa prombūtnē aizvadītas deviņas spēles, kuras izcīnītas piecas uzvaras. Eksperts pārliecināts, ka latvieša atgriešanās atrisinās vairākas “Mavericks” problēmas. “Ja Kristaps spēlētu, mačs pret Sakramento “Kings” (127:123) būtu pabeigts jau trešajā ceturtdaļā. Pat ja Porziņģis nemet precīzi, viņš tāpat piesaista pretinieku aizsardzības uzmanību, jo no viņa baidās,” uzskata Kato.

“Kristaps ir noderīgs arī aizsargājot grozu un cīņā par atlēkušajām bumbām tieši aizsardzībā. Bez viņa Dalasa var apspēlēt vājākās komandas, taču “Mavericks” būs grūti konkurēt augstāka līmeņa vienībām, ja Porziņģis nebūs pieteikumā,” noslēdza speciālists.

Šosezon Porziņģis laukumā gājis 31 reizi, atzīmējoties ar vidēji 17,3 punktiem un 9,4 atlēkušajām bumbām.

Ar 26 uzvarām 41 spēlē “Mavericks” ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, šobrīd komandai ir trīs panākumu sērija. Nākamo maču Dalasa aizvadīs naktī uz 18. janvāri plkst. 4:30 pēc Latvijas laika pret Portlendas “Trail Blazers”.

Porziņģis: Iesildoties sāpes kļuva aizvien spēcīgākas