Čempions nomainīs čempionu – “Aston Martin” komandu nākamajā sezonā pārstāvēs Alonso

01/08/2022 11:21
Nokopēts
Fernando Alonso

Pirmās formulas (F-1) komanda “Aston Martin” paziņojusi, ka tās rindās nākamajā sezonā brauks divkārtējais pasaules čempions, spāņu pilots Fernando Alonso. Līgums noslēgts uz vairākiem gadiem.

“Man joprojām ir izsalkums un ambīcijas cīnīties augšgalā. Gribu būt daļa no komandas, kas ir gatava mācīties, attīstīties un gūt panākumus. Mana aizraušanās un vēlme veiksmīgi startēt palīdzējusi man saglabāt prieku un uzticību sportam. Ceru atkal uzvarēt, un tāpēc man ir jāizmanto iespējas, kas man šķiet piemērotas,” paziņojumā teica Alonso.

Jau iepriekš ziņots, ka karjeru šogad noslēgs cits leģendārais autosporta braucējs Sebastians Fetels, kurš Lielbritānijas komandu pārstāvējis pēdējās divas sezonas. Alonso tikmēr pēc 2018. gada sezonas bija bez līguma, taču pērn 39 gadu vecumā atgriezās sportā un pievienojās savai kādreizējai komandai “Renault”, kura gan tobrīd un joprojām ir zināma kā “Alpine”.

Iepriekšējā sezonā čempionāta kopvērtējumā Alonso noslēdza labāko desmitnieku ar izcīnītiem 81 punktiem. Šosezon pēc 13 aizvadītiem posmiem braucēju ieskaitē viņš atrodas turpat, 10. vietā ar iegūtu 41 punktu. Uz pjedestāla Alonso Francijas komandas rindās kāpis vienu reizi, pagājušajā gadā Katarā.

F-1 titulētais Spānijas pilots debitēja 2001. gadā un karjeras laikā pārstāvējis minēto “Renault” komandu, kā arī “Ferrari”, “McLaren” un “Minardi”. Veiksmīgais posms viņam padevās pie “Renault” stūres – 2005. un 2006. gadā viņš izcīnīja čempiontitulus. 2010., 2012., kā arī 2013. gadā, pārstāvot “Ferrari”, viņam nācās samierināties ar otro vietu kopvērtējumā.

Alonso vairākās rekordu ailēs ir to augšgalā, taču šosezon, nekādu ārkārtas apstākļu gadījumā, viņš kļūs par braucēju, kurš aizvadījis visvairāk F-1 sacīkšu. Līdz sezonas beigām palikuši deviņi posmi, un pēc Ungārijas sacīkstes viņa kontā ir 349 sacensību pieraksti, kamēr pašreizējais rekordists Kimi Raikonens karjeras laikā atzīmējās ar 353 startiem.

Leģendārais Alonso atklāj, ka vēl negrasās beigt F-1 karjeru

Titulētais F-1 braucējs Fetels pārsteidzoši paziņo par karjeras beigšanu

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām