OHL pirmais mēnesis – “Rīga” mācās staigāt, lietuvieši buksē, “Mogo” iemet 14 vārtus

02/10/2022 13:04
Nokopēts
HS Rīga

Pavisam ātri nospēlēts pirmais mēnesis “Optibet” hokeja līgā (OHL). Izņēmuma kārtā šoreiz klāt pieskaitīju trīs nospēlētos mačus 1. oktobrī, un sanāk, ka kopš čempionāta sākuma aizvadīti jau 30 mači. Jau septembra laikā izkristalizējies lielais trijnieks – “Zemgale/LLU”, “Mogo/LSPA” un “Dinamo Rīga”, kamēr starp komandām, kuras ieņem pozīcijas no ceturtās līdz astotajai, ir pieci punkti, kas nav daudz, ņemot vēra priekšā esošo spēļu skaitu.

Lielais trio un visi pārējie

Vismaz pagaidām izskatās, ka sastādīt konkurenci divām Rīgas un vienai Jelgavas komandai būs visai sarežģīti, jo vadošais trijnieks tiešām ir jaudīgs. Bez zaudējumiem palikusi tikai Ģirta Ankipāna vadītā “Mogo/LSPA”, kura izcīnījusi septiņas uzvaras, tajā skaitā apspēlējot abas konkurentes – 3:0 pret “Zemgale/LLU” un 5:1 pret “Dinamo Rīga”. Viens no panākumiem tika izcīnīts krietni ātrāk par 60 minūtēm, jo izbraukuma spēli pret Elektrēnu “Airwell Energija” ledus kvalitātes dēļ apturēja jau pirmajā periodā, rīdziniekiem tiekot pie tehniskās uzvaras. “Mogo/LSPA” arī tikusi pie pagaidām graujošākās uzvaras starp visām OHL komandām – 14:2 izbraukumā pret “Dinaburgu”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hokeja klubs “Mogo” (@hk_mogo)

Pagājušās sezonas čempionei “Zemgale/LLU” sezonas sākumā laikam bija tā sauktas čempionu paģiras, jo zaudējumam pret “Mogo/LSPA” sekoja arī neveiksme pret “Dinamo Rīga”. Turpinājums gan bija visai iespaidīgs – septiņas uzvaras pēc kārtas, divos mačos iemesti desmit goli, katrā no septiņiem mačiem jelgavniekiem pretiniekus pārspējot ar vismaz piecu vārtu pārsvaru. Arī kalendārs bijis visai labvēlīgs – trīs Lietuvas komandas, “Prizma”, “Dinaburga” un divas spēles pret “Rīgu”. Par Jelgavas kluba sniegumu būs interesanti parunāt pēc mēneša-diviem, jo dalība “Mestis” līgā, kur līmenis tomēr ir augstāks, diez vai paies bez sekām, pirmkārt jau fiziski.

Spriest par “Dinamo Rīga” sniegumu pagaidām ir grūti, jo spēlēs pret galvenajiem konkurentiem izcīnīts viens punkts no četriem, lietuvieši, “Dinaburga” un “Prizma” paredzami sagrauti, bet mačā pret “Rīgu” Leonīda Beresņeva vadītajai komandai, kurai it kā ir spēcīgāks sastāvs, rādās problēmas un uzvāra nāca tikai papildlaikā, kaut gan “Dinamo” bija visas “iespējas” vispār palikt bez punktiem.

Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir izteikta “Mogo/LSPA” dominance – šī kluba pārstāvji ieņem pirmās četras vietas. Kārlim Ozoliņam 20 (9+11) punkti, Rūdolfam Maslovskim – 16 (7+9), Artūram Ozoliņam – 14 (4+10), bet Elvisam Želubovskim – 12 (3+9). Piekto vietu ar identisku statistiku (5+6) dala “Dinamo Rīga” līderis Patriks Zabusovs un “Zemgale/LLU” uzbrucējs Rainers Rullers. No lietuviešiem labāko sniegumu demonstrē “Hockey Punks” kapteinis Tads Kumeliausks ar deviņiem (6+3) punktiem.

OHL rezultatīvākie spēlētāji

Poz. Spēlētājs Komanda Spēles Vārti Piesp. Punkti
1. Kārlis Ozoliņš Mogo/LSPA 7 9 11 20
2. Rūdolfs Maslovskis Mogo/LSPA 7 7 9 16
3. Artūrs Ozoliņš Mogo/LSPA 7 4 10 14
4. Elviss Želubovskis Mogo/LSPA 7 3 9 12
5.-6. Patriks Zabusovs Dinamo Rīga 8 5 6 11
5.-6. Rainers Rullers Zemgale/LLU 8 5 6 11
7. Emīls Ēzītis Dinamo Rīga 8 7 3 10
8. Tads Kumeļiausks Hockey Punks 5 6 4 10
9. Artūrs Homjakovs Zemgale/LLU 8 5 4 9
10.-11. Juris Ziemiņš Dinamo Rīga 8 4 5 9
10.-11. Mārtiņš Šulcs Mogo/LSPA 7 4 5 9

“Rīga” mācās staigāt un mēģina noturēties četriniekā

Oļega Sorokina vadītā “Rīga”, kura ir arī U18 izlases bāzes klubs, pēc “Liepājas” pazušanas no OHL hokeja kartes vismaz pagaidām ir reālākā kandidāte uz ceturto pozīciju. Šosezon gan tam ir tīri simboliska nozīme, jo, atšķirībā no iepriekšējām sezonām, 2022./2023. gada čempionātā “play-off” turnīrā spēlēs nevis četras, bet astoņas komandas. Līdz ar to šogad ļoti jāpacenšas, lai paliktu ārpus izslēgšanas maču zonas un jaunajiem rīdziniekiem tas noteikti nespīd, vēl jo vairāk – komanda reāli pretendē uz četrinieku, kas ir labi no psiholoģiskā viedokļa.

Savas ambīcijas “Rīga” pierādīja jau sezonas sākumā, apspēlējot Kauņas “City” (5:1), “Prizmu” (8:1) un “Hockey Punks” (3:1). Pirmajā spēlē pret grandu gan klājās grūtāk – 0:6 pret “Zemgale/LLU”, ko Sorokins komentēja ar visai interesantu izteicienu. “Vēl nemākam spēlēt īstu hokeju. Gribam lidot, bet vēl nemākam pareizi staigāt,” teica komandas galvenais treneris. Divas dienas vēlāk “Rīga” ar 2:3 saspringtā cīņā zaudēja “Mogo”. Tad sekoja vēl viena sagrāve pret jelgavniekiem – šoreiz ar 0:5, bet tād nāca pirmie punkti pret vadošā trijnieka komandām – 2:3 papildlaikā pret “Dinamo”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hokeja skola “Rīga” (@hs_riga)

Kā vienā no intervijām atklāja Artis Ābols, tad Sorokins sarunā ar viņu atzīmēja vienu plusu no spēlēm pret Lietuvas komandām – “Rīga” šajos mačos var atstrādāt spēli ar pirmo numuru, jo parasti pret Latvijas vienībām tiek spēlēts no aizsardzības. Gribētos cerēt, ka tas dos dividendes arī pasaules čempionātā, tikmēr turpinām sekot rīdzinieku sniegumam.

Lietuvas klubi vēl tikai pielāgojas līmenim

Diez vai kāds paredzēja, ka trīs Lietuvas klubi varēs līdzvērtīgi cīnīties pret Latvijas vadošajām komandām, tomēr gribētos redzēt labāku sniegumu. Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs uzsvēra, ka kaimiņiem hokeja sezona parasti sākas vēlāk, taču piebilda, ka LHF seko situācijai. Pēc “Mogo/LSPA” mača pret “Hockey Punks” (7:2) gan Ģirts Ankipāns, gan Rūdolfs Maslovskis pauda cerību, ka, “šogad varbūt nē, bet, iespejams, nākamgad Lietuvas komandas izskatīsies spēcīgāk”.

Pat vislielāki pesimisti diez vai gaidīja jaudīgu sniegumu no kaimiņiem, bet negribētos, lai trīs vienību piesaistīšanu būtu vienkārši tādēļ, lai palielinātu dalībnieku skaitu. Uz spēli pret “Mogo/LSPA” panki ierādās ar vienu vārtsargu un astoņiem uzbrucējiem, kas, protams, nav nopietni, un šī nav pirmā reize, kad Viļņas komandas rīcība ir tikai viens ripu ķērājs. Jautājums par to, kurš viņu aizvietos, piemēram, savainojuma gadījumā, ir retorisks. Kauņas klubs no tādām problēmām pagaidām izvairījies, bet tas varētu saistīts ar to, ka “City” aizvadījis tikai vienu maču izbraukumā – pret citu Lietuvas komandu “Airwell Energija”. Taču lietuvieši bieži vien spēlē ar desmit uzbrucējiem, kas arī nepalielina to izredzes uz uzvaru.

Gan “Hockey Punks”, gan “Kaunas City” tikuši pie divām uzvarām – abas vienības apspēlējušas “Prizmu”, panki apspēlēja arī “Dinaburgu”, bet “City” pievieca citu Lietuvas komandu “Energija”, kura paliek vienīgā bez punktiem. Jā, rezultāti un arī vārtu starpība nav tik briesmīgas kā “Prizmai” vai “Dinaburgai”, bet, ja “play-off” spēlētu četras komandas, tad lietuviešu liktenis būtu tāds pats kā citām OHL pastarītēm. Vai tiešām ir vērts braukt no Rīgas 300 kilometru attālumā, lai iemestu desmit ripas treniņspēlē? Plus problēmas ar ledu un ar citām reglamenta prasībām Lietuvā nenāk par labu kaimiņvalsts komandām.

Sergejs Pisarenko

“Hockey Punks” vārtsargs Sergejs Pisarenko | Foto: LHF

Noslogoti vārtsargi un vārti mazākumā

Par “Hockey Punks” vārtu drošību rūpējas ukrainis Sergejs Pisarenko, pa kura cietoksni sešās spēlēs tika izdarīti 269 metieni jeb vidēji 44,8 metieni, bet pret “Mogo/LSPA” pa viņa vārtiem meta 65 reizes, kas arī daudz ko izsaka. Otrajā vietā ir “Kaunas City” vārtsargs Artūrs Pavļukovs – 241 metiens sešās spēlēs jeb caurmērā 40,2 metieni vienā mačā. Lietuvas klubi tiek nometāti un arī pret “Mogo/LSPA” bija redzams, ka “Hockey Punks” ātruma ziņā, izņemot atsevišķus spēlētājus, vienkārši netiek līdzi.

Runājot par čempionātu kopumā, tad ir vērts pievērst uzmanību specbrigādēm. Piemēram, trīs komandas vairākumā guvušās mazāk vārtu nekā ielaidušās, savukārt “Mogo/LSPA”, spēlējot mazākumā, pretinieku vārtos iemetusi četras ripas, kamēr ielaidusi tikai vienu. Tāpat Ankipāna vadītā komanda vairākumu izmantojusi 13 reizes, kas ir labākais rādītājs starp visām komandām. Tikmēr “Zemgale/LLU” ir pārliecinoši labākā pēc vārtu guvumiem vienādos sastāvos – 39, kamēr “Mogo/LSPA” ir vien 27, bet “Dinamo Rīga” – 25. Te gan jāņēm vērā, ka jelgavnieki aizvadījuši vairāk spēļu.

Kas galīgi nepriecē, ir maču apmeklētība Latvijā. Protokolos netiek norādīts cilvēku skaits, bet šī problēma nav parādījusies šodien vai vakar – ja Jelgavā cilvēki sapulcējas uz hokeja spēlēm, tad citos mačos bieži vien var sarunāties savā starpā, esot vairāku metru attālumā. Šeit gan būtu jāmainās klubu komunikācijai un, iespējams, arī jāiegulda lielāki līdzekļi, lai piesaistītu cilvēkus gan tribīnēs, gan pie TV ekrāniem. Pagaidām izskatās, ka tas nevienam īsti nav vajadzīgs (un arī resursi ir visai ierobežoti), un jācer, ka vismaz uz “play-off” mačiem cilvēki būs atpakaļ, kā tas bija pagājušajā sezonā.

Skatītāji Jelgavā

Skatītāji Jelgavā | Foto: “Zemgale/LLU”

OHL tabula pēc 1. oktobra spēlēm

Poz. Komanda Spēles Uzvaras Zaudējumi Vārti Punkti
1. Zemgale/LLU 9 7 2 52:10 15
2. Mogo/LSPA 7 7 0 44:9 14
3. Dinamo Rīga 8 7 1 37:14 14
4. HS Rīga 7 3 4 20:20 7
5. Hockey Punks 6 2 4 18:28 4
6. Kaunas City 6 2 4 21:38 4
7. Prizma 6 1 5 23:38 2
8. DLSS/Dinaburga 6 1 5 13:50 2
9. Airwell Energija 5 0 5 7:28 0

TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.2
1.7
3.1
3.7
2.15
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
2.1
3.5
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām