Šadurskis: Dūru vicināšana, ko demonstrē LRF vadība, nav savienojama ar godīgu sportu

Aivars Pilenieks, Sportazinas.com
Foto: LETA

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, ka Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents iesitis U18 Latvijas komandas spēlētājam, izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis aicina federāciju izvērtēt A. Pilenieka atbilstību amatam, savā mājas lapā vēsta Izglītības un zinātnes ministrija.

“Dūru vicināšana, bērnu iekaustīšana un sistemātiski ētikas pārkāpumi, ko demonstrē Latvijas regbija federācijas vadība, nav savienojami ar godīgu un tīru sportu. Šāda Aivara Pilenieka rīcība nav savietojama ar atzītas federācijas prezidenta amatu. Aicinu Latvijas regbija federācijas prezidentu A. Pilenieku, kura darbības neviennozīmīgās metodes dažu mēnešu laikā ir radījušas neslavu regbija attīstībai Latvijā, būt atbildīgam un atkāpties no amata,” sacīja Kārlis Šadurskis.

Jau vēstījām, ka šorīt portāls ”Delfi.lv” publicēja informāciju, ka Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks pēc vienas no spēlēm ar dūri pa seju iesitis vienam no Latvijas komandas spēlētājiem – Reinim Saleniekam.

Ministrs aicina federācijas biedrus sasaukt Latvijas Regbija federācijas ārkārtas kopsapulci un lemt par federācijas prezidenta atbilstību ieņemamam amatam. Vienlaikus ministrs aicina Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) šo jautājumu izskatīt LOK Ētikas komisijā un izvērtēt, vai šādā rīcībā nav saskatāmi LOK Ētikas kodeksa normu pārkāpumi.

Izglītības un zinātnes ministrija arī uzdos Izglītības kvalitātes valsts dienestam atbilstoši kompetencei izvērtēt publiski izskanējušo informāciju par iespējamo sporta speciālista (trenera) darbu regbija klubā “Eleja” bez normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izsniegta sporta speciālista sertifikāta.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par