Brāļi Latvijas hokejā – Bukarti un Kuldas ar KHL pieredzi, divi Sējēja dēli un citi

05/02/2022 16:29
Roberts Bukarts un Rihards Bukarts

Ilgus gadus trīs Rēdlihi – Krišjānis, Jēkabs un Miķelis bijuši “galvenie” brāļi Latvijas hokejā. Visi trīs spēlējuši kopā gan izlasē, gan arī kādu brīdi Rīgas “Dinamo”. Tagad varētu teikt, ka viņi nogājuši no skatuves – Krišjānis un Miķelis spēlē “Optibet” hokeja līgā (OHL), savukārt Jēkabs pārstāv “Kurbadu” un kopā ar to piedalās Igaunijas čempionātā. Ar Rēdlihiem brāļu saiknes Latvijas hokejā nebūt neaprobežojas, jo ir arī citi, kurus ir vērts pieminēt.

Artūrs un Edgars Kuldas

Brāļiem Kuldām ir ievērojama atšķirība vecumā, jo Artūram ir 33 gadi, bet Edgaram – 27. Arī viņu karjeras attīstījušas visai dažādi. Artūrs agri devās uz Krieviju, tad uz Kanādu, daudz laika pavadīja Amerikas hokeja līgā (AHL) un pat izsitās līdz Nacionālajai hokeja līgai (NHL), Atlantas “Trashers” rindās nospēlējot sešus mačus, bet Vinipegas “Jets” – vēl deviņus. Pēc atgriešanās no Ziemeļamerikas vecākais no brāļiem kļuva par stabilu pamatvērtību Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), astoņu sezonu laikā aizvadot 356 spēles pamatturnīrā un vēl 39 – “play-off” turnīrā. Viņa pēdējais klubs KHL bija Čerepovecas “Severstal”, savukārt jau otro sezonu viņš spēlē Vācijā.

Edgaram arī ir Kanādas pieredze, jo trīs gadu laikā viņš pārstāvēja Rietumu hokeja līgas (WHL) komandu Edmontonas “Oil Kings”, 2014. gadā izcīnot Memoriālo kausu un paša saņemot “play-off” turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu. Šķita, ka karjeras turpinājums varētu būt tikpat spilgts kā Artūram, taču realitātē sanāca savādāk – vairākas sezonas Rīgas “Dinamo” rindās trešajā un ceturtajā virknējumā, tad viena sezona Čehijā un divas – Augstākajā hokeja līgā (VHL). Pirms šīs sezonas Edgars atgriezās “Dinamo”, taču viņa loma nebija liela. Savukārt sezonas izšķirošajā daļā viņš pārstāvēs “Zemgali/LLU”.

Artūrs Kulda

Artūrs Kulda | Foto: Krēfeldes “Pinguine”

Roberts, Rihards un Rodžers Bukarti

Vēl viena ģimene Latvijā, kurā visi trīs brāļi spēlē hokeju. Vecākais no viņiem ir Roberts (31 gads), kurš savainojuma dēļ pēdējā brīdī izkrita no Latvijas olimpiskās izlases sastāva. Astoņu pasaules čempionātu dalībnieks ilgu laiku bijis Rīgas “Dinamo” hokejists, taču ar rezultativitāti viņam īpaši neveicās, nevienu reizi sezonas laikā negūstot vairāk par sešiem vārtiem. No 2015. līdz 2020. gadam Roberts spēlēja Čehijā, kļūstot par vienu no spilgtākajiem leģionāriem šajā turnīrā. Tad latvietis atgriezās KHL – sākumā “Severstal”, tad atkal “Dinamo”, bet pirms šīs sezonas Bukarts vecākais atgriezās Čehijā.

Rihards (26) savu karjeru mēģināja veidot caur Ziemeļamerikas līgām, lielus panākums negūstot. Viņa Eiropas posms iekļāva spēlēšanu Čehijā un Vācijā, protams, ka neiztika arī bez “Dinamo”, latvietim pagājušajā sezonā ar 11 vārtiem kļūstot par komandas trešo labāko snaiperi. Viņa sniegums piesaistīja arī Vladivostokas “Admiral” menedžeru uzmanību, uzbrucējam kļūstot par jūrnieku komandas pārstāvi. Savukārt Rodžers (20) vēl nav debitējis pieaugušo hokejā un pašlaik spēlē Cīrihes “Lions” sistēmā.

Rihards Bukarts

Rihards Bukarts | Foto: Vladivostokas “Admiral”

Haralds un Verners Egles

Liepājā dzimušie brāļi pašlaik atrodas ļoti tālu viens no otra. Haralds (25) pārstāv NHL vienības Vinipegas “Jets” fārmklubu Manitobas “Moose” un pēdējā laikā demonstrē saturīgu sniegumu, janvārī 12 spēlēs gūstot astoņus (3+5) punktus. Salīdzinājumam, iepriekšējos astoņos mačos viņam bija trīs (1+2) punkti. NCAA čempions Klārksonas Universitātes sastāvā mēģina nostabilizēties AHL, pirms veikt nākamo soli – debitēt NHL.

Verneram (22) aiz muguras arī ir vairākas sezonas visdažādākajās Ziemeļamerikas hokeja līgās. Pirms šīs sezonas uzbrucējs atgriezās Eiropā – sākumā Zviedrijas pēc spēka trešās līgas vienībā “Stromsbro”, savukārt pagājušā gada novembrī viņš pievienojās dzimtās pilsētas komandai “Liepāja”, desmit spēlēs sakrājot 15 (3+12) punktus.

Haralds Egle

Haralds Egle | Foto: David Kirouac/Icon SMI

Teodors un Roberts Bļugeri

Vecākais no brāļiem hokejistiem Teodors (27) ir viens no Latvijas spilgtākajiem pārstāvjiem NHL. Nemaz nav tik viegli iekļūt Pitsburgas “Penguins” sastāvā, taču latvietis to izdarīja un uzskatāms par stabilu pamatsastāva hokejistu. Bļugeram šī ir ceturtā sezona komandā un par viņa sniegumu ir daudz pozitīvo atsauksmju. 180 NHL pamatturnīra spēlēs Teodors sakrājis 71 (30+41) punktu. Diemžēl šīs sezonas laikā uzbrucējam salauza žokli, un laukumā viņš varētu atgriezties vien marta beigās.

Roberts (23) kopš 2012. gada spēlē ASV, savā CV ierakstot pieredzi gan Ziemeļamerikas hokeja līgā (NAHL), gan Savienoto valstu hokeja līgā (USHL). Šosezon Bļugera jaunākais brālis aizvadījis divus mačus NCAA komandā “University of Alaska-Fairbanks”, kā arī 18 spēles Dienvidu profesionālajā hokejā līgā (SPHL).

Teodors Bļugers

Teodors Bļugers | Foto: NHL

Aleksejs un Maksims Širokovi

Aleksejam (40) un Maksimam (39) ir tikai viena gada atšķirība, taču vecākais no viņiem vēl turpina karjeru, spēlējot jaunākā brāļa trenētajā “Olimp/Venta 2002”. Aleksejs bijis atjaunotā “Dinamo” kapteinis pirmajā sezonā, spēlējis Krievijā, Somijā, Čehijā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Šveicē un Vācijā. Kopš 2019. gada ir olimpiešu uzbrucējs, ar šo komandu vienu reizi izcīnot OHL čempionkausu. Pašlaik Aleksejs ir tā sauktais spēlējošais treneris.

Arī Maksimam, kurš starpsezonā hokejista ekipējumu nomainīja pret trenera uzvalku, karjeras laikā sanācis paceļot diezgan daudz. Zviedrija, Kazahstāna, Ukraina, Šveice, Itālija, Baltkrievija un pat Rumānija, karjeras divas noslēdzošās sezonas pavadot “Olimp/Venta 2002” vienībā. Ja vērtē pēc tituliem, tad Maksima karjera ir nedaudz veiksmīgāka – četri Latvijas zelti pret trīs. Aleksejs gan krietni vairāk spēlējis izlasē – viņa kontā desmit pasaules čempionāti un četras olimpiskās spēles. Maksims piedalījies vien divos PČ.

Aleksejs Širokovs, www.sportazinas.com

Aleksejs Širokovs (nr. 62) | Foto: Agris Bricis

Andris un Guntis Džeriņi

Stabils izlases uzbrucējs Andris Džeriņš (33) jaunatnes gados spēlējis Zviedrijā, Somija un Kanādā. No 13 sezonām pieaugušo hokejā desmit pavadītas “Dinamo”, labākajā no tām atzīmējoties ar 11 vārtiem un 23 punktiem. Pēc divu sezonu (2016.-2018.) komandējuma uz Čehiju viņš atgriezās “Dinamo”, savukārt pirms šīs sezonas viņam vietas komandā vairs neatradās, un Džeriņš devās uz Austrijas līgas komandu Lincas “Black Wings”. Arī Andra kontā ir desmit pasaules čempionāti.

Par viņa brāli (36) Gunti daudzi varētu arī nezināt. Viens no iemesliem ir tāds, ka jau 2009. gadā viņš pielika punktu karjerai. Hokejists pārsvarā spēlējis Latvijā, no 2007. līdz 2009. gadam viņš spēlēja Slovākijā, pēc divām sezonām ārzemēs faktiski noslēdzot karjeru. Mediju virsrakstos par 2009. un 2010. gadu var atrast informāciju par uzbrucēja iespējamo pievienošanos “Dinamo”, kas gan arī palika tikai baumu līmenī. 2014./2015. gada sezonā atgriezās laukumā, aizvadot astoņas spēles “Valmieras” sastāvā, kura spēlēja Latvijas pēc spēka otrajā līgā.

Andris Džeriņš, www.sportazinas.com

Andris Džeriņš | Foto: Rīgas “Dinamo”/R.Volonts

Nauris un Nils Sējēji

Divi Normunda Sējēja dēli nolēmuši doties tēva pēdās. Pašlaik 20-gadīgie dvīņi spēlē Ženevas “Servette” sistēmā. Treneri viņus, visticamāk, atpazīst tikai pēc pozīcijām, jo Nauris ir aizsargs, bet Nīls – uzbrucējs. Abi šosezon piedzīvojuši debiju Šveices pēc spēka otrās līgas komandā “La Chaux-de-Fonds”, aizvadot 31 spēli un gūstot septiņus (2+5) punktus. Nilam ir identiska statistika, bet 30 mačos.

Nauris kopā ar izlasi devies uz Pekinas olimpiskajām spēlēm un, iespējams, pavisam drīz piedzīvos debiju valstsvienības sastāvā oficiālajā turnīrā.

Nauris un Nils Sējēji, www.sportazinas.com

Pā kreisi Nauris, pa labi – Nils | Foto: M.Lācis

Miks un Edgars Lipsbergi + Roberts un Krišs Lipsbergi

Vēl viena hokeja ģimene, kuru nedrīkst nepieminēt, ir Lipsbergi. Pašlaik ir četri aktīvi hokejisti ar šādu uzvārdu – Roberts (27), Krišs (28), Miks un Edgars. Roberts četras sezonas pavadījis “Dinamo”, bet jau otro sezonu spēlē Alpu hokeja līgas komandā “Bregenzerwald”, kurā viņš ir rezultatīvākais hokejists. Viņa brālis Krišs, izmēģinot spēkus ārzemēs, sesto sezonu pavada “Mogo/LSPA” vienībā.

Otrais brāļu pāris ir Miks (30) un Edgars (32). Miks daudz spēlējis Latvijā, ik pa laikam dodoties ārzemēs – uz Somiju, Franciju, Zviedriju un Ukrainu. Šosezon viņš spēlē latvietim neierastā vietā – Igaunijas komandā Tartu “Valk 494”. Viņa brālis Edgars kopš 2011. gada spēlē Latvija. 2019. gadā viņš apturēja karjeru, taču šosezon atgriezies hokejā, kļūstot par “Prizmas” spēlētāju.

Roberts Lipsbergs

Roberts Lipsbergs | Foto: Edijs Pālens/LETA

Pieslēgties

Dienas fokusā

Argentīnas futbola izlase
09/12/2022 23:57

Nīderlande fantastiski atgūstas, taču Argentīna trillera cienīgā mačā izcīna uzvaru pēcspēles sitienos

Argentīnas futbola izlase Pasaules kausa ceturtdaļfināla spēlē pēcspēles sitienu sērijā pieveica Nīderlandi un iekļuva pusfinālā. Mača rezultāts pēc pamatlaika un papildus 30 minūtēm bija 2:2, taču pendelēs pārāka bija Argentīna…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām