Izcilā Bjergena izcīna savu sešpadsmito pasaules čempiones titulu distanču slēpošanā; Muižniece desmit kilometru distancē ieņem 66.vietu

28/02/2017 21:08
Norvēģijas izcilā slēpotāja Mārita Bjergen

Lahti (Somija), 28.febr., LETA. Norvēģijas izcilā slēpotāja Mārita Bjergena otrdien Somijā triumfēja desmit kilometru klasiskā stila distancē ar intervāla startu, izcīnot savu sešpadsmito zelta medaļu pasaules čempionātos, kamēr Latvijas sportiste Anda Muižniece ierindojās 66.vietā.

Bjergena, kura sestdien uzvarēja arī 15 kilometru distancē skiatlonā, kļūstot par visu laiku uzvarētājas tituliem bagātāko pasaules čempionātu dalībnieci, otrdien finišu sasniedza pēc 25 minūtēm un 24,9 sekundēm.

Norvēģiete guva pārliecinošu uzvaru, jo sudraba medaļu izcīnījusī zviedriete Šarlote Kalla viņai zaudēja 41 sekundi, kamēr bronzas medaļa tika vēl vienai norvēģietei Astrīdai Ūhrenholdtai Jākobsenai, kura savai tautietei zaudēja 55,5 sekundes.

Tikmēr Muižniece finišu sasniedza 32 minūtēs un 23,5 sekundēs, kas viņai deva 66.vietu 72 dalībnieču konkurencē, no uzvarētājas atpaliekot par sešām minūtēm un 58,6 sekundēm.

Muižniece aiz sevis atstāja slēpotājas no Islandes, Brazīlijas, Bulgārijas, Mongolijas un Armēnijas, bet vēl viena dalībniece finišu nesasniedza.

LETA jau vēstīja, ka Bjergena planētas meistarsacīkstēs izcīnīto zelta medaļu skaita ziņā sestdien apsteidza krievieti Jeļenu Vjalbi, kura laika posmā no 1989. līdz 1997.gadam pasaules čempionātos izcīnīja 14 zelta medaļas. Savukārt 13 augstākā kaluma cēlmetāli ir norvēģa Petera Nurtuga rēķinā.

Tikmēr Bjergenai pasaules čempionātos tagad jau ir 24 medaļas, kas jau iepriekš bija labākais sasniegums šajā sporta veidā. Viņa tāpat ir seškārtēja olimpiskā čempione, Olimpiādēs izcīnot arī trīs sudrabus un vienu bronzu.

Trešdien pasaules čempionātā, kas norisinās Lahti, 15 kilometru klasiskā stila distancē ar intervāla startu sacentīsies vīrieši, kur dalībnieku vidū būs arī Latvijas labākais slēpotājs Indulis Bikše.