Ļašenko par izlases trenera meklēšanu: Saprotams, ka alga būs lielāka nekā Kazakevičam

30/01/2024 18:50
Nokopēts
Vadims Ļašenko

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko intervijā “Sporta Studijai” pastāstīja par Latvijas izlases galvenā trenera meklēšanu.

Jāatgādina, ka LFF joprojām ir jauna valstsvienības stūrmaņa meklējumos, jo decembra sākumā tika pārtraukta sadarbība ar Daini Kazakeviču. Tiesa, jaunais treneris jau varētu būt nozīmēts pavisam drīz, jo kā izteicās pats Ļašenko, viņš sevis izraudzīto kandidātu LFF valdei plāno virzīt 5. februāra sēdē.

Šobrīd zināmi četri kandidāti – bijušais RFS stūrmanis, lietuvietis Valds Dambrausks, no 2016. līdz 2023. gadam Zviedrijas izlasi vadījušais Janne Andersons, itālis Paolo Nikolato un polis Mareks Papšuns. Nikolato karjeras laikā strādājis ar vairākām Itālijas jauniešu izlasēm, bet Papšuns iepriekš trenēja Čenstohovas “Rakow”, kur viņa vadībā par Polijas čempionu kļuva Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Ļašenko visai izvairīgi komentēja veiktās diskusijas ar treneriem, taču LFF prezidents apstiprināja, ka viņš bija sazinājies ar Dambrausku. “Man ar Valdu bija saruna, viņš ir tiešām labs kandidāts, bet viņam arī ir daudz piedāvājumu no ārzemju klubiem. Redzēju, ka viņam arī “dega” acis vadīt nacionālo izlasi, bet speciālistiem, kas trenē klubus, viņiem vairāk interesē turpināt strādāt klubu līmenī,” stāstīja Ļašenko.

LFF prezidents tāpat atklāja, ka trenera meklēšanas procesā iesaistīti arī izlases spēlētāji. Ļašenko pauda, ka tas ir svarīgi, jo viņš kā bijušais spēlētājs saprot, ka tādā veidā futbolisti varētu būt motivētāki. “Par jauno treneri komunicēju ar pieredzējušajiem spēlētājiem. Man ir svarīgi dzirdēt viņu vēlmes, idejas, ko viņi grib sagaidīt, kas varbūt nepatika iepriekšējos treneros,” teica Ļašenko.

“Saprotams, ka alga būs lielāka nekā bijušajam trenerim – mēs vēlamies atrast profesionālu treneri, kurš var iedot rezultātu, tāpēc ar to arī rēķināmies. Varbūt tas ir risks, bet saprotam, ka mums to ceļu ir jāiet,” finansiālo situāciju ieskicēja Ļašenko. “Ir dažādi varianti – ja mēs, piemēram, sasniedzam kaut kādus rezultātus, mēs varētu iegūt naudas bonusus no UEFA. To mēs pieminam komunikācijā ar treneriem – ja sasniedzam mērķus, tad ar šiem bonusiem mēs ar viņiem būtu gatavi dalīties.”

“Latvijas mērogā mums ir treneri, kuri varētu vadīt izlasi, bet viņi visi šobrīd ir aizņemti klubos. Viņi ir ar savām karjerām, joprojām jauni treneri. Bet, protams, uzskatu, ka nākotnē mēs noteikti atgriezīsimies pie Latvijas treneriem. Arī jau šī jaunā trenera vadībā mums būs piesaistīti latviešu speciālisti, kas ir svarīgi un būtiski,” uzsvēra Ļašenko.

Medijs: Starp futbola izlases trenera kandidātiem ir bijušais Zviedrijas valstsvienības stūrmanis

 

 

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām