Latvijas hokeja tēvi un dēli – “Orebro” kapteinis, Igaunijas čempionu vārtsargs un citi

30/09/2022 16:11
Nokopēts
Rodrigo Ābols un Artis Ābols

Parasti hokejisti reti kad vēlas, lai viņu bērni arī kļūtu par profesionāliem sportistiem. Viņi kā neviens cits saprot, cik smags darbs ir nepieciešams un cik liela tā daļa nav redzama cilvēkiem, kuri vienu vai vairākas reizes nedēļā nāk uz arēnu, lai lamātu spēlētājus par kļūdām, neiemestiem vārtiem un citiem nepareiziem lēmumiem. Tas gan nav atturējis dažu hokejistu dēlus, kuri arī pievērsušies šim sporta veidam. Daži jau guvuši samērā lielus panākumus, citi vēl tikai sāk savu ceļu.

Artis Ābols / Rodrigo Ābols

49 gadus vecā Arta Ābola hokejista karjera bija diezgan raiba. Pēdējo maču spēlētāja statusā “Zemgale/LLU” galvenais treneris aizvadīja 2013. gadā, lai gan formāli punkts tika pielikts 2008. gadā pēc savainojuma “play-off” spēlē pret “Liepājas Metalurgu”. Ābols vecākais bija diezgan rezultatīvs visās komandās, kurās viņš ir spēlējis, spilgta sanāca arī debija pasaules čempionātos – 18 (10+8) punkti septiņās spēlēs 1993. gadā. Uzbrucēja CV ir Zviedrijas, Dānijas un Somijas komandas, savukārt 2003./2004. gada sezonas laikā viņš atgriezās Latvijā un spēlēja “Rīga 2000” komandā. Trīs sezonas pēc karjeras beigām Ābols pievienojās “Ozolnieki/Monarch” vienībai, kurā viņš spēlēja paralēli Rīgas “Dinamo” trenēšanai.

Tikmēr Rodrigo Ābols 26 gadu vecumā ir Zviedrijas līgas (SHL) komandas “Orebro” kapteinis un Latvijas izlases spēlētājs, kurā abi Āboli sastopami jau vairākus gadus. Rodrigo paspējis nospēlēt gan Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) un Jaunatnes hokeja līgā (MHL), gan izmēģināt spēkus ārzemēs, tiesa, tā arī nespējot aizsniegties līdz Nacionālajai hokeja līgai (NHL). Pašlaik uzbrucējs ir pārbaudīta vērtība Zviedrijas komandā, par ko liecina “C” uzšuve uz viņa spēles krekla.

Rodrigo Ābols

Rodrigo Ābols | Foto: LHF

Rodrigo Laviņš / Martins Laviņš

Latvijas izlases ilggadējais aizsardzības balsts Rodrigo Laviņš paspēlējis gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā. Laviņam aiz muguras sešas sezonas Rīgas “Dinamo”, no kurām viena – kapteiņa statusā, bet vēl viena noslēgta Cerības kausa ieguvēja statusā – viena no bezjēdzīgākajām trofejām hokeja vēsturē. Karjeras divas noslēdzošās sezonas aizsargs nospēlēja “Kurbadā”, ar kuru divas reizes iekļuva Latvijas čempionāta finālā. Oficiāli pēdējais mačs aizvadīts 2016. gadā, lai gan 2018./2019. gada sezonā nospēlēja četrus mačus JAHL komandā “Mārupe/Ako”.

Rodrigo Laviņš, www.sportazinas.com

Rodrigo Laviņš | Foto: LHF

Par 19 gadus vecu Martinu varētu teikt, ka viņš vēl ir tikai sava ceļa sākumā. Paspēlējis dažādās komandās Latvijā, tajā skaitā tēva trenētajos “Baltajos Vilkos” un nospēlējot divas sezonas “Optibet” hokeja līgā (OHL), uzbrucējs devās uz okeāna otru krastu un aizvada otru sezonu Savienoto valstu hokeja līgas (USHL) komandā “Rough Riders”. Laviņam jaunākajam aiz muguras ir arī viens U18 un divi U20 pasaules čempionāti, tajā skaitā vēsturisks turnīrs, kurā Latvija ierindojās sestajā vietā.

