Peiners sezonas pēdējā mačā kaldina “Darussafaka” uzvaru ar 49 punktu pārsvaru

11/05/2019 22:20
Žanis Peiners, Sportazinas.com

Latvijas basketbolists Žanis Peiners sestdien sezonu noslēdza ar sešiem gūtiem punktiem, bet viņa pārstāvētajai Stambulas “Darussafaka” komandai Turcijas augstākās līgas izslēgšanas turnīrs ies secen.

“Darussafaka” sestdienas spēlē savā laukumā ar 100:51 (22:15, 26:11, 29:11, 23:14) sagrāva Bījīkčekmedžes Universitātes vienību “Arel”.

Peiners šajā spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā izcēlās ar trim precīziem divpunktu metieniem, kā arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un četras reizes rezultatīvi piespēlēja. Tāpat latviešu basketbolists pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas un izprovocēja pretinieku uz piezīmi.

Tiesa, jau pirms spēles Peinera klubs bija zaudējis cerības sasniegt “play-off”, jo tās sīvākā konkurente Bandirmas “Banvit” guvusi par uzvaru vairāk, turklāt tai regulārā čempionāta noslēdzošā cīņa vēl tikai jāaizvada.

Turcijas līgas regulārajā čempionātā ar 25 uzvarām 28 mačos uzvarēja Stambulas “Anadolu Efes”, kamēr “Darussafaka” ar 13 panākumiem ir devītā un augstāk vairs nepakāpsies.

Pašlaik 28 gadus vecais Peiners Stambulas vienības rindas papildināja jūnijā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

“Darussafaka” iepriekšējā sezonā triumfēja ULEB Eirokausā, izcīnot tiesības šajā sezonā startēt ULEB Eirolīgā. Savukārt Turcijas čempionātā “Darussafaka” regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, bet “play-off” apstājās ceturtdaļfinālā, kur atzina Stambulas “Anadolu Efes” pārākumu.