Apskatnieks skarbi kritizē Bertāna līgumu: 80 miljoni zaļo? Jūs laikam jokojat…

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: AP Photo/Nick Wass, File

Nacionālās basketbola asociācijas () apskatnieks Kriss Vernons raidījumā “The Ringer Show” asi kritizējis latviešu spēlētāja Dāvja Bertāna jauno līgumu.

Bertāns parakstījis piecu sezonu līgumu, kura vērtība ir 80 miljoni dolāru. Algu datubāzes “Spotrac” informācija liecina, ka nākamo sezonu laikā viņa atalgojums “uz papīra” būs 15, 16, 16, 17 un 16 miljoni dolāru. Viņam gan garantēti ir 69 miljoni, kā arī pirms pēdējās sezonas latvietis var lauzt kontraktu ar klubu.

“Es varu pateikt tikai vienu – šis Bertāna līgums pēc pāris gadiem pārvērtīsies par šausmām,” secina Vernons. “Tas ir vienkārši drausmīgs kontrakts… 80 miljoni zaļo? Jūs laikam jokojat. Tad, kad pienāks šī līguma otrā daļa, cilvēki sapratīs, ka tas nebija labs darījums.”

“Zinu, ka “Wizards” viņu gribēja saglabāt sastāvā, bet šim puisim ir 28 gadi un esmu drošs, ka kontrakta izskaņā situācija būs ļoti slikta,” turpina Vernons. “Šis man atgādina [Nikolasa] Batuma situāciju no sērijas – ir forši, ka šobrīd sastāvā ir šāds spēlētājs, kurš būs augstā līmenī vēl dažus gadus, bet līguma otrajā pusē tas vienkārši žņaugs komandu.”

Kā zināms, Batums pēdējās divās sezonās katrā vidēji sakrāja attiecīgi 9,3 un 3,6 punktus, pilnībā neattaisnojot uz viņu liktās cerības, jo šajās sezonās francūzis saņēma 24 un 25,6 miljonus dolāru. Šarlotas “Hornets” sliktā kontrakta dēļ nonāca nepatīkamā situācijā, jo Batumam bija palicis vēl viens līguma gads, kura vērtība ir 27,1 miljons, taču viņš nesen tika ievietots neaizsargāto spēlētāju sarakstā un līdz ar to “Hornets” viņam vēl nākamajās trīs sezonās maksās deviņus miljonus katrā.

Vernons ir pārliecināts, ka Bertāna situācija būs līdzīga, proti, ka latvietis varētu rādīt augstu līmeni vēl aptuveni divas sezonas, bet pēdējās divās trijās sniegums varētu neattaisnot naudu, kas tiks maksāta. “Šis kontrakts man iekrita acīs un pēc tā nodomāju – ak, mans Dievs!”

Citi NBA eksperti savukārt atzinīgi vērtējuši Bertāna līgumu.

“Mēs redzējām, ka Galo [Danilo Galinari] saņēma 20 miljonu algu sezonā,” podkāstā “Wizards After Dark” pauda Maikls Berra. “Bet 16 miljoni Bertānam? Tas ir pietiekami labs līgums, kuru nepieciešamības gadījumā nebūs grūti aizmainīt. Tieši tāpēc man tas liekas ļoti labs darījums, jo “Wizards” ne tikai ieguva spēlētāju, kuru vēlējās, bet arī puse no NBA komandām, ņemot vērā to algu resursus, mierīgi varētu atļauties veikt maiņu, lai viņu iegūtu.”

Eksperts par Bertāna līgumu: Ļoti labs darījums, iespējams, labākajam metējam NBA!

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par