Arī “YEKINDAR” ar “Virtus.pro” “Major” turnīra debijā izcīna divas uzvaras, nodrošinot abu latviešu pārstāvēto komandu dueli

31/10/2021 00:14
Mareks

Kā jau ziņots, šogad abi Latvijas labākie “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) spēlētāji – Helvijs “broky” Saukants “FaZe Clan” un Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis “Virtus.pro” komandas sastāvā pirmo reizi piedalās “Major” līmeņa turnīrā – “PGL Major Stockholm 2021”, kurā savos pirmajos divos mačos “broky” izcīnīja uzvaras. Viņa pēdās sekoja arī “YEKINDAR” ar “Virtus.pro”, kas guva virsroku pār “paiN” vienību turnīra “Challengers” fāzes pirmajā kārtā ar rezultātu 16:14 un otrajā kārtā triumfēja pār “Movistar Riders”, rezultātam esot 16:12.

“PGL Major Stockholm 2021” ir gada ievērojamākais “CS:GO” turnīrs ar pārliecinoši lielāko balvu fondu salīdzinājumā ar citām “CS:GO” sacensībām – divi miljoni ASV dolāru, čempioniem savā kontā iegūstot pusi no tā. Šajā turnīrā, kurš norisinās no 26. oktobra līdz 7. novembrim, piedalās 24 komandas pēc aktuālajiem reģionu “Major” reitingiem, astoņām no tām sākot turnīru uzreiz otrajā jeb “Legends” stadijā, bet pārējām 16 vienībām cīnoties pirmajā jeb “Challengers” stadijā par tikšanu tālāk. Sīkāk ar komandu atlases kārtību iespējams iepazīties ŠEIT.

Jāpiebilst, ka abi latvieši turnīru sāka no “Challengers” stadijas, kas tiek izspēlēta pēc “Triple Elimination” principa, izslēgšanas un kvalifikācijas mačiem uz nākamo kārtu norisinoties pēc “Best of three” izspēles, bet pārējiem – “Best of one”.

Karšu izvēlē “Virtus.pro” un Brazīlijas komanda “paiN” lēma par labu “Inferno” kartei. Komandas cīnījās ļoti līdzvērtīgi, noslēdzot pirmo puslaiku ar rezultātu 8:7 par labu “Virtus.pro” teroristu pusē.

Tas turpinājās arī otrajā mača daļā. Atkārtojās pirmā puslaika scenārijs, arī šoreiz “Virtus.pro” izcīnot par viena raunda tiesu vairāk, gūstot uzvaru ar rezultātu 16:14. “YEKINDAR” palīdzēja savai komandai, esot labākais serverī ar 24 “killiem” un tiekot atzīts arī par mača labāko spēlētāju. Sīkāka spēles statistika redzama ŠEIT.

Uzvara pirmajā mačā ļāva “Virtus.pro” vienībai tikt augšējā zara otrajā kārtā, kur tai pretī stājās spāņu komanda “Movistar Riders”, kas savā iepriekšējā duelī vinnēja “Renegades” ar rezultātu 16:13.

Šajā duelī komandas kartes izvēles procedūrā nonāca pie “Vertigo”. Pirmajā puslaikā teroristu pusē krietni pārliecinošāk darbojās “Movistar Riders”, noslēdzot to ar rezultātu 10:5.

Otrais spēles nogrieznis apliecināja to, kas iezīmējās jau pirmajā puslaikā – priekšrocības un komandu veiksmīgākais sniegums teroristu pusē, jo latvieša pārstāvētā vienība spēja atspēlēt deficītu, iespaidīgi uzvarot 11 raundos un zaudējot vien divos. Tas ļāva triumfēt ar rezultātu 16:12. “YEKINDAR” aizvadīja izcilu debiju, jo arī šajā mačā bija labākais spēlētājs, nošaujot pretiniekus 25 reizes. Plašāka statistika par šo dueli atrodama ŠEIT.

Izcīnītās uzvaras turnīra zarā nozīmēja, ka nākamajā mačā – “Challengers” fāzes augšejā zara trešajā kārtā bija gaidāms abu latviešu pārstāvēto komandu duelis. Turnīra gaitai un it īpaši “broky” un “YEKINDAR” veikumam iespējams sekot līdzi “GOEXANIMO” “YouTube” kanālā.