Zvejniekam sudrabs sacensībās Vācijā

24/02/2020 12:04

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks pagājušajā nedēļas nogalē Vācijā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās izcīnīja otro vietu un sasniedz jaunu karjeras rekordu iegūtajos FIS ranga punktos, vēsta sportista mediju pārstāvis Edgars Beļakovs.

Sacensību pirmā diena Zvejniekam nebija pārāk veiksmīga – izstāšanās jau pirmajā braucienā. Tomēr svētdienā, kas bija otrā sacensību diena, Latvijas slēpotājam izdevās revanšēties ar uzviju.

Zvejnieks divu braucienu summā uzrādīja laiku viena minūtes un 36,99 sekundes, vien par nieka 12 sekundes simtdaļām piekāpjoties sacensību uzvarētājam, austrietim, Simonam Oberhambergeram. Tikmēr vēl 0,09 sekundes zaudēja horvāts Samjuels Kolega, kurš ieņēma goda pjedestāla zemāko pakāpienu.

Zvejnieka uzrādītais rezultāts ļāva tikt arī pie jauna karjeras rekorda FIS ranga punktu izteiksmē slaloma disciplīnā. Iegūti 29,88 FIS punkti, kuri nākamajā FIS ranga tabulā ļaus pakāpties par pāris pozīcijām augstāk. Sportista labākais šī brīža rezultāts bija 31,25 FIS punkti, kuri tika izcīnīti šīs sezonas sākumā, Ķīnā.

Savukārt ranga slaloma disciplīnā Zvejnieks šobrīd ieņem 247.vietu starp gandrīz 6000 kalnu slēpotājiem.

Iespaidos par sasniegtajiem rezultātiem dalījās arī pats Zvejnieks. “Svētdien bija ļoti smagas sacensības. Uz starta daudz spēcīgu braucēju, no rīta lija, iepriekšējās dienas temperatūra plusos, līdz ar to arī trases segums mīksts un apstākļi sarežģīti,” apstākļus Vācijas trasē raksturoja sportists. “Esmu ļoti priecīgs par šīs sezonas progresu gan fiziskajā, gan tehniskajā, kā arī psiholoģiskajā ziņā.”Arī taktiski šosezon daudz nopietnāk gatavojos katrām sacensībām, tai skaitā pirms šīm aizvadīju pāris ļoti kvalitatīvas treniņu dienas.”

“Sacensību sezonā vēl aptuveni mēnesis atlicis, daudz interesanti starti gaidāmi, tāpēc viss vēl priekšā.”

Ceturtdien Zvejnieks dosies uz Japānu, lai startētu Tālo Austrumu kausa sacensībās, bet pēcāk atgriezīsies Eiropā, lai Somijas kalnu kūrortā Pihē cīnītos par Latvijas čempiona titulu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

19/04/2021 15:05

“Dinamo” pagarina līgumus ar vairākiem spēlētājiem, tostarp veterānu Sotnieku

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” pagarinājusi līgumus ar četriem hokejistiem – uzbrucējiem Nikolaju Jeļisejevu un Danielu Bērziņu, kā arī aizsargiem Kristapu Sotnieku un Kristapu Zīli. Jau ziņots, ka…