Koncentrēšanās rēbuss pokerā – kā atrisināt?

31/03/2021 11:28
Nokopēts
Pokers

Spēja ilgāku laiku koncentrēties ir viena no svarīgākajām prasmēm, kas jāizkopj pokera spēlētājam. Īpaši, ja ir runa par pokera turnīriem un spēkošanos ar augstākās raudzes profesionāļiem. Lūk, astoņi soļi, ko varam sākt īstenot jau šodien, lai uzlabotu savu sniegumu turnīrā vai pie naudas spēles galda.

Neiekļūt apburtajā lokā

Koncentrēšanos nereti jauc ar uzmanības noturēšanas ilgumu, bet tas tomēr nav viens un tas pats. Koncentrēšanās vairāk attiecas uz garīgo piepūli, ko paģēr tas, pie kā patlaban strādājat, turpretī ar uzmanības ilgumu apzīmē laiku, kurā varat koncentrēties uz kādu noteiktu lietu. Gan uzmanības ilgums, gan spēja koncentrēties var atšķirties vairāku iemeslu dēļ, piemēram, dažiem cilvēkiem sagādā grūtības apzināt, identificēt un novērst traucējošos faktorus, tāpat būtisks aspekts var būt vecums, miega trūkums, veselības problēmas. Nespēja koncentrēties, kad tas nepieciešams, savā ziņā iedarbina ķēdes reakciju: vajag koncentrēties, bet nesanāk; tas izsauc aizkaitinājumu un rada stresu; esot stresā, mēs nepietiekami skaidri domājam un izdarām vēl vairāk kļūdu, kas savukārt stresu tikai pastiprina.

No šaha līdz šokolādei

Labā ziņa – pastāv virkne pētījumos pārbaudītu metožu un paņēmienu, kā ikdienā strādāt ar sevi un savu prātu, lai koncentrēšanās spēja uzlabotos.

Stimulējiet domāšanu ar spēlēm. Nē, šoreiz tas nebūs pokers! Pētnieki noskaidrojuši, ka ir daži galda un intelektuālo spēļu veidi, kas var pozitīvi ietekmēt spēju koncentrēties. Tās būtu: sudoku, krustvārdu mīklas, šahs, vārdu meklēšana vai kodēšana. Pietiek ar 15 minūtēm dienā un piecām dienām nedēļā, lai šādā veidā ne tikai uzlabotu koncentrēšanos, bet arī attīstītu īstermiņa atmiņu un problēmu risināšanas prasmes.

Uzlabojiet miega kvalitāti. Eksperti iesaka pieaugušajiem katru nakti gulēt septiņas līdz astoņas stundas. Turpinājumā daži padomi, kā parūpēties par labākajiem apstākļiem veselīgam miegam:

  • Stundu pirms gulētiešanas izslēdziet televizoru un dodiet atpūtu arī telefonam vai planšetei.
  • Kārtīgi izvēdiniet guļamistabu, labāk gulēt vēsākā temperatūrā.
  • Pirms gulētiešanas var izbaudīt siltu vannu, paklausīties mierīgu mūziku, palasīt grāmatu.
  • Vēlams iet gulēt un celies katru dienu aptuveni vienā un tajā pašā laikā, arī nedēļas nogalēs.
  • Mēģiniet izvairīties no smagiem treniņiem tieši pirms gulētiešanas.

Atvēliet laiku fiziskajām aktivitātēm un pavadiet pietiekoši daudz laika svaigā gaisā. 2018. gadā veiktā pētījumā tika atrasti pierādījumi tam, ka regulāras ikdienas fiziskās aktivitātes varētu palīdzēt uzlabot koncentrēšanos un uzmanību jau pēc četrām nedēļām. Īpaši rekomendējama ir aeroba slodze, kuras laikā  muskuļi darbojas režīmā, kurā tiem, lai ražotu kustībām nepieciešamo enerģiju, ar uzņemto skābekli ir pietiekami, piemēram, pastaigas, lēni skrējieni. Šāds lēns un mierīgs darbs ļauj muskuļiem nostiprināties, kļūt izturīgākiem un organismam iemācīties efektīvāk lietot resursus.

Ievērot pārtraukumus. Kā pārtraukums darbā vai veicot mājas soli var paaugstināt koncentrēšanās spēju? Apsveriet šo scenāriju: jūs jau esat veltījis vairākas stundas kādam projektam. Piepeši uzmanība sāk zust. Lai gan ir grūti paturēt prātā uzdevumu, jūs tomēr paģērat sev turpināt iesākto. Šīs iekšējās cīņas rezultātā pieaug spriedze, kas situāciju tikai pasliktina. Speciālisti iesaka nākošreiz reaģēt savlaicīgi, proti, tiklīdz pirmo reizi piefiksējat, ka samazinās spēja koncentrēties – iepauzējiet. Padzerieties, notiesājiet kādu uzkodu, pastaigājiet pa telpu, kur atrodaties vai, ja tas iespējams – izejiet uz mirkli ārā. 

Mūzika. Pētījumos noskaidrots, ka mūzikas, dabas skaņu vai baltā trokšņa atskaņošana palīdz uzlabot ne tikai koncentrēšanos, bet arī citas smadzeņu funkcijas. Eksperti iesaka izvēlēties klasiskās mūzikas skaņdarbus, jo īpaši baroka laika, kā arī dabas skaņas. Ja klasiskā mūzika tomēr neiet pie sirds, labu efektu, pēc speciālistu domām, dos ambient vai elektroniskā mūzika bez vārdiem. Nozīme ir arī skaļumam, to vajadzētu noregulēt maiga fona trokšņa līmenī. 

Pārtika. Rekomendējams izvairītiem no ļoti pārstrādātiem pārtikas produktiem, pusfabrikātiem, kas satur pārāk daudz cukura un tauku. Uzturā ieteicams iekļaut šādus produktus: treknās zivis, piemēram, lasis, olas, mellenes, spināti. Ja tas iespējams, nevajadzētu izlaist brokastis. Šajā ēdienreizē vēlams iekļaut produktus, kuros ir maz pievienoto cukuru un daudz olbaltumvielu un šķiedrvielu. Labākie varianti? Auzu pārslu putra, jogurts ar augļiem, grauzdēta pilngraudu maize ar vārītu olu. 

Kofeīns. Ja jūtat, ka koncentrēšanās kapacitāte sarūk, var glābt tase kafijas vai zaļās tējas. Ja kafiju nelietojat, tādu pašu efektu sniegs pāris gabaliņi tumšās šokolādes – ar noteikumu, ka kakao sastāvs ir 70% un vairāk. 

Veiciet koncentrēšanās treniņu. Tas ietver nedalītas uzmanības veltīšanu konkrētai aktivitātei noteiktā laika periodā. Izmēģiniet kādu no šīm darbībām: 

  • 15 minūtes zīmējiet. 
  • Pavadiet dažas minūtes, kopā ar kādu pamētājot šurpu turpu balonu vai mazu bumbiņu.
  • Lēnām apēdiet konfekti vai nosūkājiet ledeni. Pievērsiet uzmanību konfektes aromātam, sajūtai uz mēles un tam, cik ilgs laiks vajadzīgs, lai to pilnībā apēstu.

Telefonam nē!

Ja iepriekš minētie ieteikumi saistāmi ar ikdienas aktivitātēm un dzīvesveidu, tad turpinājumā pāris padomu situācijās, kad pokera spēle rit pilnā sparā. 

Viens no galvenajiem traucēkļiem brīdī, kad uzmanība jākoncentrē konkrētiem uzdevumiem, speciālistuprāt, ir viedtālruņi. Saskaņā ar pētījumiem, cilvēki kļūst aizvien atkarīgāki no pastāvīgas vēlmes pārbaudīt tālruni, ik pa brīdim ielūkoties sociālajos tīklos utt. Itin bieži sanāk paņemt tālruni arī bez skaidra mērķa un nodoma, ko jūs ar to darīsiet. Tādēļ vēlams spēles laikā telefonu nolikt maliņā.

Lai saglabātu uzmanību un neļautu sev garlaikoties, sekojiet līdzi pārējo spēlētāju darbībām arī tad, ja konkrētajā izspēlē nepiedalāties. Analizējiet, pievērsiet uzmanību izvēlētājai stratēģijai. Lietderīgi izmantojiet pārtraukumus, pat ja tie ilgst vien piecas minūtes. Izstaipieties, pastaigājiet, ieelpojiet svaigu gaisu. Uzlabojot asiņu cirkulāciju un to apgādi ar skābekli, smadzenes saņems vairāk barības vielu. 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.5
4.8
1.44
5
4.2
1.62
1.63
4.2
4.75
4.8
3.9
1.68
1.41
4.75
7.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām