Oficiāli: Titulētais Hamiltons nākamsezon pārstāvēs “Ferrari”

01/02/2024 21:42
Nokopēts
Lūiss Hamiltons

Septiņkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions britu pilots Lūiss Hamiltons 2024.gada beigās pametīs “Mercedes”, lai pievienotos “Ferrari”, ceturtdien pavēstīja abas komandas.

“Mercedes” ziņo, ka Hamiltons ir izmantojis pagājušā gada augustā noslēgtajā līgumā iestrādāto iespēju pamest komandu, šogad aizvadot pēdējo sezonu pašreizējā komandā. “Man ir bijuši 11 brīnišķīgi gadi kopā ar šo komandu, un esmu tik lepns par to, ko esam sasnieguši kopā,” saka Hamiltons.

“”Mercedes” ir bijusi daļa no manas dzīves kopš 13 gadu vecuma. Tā ir vieta, kur esmu uzaudzis, tāpēc lēmums aiziet bija viens no grūtākajiem, kādu man jebkad nācies pieņemt,” bilst britu pilots. “Tomēr man ir īstais laiks spert šo soli,” uzskata Hamiltons.

“”Ferrari” ar prieku paziņo, ka Hamiltons komandai pievienosies, sākot ar 2025.gadu un noslēdzot vairāku gadu līgumu,” teikts Itālijas komandas paziņojumā. Jau vēstīts, ka motoru sporta ziņu portāls “Autosport” ziņoja, ka Hamiltons 2025.gadā varētu pāriet uz konkurenti “Ferrari”.

 

Pagājušajā gadā Hamiltons vienojās par sadarbību ar “Mercedes” līdz 2025.gada sezonas beigām. “Ferrari” pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka pagarinājusi līgumu ar Monako pilotu Šarlu Leklēru. Komandas paziņojumā netika norādīts, uz cik ilgu laiku noslēgta jaunā vienošanās, izceļot tikai to, kas tā ļaus Leklēram pārstāvēt “Ferrari” arī pēc 2024.gada.

Hamiltons pagājušās sezonas čempionātā ierindojās trešajā vietā, bet vēl gadu iepriekš bija sestais. Savu pēdējo čempiona titulu brits izcīnīja 2020.gadā.

39 gadus vecais Hamiltons ir F-1 rekordists uzvarās (103), izcīnītajos “pole position” (104) un goda pjedestālos (197). Ar vāciešu leģendu Mihaelu Šūmaheru viņš dala rekordu izcīnītajos čempionu titulos, F-1 čempionātā uzvarot pa septiņām reizēm.

Avoti: Hamiltons 2025. gadā ir gatavs pievienoties “Ferrari”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām