Žurnālists: Var redzēt, ka Dalasai joprojām pietrūkst Porziņģa

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis | Foto: Tony Gutierrez / AP / Scanpix

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Tims Kato paudis viedokli, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībai Dalasas “Mavericks” pietrūkst Kristapa Porziņģa.

Jau ziņots, ka gaidāmajā naktī plkst. 2:00 pēc Latvijas laika mačā pret Šarlotes “Hornets” varētu notikt Porziņģa atgriešanās. Ja latvietis tiešām dosies laukumā, tad viņam tā būs pirmā spēle kopš 21. augusta. Oktobrī liepājniekam tika veikta ceļgala operācija, kuras dēļ viņš nevarēja palīdzēt komandai sezonas pirmajos mačos.

Šosezon Dalasa aizvadījusi deviņas spēles, kurās svinējusi piecas uzvaras. Tomēr apskatnieks uzskata, ka komandas sniegums var būt krietni jaudīgāks. “Var redzēt, ka Dalasai joprojām pietrūkt Porziņģa,” raksta apskatnieks savā pēdējā materiālā par “Mavericks”.

Kristapam šī būs otrā sezona Dalasā. 2019./2020. gada čempionātā viņš 57 pamatturnīra mačos izcēlās ar vidēji 20,4 punktiem, 9,5 atlēkušajām bumbām un 1,8 piespēlēm. Savukārt trīs “play-off” turnīra mačos viņam caurmērā 23,7 punktiem, 8,7 atlēkušajām bumbām un 0,6 piespēlēm.

Decembrī cits “The Athletic” žurnālists Džons Holindžers, atsaucoties uz kādreizējā NBA spēlētāja un grāmatas “The Four Commitments of a Winning Team” autora Marka Ītona apkopoto statistiku, rakstīja, ka Porziņģa karjera varētu būt īsāka nekā līdzjutēji gribētu cerēt.

“Porziņģa sakarā ir viena problēma – visu cieņu garajiem spēlētājiem, taču izrādās, ja tu esi 220 centimetrus garš, tā var nebūt priekšrocība,” raksta Holindžers. “Par to jau esmu runājis iepriekš un ja mēs ielūkojamies vēsturē un apskatām garāko līgas spēlētāju karjeras, skats nav iepriecinošs.”

“Ja spēlētājs pārsniedz 210 centimetru robežu, būtiski palielinās iespēja, ka ķermeņa apakšdaļas traumas krietni saīsinās viņa karjeru,” raksta Holindžers. “Ilgākā karjera Porziņģa auguma vai garākam spēlētājam bijusi 875 spēles, ņemot vērā Marka Ītona datus.”

Porziņģis savas NBA karjeras laikā nospēlējis 243 regulārā čempionāta spēles, bet savainojumu dēļ izlaidis jau 160 mačus. Šādu skaitli viņš sasniedzis piecu sezonu laikā, turklāt vienu no tām viņš pilnībā izlaida ceļgala krustenisko saišu plīsuma dēļ. Kristapam jau savā ceturtajā aktīvajā sezonā bija nepieciešama slodžu pārvalde jeb “load management”, kas izpaudās tā, ka viņš nereti izlaida vienu no spēlēm, ja tās bija divas dienas pēc kārtas jeb angliski “back to back”.

Latvieša līgums ar komandu ir spēkā līdz 2023./2024. gada sezonai.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par