Rih.Bukarts: Šajā turnīrā neviena spēle nav pastaiga parkā ar sunīti

14/05/2024 13:18
Nokopēts
Rihards Bukarts
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Bukarts pēc rīta treniņa pirms pasaules čempionāta spēles pret Kazahstānu sarunā ar “Sportazinas.com” dalījās iespaidos par turnīru, raksturoja nākamo pretinieku, kā arī novērtēja fanu atbalstu, norādot, ka komandai tas ļoti palīdz.

Vakar izlases spēlētāji varēja nekāpt uz ledus, un Bukarts šo iespēju labprāt izmantoja. “Diez ko smags sagatavošanas posms mums bija un diez ko ilgs tas treniņprocess bija, tāpēc katra mazākā brīvdiena nāk par labu, lai atpūstos, it īpaši šāda veida turnīrā, kur ir intensīvs grafiks. Hokejs ir emociju sporta veids un tam emocijām katru reizi jābūt jaunām. Kad pārāk bieži esi uz ledus… dažreiz tas palīdz, dažreiz nē. Man brīvo dienu vairāk patīk izmantot, lai uztaisītu recovery [atjaunošanas] treniņu, atpūsties, pamīt riteni, bišk aiziet prom no hokeja, lai tad, kad atkal kāpj uz ledus, esi izsalcis, ar milzīgu jaudu, sailgojies.”

“Pēc divām spēlēm iespaidi ir tieši tādi, kādus sagaidījām. Šajā turnīrā neviena spēle nav pastaiga parkā ar sunīti. Man jau tā liekas, ka mums dažreiz ir vieglāk spēlēt pret stiprākiem pretiniekiem, bet kopumā mēs abos mačos bijām grūtās situācijās. Un ja esat spēlējuši kādu sporta spēli – kad esi iedzinējos, it īpaši šāda līmeņa turnīrā, ir nežēlīgi grūti atspēlēties, gūt tos pirmos vārtus un dabūt atpakaļ kaut kādu ritmu. Tu vienkārši iesi iedzinējos un saproti, ka tev zeme deg virs kājām un ka tev ir jāgūst tie vārti. Pirmkārt, tas rāda papildus spiedienu un stresu, bet otrkārt, nav jau tā, ka pretī ir cilvēki, kuri neprot spēlēt hokeju.

Pret poļiem un pret francūžiem guvām labu pieredzi, šodien vēl viena kauja, spēle būs smaga, Kazahstānai ir labi spēlētāji, tā kā gatavojāmies. Zinām, ka spēle nebūs viegla, labi, ka jau esam bijuši šādās situācijās, kad ir jāatspēlējas. Džekiem kuri iepriekš nav bijuši tādās situācijās, tas dod rūdījumu, ka galvenais ir turpināt ticēt, pildīt trenera norādījumus, vienkārši iet uz priekšu. Kļūdas būs, jo hokejs ir balstīts uz kļūdām, kuram to vairāk, tas zaudē. Ja skatās uz spēli pret Franciju, tad kļūdu bija mazāk nekā pret Poliju. Esam uz pareiza ceļa, galvenais ir nenogulēt sākumu un uzspiest savu spēli. Latvijai izlasei vienmēr ir svarīgi pirmajiem gūt vārtus, tam jābūt vienam no galvenajiem uzstādījumiem. Jo šādi mēs varēsim kontrolēt spēli, nevis skriet pakaļ un censties atspēlēties.”

Uzbrucējam tika palūgts raksturot nākamo pretinieku. “Jāsaprot, ka pretī nāks laba līmeņa komanda, paši ziniet, kādā līmeņa klubos viņi spēlē. Pagājušais gads nav rādītājs – pērn bija cits turnīrs, citi apstākļi, cita vieta. Iepriekšējā reize viņiem pirms tam, ja nekļūdos, bija smaga vakara spēle pret Kanādu, kurā viņi bija izpumpējušies. Mēs ātri guvām vārtus un mums tas deva brīvas rokas. Šodien spēle būs smaga, tikpat kā iepriekšējas divas. Vieglo spēļu šajā turnīrā, jākoncentrējas darbam.”

Jautāts par trīs vietām, kuras būtu jāapmeklē Ostravā, Bukarts uz brīdi aizdomājas. “Obligāti jāaizbrauc uz ogļu raktuvi, tāda interesanta vieta. Ko vēl? Kaut kur aiziet iedzert aliņu, faniem tas droši vien liktos interesantāk. Kaut kas vēl noteikti ir, es uz sitienu nevaru izdomāt, varbūt garšīgi paēst. Bet svarīgākā vieta, kur faniem jābūt, ir šodien plkst. 16:20 Ostravas arēnā, lai atbalstītu Latviju un dzītu mūs uz priekšu. Jo tas ir mūsu septītais spēlētājs. Kazahstānas fanu būs daudz mazāk un tas dzinulis ir ļoti svarīgs.”

Dārziņš par Gudļevska prombūtni rīta treniņā: Domājiet paši

Treniņš pirms Kazahstānas – bez Gudļevska un ar akcentu uz vairākumu

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
1.33
-
2.85
3.6
-
1.22
3.75
-
1.2
1.2
-
3.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām