Bricis: Par Rastorgujevu jau rudenī bija liela pārliecība, jo testi liecināja, ka viņš ir labā formā

27/03/2024 18:47
Nokopēts
Baiba Bendika un Ilmārs Bricis

Latvijas biatlona izlases treneris Ilmārs Bricis sarunā ar “Latvijas Avīzi” atskatījās uz aizvadīto biatlona sezonu.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā sezonā Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs kopvērtējumā ar 433 punktiem ieņēma 17. vietu, taču viņa lielākais triumfs bija notika 18. februārī, kad viņš pasaules čempionāta 15 kilometru distancē ar kopēju startu izcīnīja sudrabu, kas ir visu laiku labākais rādītājs Latvijas biatlona vēsturē.

Rastorgujevs: Pēc sudraba izcīnīšanas mājās bija ļoti daudz uzmanības

“Rudenī diezgan liela pārliecība bija tikai par Rastorgujevu, jo testi, skrējieni liecināja, ka viņš ir labā formā. Baiba Bendika bija liels nezināmais, kad un vai vispār sezona sāksies. Renārs Birkentāls lēnām turpina progresēt, gaidīju, ka būs vismaz daži labi starti, un tā arī bija. Sanitai Buliņai sākums bija labs, vēlāk saslima, un pēc tam atgriezties ir ļoti grūti. Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise liek mazus solīšus uz priekšu. Ja varētu trenēties ar Andreju, Baibu, izdarīt to programmu, tad vajadzētu būt labāk, bet tam vajag finanses un pašiem ļoti lielu gribēšanu, šobrīd izskatās, ka trūkst gan viens, gan otrs,” šī brīža situāciju Latvijas biatlonā iezīmē Bricis.

“Ļoti slikti nav, tad jau nekur nebūtu,” Latvijas biatlona saimniecību vērtē treneris. “Lielajā izlasē vajadzētu lielāku konkurenci, proti, vairāk sportistu, kas pretendētu uz komandu, bet tāda situācija jau nav tikai mums. Izņemot dažas valstis, starp izlasi un sekotājiem ir liela plaisa. Ja runājam par naudu, sarēķinot visu kopā, diez vai budžeta ziņā esam pirmajā trīsdesmitniekā, salīdzinot ar rangā blakus esošajām valstīm, mums ir divas-trīs reizes mazāk,” teica Bricis.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām