Daugaviņš: Būtu pareizi, ja valsts ar izdienas pensijām atbalstītu arī augstākā ranga sportistus

15/07/2023 21:17
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš intervijā ar portālu “LSM.lv” paudis viedokli, ka, viņaprāt, valstij augstākā ranga sportistus pēc karjeras beigām vajadzētu garantēt ar izdienas pensijām.

35 gadus vecajam uzbrucējam aiz muguras ir 11 pasaules čempionātu pieredze, taču tikai šogad, Latvijai izcīnot bronzas medaļas, viņš pirmo reizi karjerā par to saņēma kāda veida finansiālu atbalstu, jo izlasei prēmijas tiek izmaksātas par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Ja Latvija labāko astoņu komandu vidū PČ ir iekļuvusi piecas reizes, tad iepriekšējās četras reizes tas tika paveikts bez Daugaviņa sastāvā.

“Man šķiet, ja policistiem un armijas cilvēkiem ir kāda izdienas pensija, būtu pareizi, ka valsts atbalstītu arī augstākā ranga sportistus līdzīgā veidā. Proti, ja tu nospēlē gadus, pārstāvot valsti kādos augstākā ranga turnīros vai čempionātos, tas rezultētos arī finansiāli. Ne tikai kā gods. Piemēram, ja tu nospēlē desmit pasaules čempionātos, tad tev tiek garantēta vidējā valsts pensija. Ja nospēlē vēl piecus gadus, tad pieliek vēl kaut ko klāt. Tad arī spēlētāji būtu gatavi ziedot sevi, zinot, ka ir valsts garantējums pēc tam. Tas būtu solīdi,” teica Daugaviņš.

“Ja par to pienāktos valsts atbalsts, tad būtu drošības sajūta, ka tu nepaliksi pilnīgi bez nekā. Jo 45 gados hokejistam nāk ārā visas vecās traumas, daļa no hokejistiem paliek par tādiem pusinvalīdiem. Spēlējot dakteri ir pieejami katru dienu, bet tāpat – dzelži pa visu ķermeni, ceļi salauzti, klibi muskuļi…,” saka Latvijas izlases kapteinis.

“Man jau tagad vienai rokai ir zaudētas 50% kustību, bet man nebūs nekādu sociālu garantiju, ka es varēšu to iet un ārstēt,” atzina Daugaviņš. “No agras jaunības esmu bijis prom, man nekas nepienākas. Bet rūpes no valsts puses par to, ka sportistiem būtu atbalsts arī pensijas vecumā, būtu veids, kas cilvēkus motivētu iet un ziedot savu ķermeni lielajam sportam, pārstāvēt savu valsti. Ja izdodas izsisties līdz tam profesionālajam līmenim, kad ir jāizšķiras – iet tālāk pasaules līmeņa komandās vai nē, tad tā būtu motivācija.”

Daugaviņš par karjeras beigām: Ja nav tā, ka tik ļoti sāp, ka nevar paiet, tikmēr to var darīt

Daugaviņš: Domāju, ka bez faniem Latvijas hokejs sen jau būtu nomiris

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām