Latvijas regbisti EČ Ziemeļu zonas otrās konferences mačā sīvā cīņā uzvar Austriju (VIDEO)

27/10/2018 20:59
Latvijas regbija izlase

Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas otrās konferences otrajā mačā.

Latvijas regbisti viesos ar rezultātu 26:20 (11:17) pārspēja Austriju.

Latvijas izlase mača pirmajā puslaikā panāca 8:0, bet pārtraukumā devās jau atrodoties iedzinējos ar 11:17. Tiesa, otrajā puslaikā izdevās lauzt cīņas gaitu un mača 76.minūtē ar piezemējumu realizāciju izdevās izvirzīties vadībā ar 26:20, vēlāk izcīnot uzvaru.

Vēl šajā zonā Dānija sestdien savā laukumā ar rezultātu 42:10 sagrāva Norvēģiju.

Šīs zonas pirmajā mačā pirms nedēļas Latvija ar 24:7 leģendārajā Daugavas stadionā pārspēja Somiju, kamēr Austrijas regbisti pirmajā kārtā negaidīti ar 6:9 piekāpās Norvēģijai.

Tieši Austrija tiek uzskatīta par Latvijas izlases galveno konkurenti par pirmo vietu.

Pēc šodienas spēles Latvijas izlase nākamreiz sapulcēsies vien nākamā gada maijā, kad gaidāmas cīņas pret Dāniju un Norvēģiju.

Latvijas Regbija federāciju (LRF) šogad pārņēmuši dažādi skandāli, turklāt tajos iesaistīta tika arī klasiskā regbija izlase. LRF prezidents Aivars Pilenieks šomēnes nenoliedza, ka vairākiem spēlētājiem uzaicinājums uz valstsvienību izsūtīts bez komandas galvenā trenera Sergeja Lisko ziņas.

Vēl maijā Latvijas izlase izkrita no Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmās konferences, tādējādi jaunajā sezonā tai jāsacenšas ar vājākām valstsvienībām.

Latvijas izlase pasaules rangā šobrīd ir 59.vietā, kamēr Austrija ir 79.pozīcijā, Dānija atrodama 83.vietā, Norvēģija ir 96.labākā valstsvienība, bet uzreiz aiz tās ir Somija.

Šīs zonas uzvarētāja nākamajā sezonā varēs spēlēs līmeni augstākajā pirmajā konferencē.