Porziņģis, pametot “Knicks”, varētu zaudēt pat 30 miljonus

Kristaps Porzingis Sportazinas.com
Foto: NY Knicks

Jau vēstīts par “New York Daily News” sporta apskatnieka Stefana Bondija vēstīto: Bruklinas “Nets” komandas ģenerālmenedžeris Šons Markss vasarā varētu izteikt piedāvājumu latviešu savainotajai superzvaigznei Kristapam Porziņģim, kurš kļūs par ierobežoti brīvo aģentu.

Žurnālists vēsta, ka liepājnieks nav līdz galam apmierināts ar Ņujorkas komandas vadības darbu, bet pārredzamā nākotnē izmaiņas kluba vadības gaiteņos, visticamāk, nav gaidāmas. Porziņģis vēlās spēlēt uzvarošā komandā, bet “Knicks” par tādu tuvākajā laikā var nekļūt, jo uz komandu vairās pārcelties skaļi vārdi no brīvo aģentu tirgus.

Bruklina var piedāvāt stabilu organizāciju ar uzvarošu mentalitāti, bet Markss var atļauties Porziņģim, kurš ļoti iespējams izlaidīs visu sezonu, piedāvāt konkurētspējīgu līgumu, kamēr nav teikts, ka “Knicks” būs gatavi likt galdā maksimālo kontraktu. Tiesa, Ņujorkas klubam būs 48 stundas, lai izteiktu identisku piedāvājumu, noturot Kristapu “Knicks” sastāvā.

Bondijs arī norāda, ka Porziņģa nometne ne līdz galam esot bijusi apmierināta ar faktu, ka Kristapam jau aizvadītajā vasarā netika piedāvāts pagarināt līgumu: “Knicks” vadībai bija šāda opcija, izvairoties no peripētijām/spekulācijām gaidāmajā vasarā. Apskatnieks norāda uz kādu faktu, kas attiecībām piešķir melnu fonu: Porziņģis ir vienīgais spēlētājs vēsturē, kurš ticis iebalsots “All-Star” spēlē vēl ar debitanta līgumu, bet vēlāk nav saņēmis piedāvājumu priekšlaicīgi pagarināt vienošanos.

Jā, savu lomu spēlē savainojums, tomēr, ja “Knicks” Kristapu redz kā spēlētāju, kurš komandas vārdu nesīs tuvākajā desmitgadē, tad pārliekā piesardzība ļāvusi signālus uztvert citu klubu ģenerālmenedžeriem. Arī Losandželosas “Clippers” būs pietiekami daudz vietas zem algu griestiem, lai Porziņģim piedāvātu maksimālo līgumu.

Ja “Knicks” nevēlas zaudēt Porziņģi, tad nāksies piedāvāt maksimālo līgumu: 5 gadi un 158 miljoni ASV dolāru (138,9 milj. eiro), kamēr citas komandas drīkstēs piedāvāt līgumus, kuru termiņš būs tikai četri gadi (apt. 120 miljoni uz četriem gadiem). Tātad, pametot “Knicks”, latvietis uzņemas risku palikt bez garantētiem 30 miljoniem. Redzot, kā attīstās notikumi, Ņujorkas komandas vadība var izspēlēt vēl kādu kārti, proti, parakstīt līgumu ar uzbrucēju, uzreiz aizmainot uz citu komandu. Tādējādi nepaliekot tukšām rokām.

Tāpat apskatnieks norāda, ka mazāk ticams, tomēr arī reālistisks scenārijs varētu būt, ka Porziņģis izvēlas parakstīt kvalifikācijas līgumu uz vienu sezonu par 7,5 miljoniem. Tas gan nozīmētu to, ka pēc vēl viena gada “Knicks” Kristaps varētu pamest par velti, iekasējot pasakainu līgumu citā pilsētā. Tomēr, ja šāds līguma scenārijs realizētos, tad vairāk kā skaidrs, ka KP nonāktu uz maiņas darījumu letes.

5 miljardi dolāru par Ņujorkas “Knicks” – kāpēc Dolanam pārdot vērtīgāko NBA klubu?

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par