Jonass Spānijas “Grand Prix” finišē labāko sešiniekā

17/10/2021 18:19
Pauls Jonass

Latvijas motobraucējs Pauls Jonass no “Gas Gas” komandas svētdien pasaules motokrosa čempionāta 13.posmā – Spānijas “Grand Prix” – MXGP klasē izcīnīja sesto vietu. Pirmo braucienu Jonass noslēdza sestajā vietā, bet otrajā braucienā finišēja piektajā vietā, kas posma kopvērtējumā deva sesto vietu.

Otrajā braucienā Spānijas braucējs Horhe Prado izvirzījās vadībā startā, bet Jonass sāka cīņu par trešo vietu, atpaliekot no nīderlandieša Džefrija Herlingsa. Pēc kļūdas izbraucot līkumu Jonass noslīdēja uz piekto vietu un atpalika no itāļa Antonio Kairoli tikai par 0,5 sekundēm, taču brauciena laikā starpība pieauga.

Brauciena vidū Herlingss cieši brauca aiz līdera Prado, meklējot iespēju, kad varētu izvirzīties vadībā, un pēc Prado kļūdas viņš to paveica. Brauciena turpinājumā Herlingss pārsvaru tikai palielināja, ātri vien apsteidzot Prado par četrām sekundēm. Savukārt slovēnis Tims Gajsers izmantoja vēl vienu Prado kļūdu citā līkumā un pakāpās uz otro pozīciju, bet par vietu trijniekā neatlaidīgi cīnījās arī Kairoli. Pēdējos divos apļos Prado tomēr izdevās nosargāt trešo pozīciju.

Pirmais finišēja Herlings, par 4,28 sekundēm atpalika Gajsers, bet labāko trijnieku, atpaliekot no pirmās vietas ieguvēja par 11,71 sekundi, noslēdza Prado. Jonass no pirmās vietas ieguvēja atpalika par 19,5 sekundēm. Spānijas posma kopvērtējumā pirmo vietu ar izcīnītiem 45 punktiem ieņēma Herlingss, otrajā vietā ar 52 punktiem ierindojās Prado, bet 40 punktus un trešo vietu izcīnīja Gajsers. Savukārt Jonass šajā posmā izcīnīja 31 punktu.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā ar 505 punktiem atrodas Herlingss, otrajā pozīcijā ar 493 punktiem ir francūzis Romēns Fevrs, bet labāko trijnieku ar 490 punktiem noslēdz Gajsers. Latvijas braucējs kopvērtējumā atrodas septītajā vietā ar 352 izcīnītiem punktiem. Šajā sezonā ir palikuši vēl pieci posmi, un nākamie trīs norisināsies Pjetramuratā, Itālijā Iepriekšējā posmā, kas norisinājās Lakapella Marivālā Francijā, Jonass izcīnīja sesto vietu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…