Zināms, kad Porziņģis aizvadīs pirmo spēli pret savu bijušo klubu

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Dallas Mavericks

Latvijas basketbola zvaigzne un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” spēlētājs Kristaps Porziņģis novembra vidū atgriezīsies Ņujorkā, lai aizvadītu maču pret savu bijušo komandu Ņujorkas “Knicks”, vēsta “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija.

2015. gada draftā “Knicks” izvēlējās latvieti ar ceturto numuru. 2017./2018. gada sezonā uzbrucējs vidēji mačā iemeta 22,7 punktus, taču 2018. gada februārī iedzīvojās nopietnā savainojumā, un kopš tā brīža laukumā nav gājis. Latvietim tika konstatēts ceļgala krustenisko saišu plīsums, kas nozīmēja ilgu rehabilitāciju.

2019. gada februārī Porziņģis tika aizmainīts uz Dalasas “Mavericks”. Paredzēts, ka uzbrucējs būs pilnībā gatavs jaunajai NBA sezonai, kas sāksies 22. oktobrī, bet jau 14. novembrī viņam būs iespēja atgriezties leģendārajā “Madison Square Garden”, lai aizvadītu maču pret “Knicks”.

Porziņģis oficiāli parakstījis lielāko līgumu Latvijas sporta un “Mavericks” komandas vēsturē

Jau vēstīts, ka maiņa uz Dalasu bija paša Porziņģa izvēle, jo viņš nebija apmierināts ar notiekošo komandā. „Tomēr viņš ir spēlētājs, kurš vēlas visu laiku trenēties un būt profesionālā vidē. Fila Džeksona laikā bija brīži, kad Porziņģis vēlējās agri no rīta trenēties individuāli, taču viņam ne vienmēr bija pieejami treneri, kas ar viņu strādātu. Un šādas situācijas nebija reti. Kristaps bija neapmierināts ar elementārām lietām, kas būtu jānodrošina profesionālai komandai,” vasarā ziņoja ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis.

Skarbs bija arī cits apskatnieks no sarunu šova “First Take” Makss Kellermens: “Ņujorkas “Knicks” nožēlos to, ka aizmainīja Porziņģi uz “Mavericks”. Vienīgais, kas var sabojāt viņa karjeru ir traumas. Kristaps ir savas paaudzes lielākais talants. Domāju, ka viņam ir potenciāls kļūt par planētas labāko basketbolistu. Viņam ir tikai 23 gadi un viņš ir apveltīts ar lielisku metienu. Porziņģis ir lielisks aizsardzības spēlētājs, viens no labākajiem, kādu esmu redzējis. Turklāt, viņš turpina progresēt.”

Taču netrūka arī kritikas. Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempions Kendrikss Pērkinss uzskata, ka “Knicks” visu izdarīja pareizi. “Nekad neesmu licis lielas cerības uz Porziņģi. Man ir radusies sajūta, ka Porziņģis ir dīva un es varu nosaukt vismaz 20 spēlētājus, kurus es savā komandā šobrīd izvēlētos viņa vietā. Man ir jāpiekrīt – “Knicks” izdarīja pareizu izvēli, aizmainot Porziņģi. Jāņem vērā arī viņa pēdējā laika problēmas ārpus laukuma un mēs nevaram zināt, kā tas iespaidos Porziņģa karjeru.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par