Desmit ievērojamākās izmaiņas “FIFA22” videospēlē

24/07/2021 08:41

“FIFA 22” iznākšana jau ir tepat aiz stūra. Precīzāk, šīs spēles nodošana spēlētāju rokās paredzēta šī gada 1.oktobrī. Tā nāks klajā ar vairākām izmaiņām un uzlabojumiem. Šajā rakstā aplūkosim desmit galvenās pārmaiņas, kas sagaidāmas “FIFA 22”.

“HyperMotion” tehnoloģija

“Electronic Arts” (EA) izmanto pavisam jaunu tehnoloģiju, lai ievērojami uzlabotu “FIFA 22” sniegumu uz jaunākās paaudzes konsolēm: “PlayStation 5” un “Xbox Series X”. Lai pilnveidotu spēlētāju kustības un precīzāk atdarinātu katra spēlē iekļautā profesionālā futbolista spēles stilu, agrāk tika izmantota īpaša optisko kustību studija. Taču šajā “FIFA” versijā 22 profesionāli futbolisti to varēs darīt sev ierastajā vidē, stadionos, treniņu laukumos un citur, jo tam tiks izmantoti speciāli “Xsens” kustību fiksēšanas tērpi. Šajā procesā piedalījās tādi atpazīstami futbolisti, kā Marselu, Edens Azārs, Trents Aleksandrs-Arnolds un citi.

Jaunā futbola spēļu fiksēšanas tehnoloģija ļaus videospēlē iekļaut pat 4000 jaunu aizsardzības, sitienu, piespēļu un bumbas kontroles animāciju, rezultātā dodot iespēju baudīt daudz plūstošāku un reālistiskāku spēles ritējumu.

Taktiskais mākslīgais intelekts

Iepriekšējās “FIFA” versijas ir tikušas kritizētas par futbolistu un komandu darbībām, kas it nemaz nav loģiskas. “FIFA” izstrādātāji “EA” ir centušies to labot. Viņi sola lielāku datora kontrolēto futbolistu inteliģenci, piemēram, uzbrūkošie futbolisti spēs pieņemt sešreiz vairāk lēmumu sekundē nekā iepriekšējās versijās. Tikmēr aizsargi spēs labāk sadarboties un kustēties kā vienots veselums.

Kinētiskie dueļi

“FIFA 22” animācijas solās būt labāk sinhronizētas ar spēlētāja veiktajām darbībām. Aizsargu un uzbrucēju cīņa par bumbu notiks ar neticamu realitātes sajūtu, it īpaši bumbai esot lidojumā.

Spēlētāju uzvedība

Virtuālo futbolistu savstarpējās darbības un komunikācija būs vēl nepieredzētā līmenī. Pretinieki savā starpā runās, konfliktēs un žestikulēs gluži kā īstā futbola mačā. Būs redzamas arī izmaiņas futbolistu sejas izteiksmēs atkarībā no rezultāta uz tablo.

Padziļināta statistika

Maču statistika ir bijusi neatņemema “FIFA” sastāvdaļa jau gadiem, taču spēles dati kā reālajā futbolā tā arī virtuālajā ir pacēlušies līmeni augstāk. Tā kā arī virtuālā futbola spēļu statistikas izmantošana kļūst arvien izplatītāka, “FIFA 22” iekļaus “karstuma viļņu” karti un gaidāmo vārtu rādītāju (xG), lai labāk atspoguļotu spēlētāju sniegumu.

Vārtsargu uzlabojums

Vārtsargi “FIFA 22” būs pavisam savādāki un izmaiņas notiks uz labo pusi. Līdz ar jaunieviesto sistēmu spēlētājiem ar pultīm būs iespēja izjust daudz lielāku brīvību spēlē ar vārtsargu un līdz ar to uzlabosies arī iespēja nosargāt vārtus neskartus. Vārtsargi būs daudz drošāki savu lēmumu pieņemšanā, kas prasīs daudz vairāk piepūļu, lai pārspētu tādus vīrus kā Manuelu Noieru, Janu Oblaku un citus izcilus vārtsargus.

Eksplozīvais sprints

Tādi ātruma karaļi, kā Kilians Mbapē un Kails Volkers jaunajā “FIFA” versijā būs vēl iespaidīgāki. Tiks uzlabota ātruma uzņemšanas kontrole. Eksplozīvā sprinta funkcija būs daudz pamanāmāka un produktīvāka neatkarīgi no tā, vai tā tiks izmantota uzbrukumā vai aizsardzībā.

Jaunas detaļas

Atšķirīgs spēlētāju apģērbs himnu atskaņošanas laikā ir tikai viena no zināmajām izmaiņām, kas dos spēlētājiem reālistiskāku mača pieredzi.Zāliena laistītāji, stadiona personāls, spēlētāju iesildīšanās, ģērbtuves un talismani tiks iekļauti jaunākajā versijā.

Tāpat arī dinamisks skatītāju pūlis tribīnēs, kas mača laikā reaģēs uz atbalstītās komandas sniegumu laukumā, piemēram, pametot stadionu agrāk, ja spēlētāji rāda sliktu sniegumu. Arī Žuzepa Gvardiolas kaislīgās svinības ar spēlētājiem pēc mača būs redzamas “FIFA 22”.

Bumbas kontrole

“EA” daudz loģiskāku un saprotamāku ir padarījusi arī futbolistu bumbas kontroli. Garāka divu pieskārienu animācija ir viena no izmaiņām. Tāpat ir uzlabots futbolistu tehniskais izpildījums, uztverot piespēles pa gaisu.

Reālistiskākas bumbas kustības

Veids, kādā kustēsies bumba, būs pavisam atšķirīgs. “EA”, izmantojot reālās pasaules datus, ir spējuši padarīt reālistiskākas tādas nianses kā bumbas ātrumu, ripošanu, pagriezienus, lidojuma trajektorijas, gaisa pretestību un atsitienus pret zemi.

Katrā ziņā, šķiet “EA” ir krietni papūlējušies, lai uzlabotu spēlētāju pieredzi un sniegtu jaunas emocijas. Atliek vien gaidīt 1.oktobri, lai redzētu, vai viņiem tas būs izdevies.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….