Sergejs Naumovs / Antons Naumovs

Ne tik bieži ir gadījumi, kad vārtsarga dēls arī izvēlas stāties vārtos, un šāds gadījums ir arī Latvijā. Sergejs Naumovs allaž bijis kopā ar izlasi – brīžiem kā rezervists aiz Artūra Irbes vai Edgara Masaļska muguras, brīžiem arī kā pirmais numurs un valsts glābējs. Pabraukājot pa Ziemeļameriku, Zviedriju un Krieviju, aizvadot pa vienai sezonai Itālijā un Baltkrievijā, Naumovs “piezemējās” dzimtajā Rīgā, būdams viens no svarīgiem “Dinamo” spēlētājiem komandas pirmajā sezonā 2008. gadā. Aizvadot vēl tikai vienu spēli 2009./2010. gada sezonā, Naumovs karjeru turpināja kā vārtsargu treneris – sāka viņš “Dinamo”, turpināja Doņeckas “Donbass”, tad sekoja darbs vairākos Krievijas klubos, savukārt pagājušajā sezonā Naumovs bija atrodams arī uz Krievijas izlases soliņa. Pašlaik kādreizējais vārtsargs nav nodarbināts nevienā no klubiem.

24 gadus vecā Antona Naumova karjera vismaz pagaidām nav tik spilgta. Viena sezona MHL ar 87,8% atvairīto metienu un vidēji 3,61 ielaisto ripu. Viena sezona Rīgas “Dinamo” treniņvārtsarga lomā, neaizvadot nevienu maču, tad došanās uz OHL pastarīti “Lido”, kura pati pēc sevis bija tik bezspēcīga, ka to neglābtu par Hašeks, Irbe vai Vasiļevskis labākajos gados. Vienā no spēlēm Naumovs atvairīja 71 (!) metienu, kas tāpat neglāba komandu no zaudējuma. 2020./2021. gada sezonā Naumovs vispār nespēlēja, bet nākamo sezonu viņš uzsāka “Olimp” rindās. Vien pēc trīs spēlēm vārtsargs pievienojās Igaunijas spēcīgākajai komandai Tartu “Valk 494”, kurā spēlē arī pašlaik.

Antons Naumovs

Antons Naumovs | Foto: “Kurbads”

Normunds Sējējs / Nils un Nauris Sējēji

Vēl viens augsta līmeņa aizsargs, kuram izdevies izaudzināt pat divus hokejistus, ir Normunds Sējējs. Viņš visu savu karjeru pavadīja Eiropā un pārsvarā spēlēja augstākajās līgās Čehijā un Slovākijā. Tuvojoties karjeras beigām, izlases aizsargs atgriezās dzimtenē un no 2004. līdz 2006. gadam spēlēja “Rīga 2000” sastāvā. Pieliekot punktu karjerai 2006. gadā, Sējējs to uz divām spēlēm atsāka 2011./2012. gada sezonā arī “Ozolnieki/Monarch” sastāvā.

21 gadu vecais Nauris gājis tēva pēdās un kļuvis par aizsargu, kamēr viņa dvīņubrālis Nils izvēlējās uzbrucēja pozīciju. Abi hokeja pamatus apguvuši Šveicē, Ženevas “Servette” sistēmā. Tomēr abu hokeja ceļi ir nedaudz atšķirīgi – kamēr Nauris piedzīvoja debiju pieaugušo izlases sastāvā oficiālajā turnīrā (olimpiskajās spēlēs) un šogad pārstāv pēc spēka otrās Šveices līgas klubu “Lions”, tad Nils izlasē spēlējis tikai pārbaudes mačos un pašlaik ir bez kluba.

Igors Smirnovs / Deniss Smirnovs

Igora Smirnova vārds varbūt nav tik labi zināms, bet, vismaz spriežot pēc “Eliteprospects” datiem, deviņdesmito gadu sākumā uzbrucējs Latvijas čempionātā demonstrēja rezultatīvu sniegumu, 1991./1992. gada sezonā, ja var ticēt šiem datiem, gūstot 28 vārtus. Jau 30 gadu vecumā Smirnovs nolēma pieķerties hokejistu trenēšanai, strādājot Daugavpilī, Liepājā un Rīgā, šosezon pievienojoties “Rīga” sistēmai.

Tikmēr viņa dēls Deniss pusaudža gados devās uz Šveici, kur pēc pieciem pavadītajiem gadiem kļuva par vietējo spēlētāju un vairs neskaitās leģionārs. Izejot Ženēvas “Servette” jaunatnes sistēmai, Smirnovs jaunākais jau ceturto sezonu aizvada Šveices čempionātā, pagaidām labāko sniegumu demonstrējot debija sezonā – 19 (8+11) punkti 46 spēlēs. Tāpat Smirnovs Latvijas izlases sastāvā spēlējis gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātā.

Brāļi Latvijas hokejā – Bukarti un Kuldas ar KHL pieredzi, divi Sējēja dēli un citi

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām