Savickis: Mēs vairs nevaram izveidot komandu, kas iekļūtu “play-off”

Juris Savickis, sportazinas.com
Juris Savickis | Foto: Raimonds Volonts

Kontinentālās hokeja līgas () komandas Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis intervijā “Latvijas Avīzei” atzinis, ka šobrīd vairs nav iespējams izveidot komandu, kas varētu cīnīties par vietu izslēgšanas turnīrā.

“Dinamo” komanda, neskatoties uz cerīgo sākumu, aizvadīja katastrofālu sezonu un neiekļuva Gagarina kausa izcīņā. Aprēķini liecina, ka tā ir vēsturiski sliktākā atjaunotā “Dinamo” vēsturē.

“Pirmais un galvenais iemesls – mazliet par maz naudas. Ja mums būtu divu trīs miljonu vairāk, tad nopirktu Latvijas hokejistus, kuri spēlē citās komandās. Šobrīd rezervistu sols ir par īsu. Agrāk tādu spēlētāju kā Marsels Hosa varēja nopirkt par nelielu naudu, taču šobrīd tas nav iespējams, jo hokeja tirgus ir ļoti caurspīdīgs. Mēs vairs nevaram izveidot komandu, kas iekļūtu izslēgšanas spēlēs,” atklāja Savickis.

Hokejistu algās visās sezonās esot tērēti ap četriem līdz pieciem miljoniem eiro, bet šosezon kopējais budžets bija 11,5 miljoni. Savickis arī izteicies, ka komanda līdz šim esot centusies būt nacionāla, nodarbinot galvenokārt Latvijas hokejistus, bet virziens varētu mainīties, piesaistot vairāk ārzemniekus.

“KHL komandās algas atšķiras četras piecas reizes – tie, kuriem mazāk naudas, neko nevar izdarīt. Sākotnēji tie desmit miljoni mums deva iespēju cīnīties par Gagarina kausu, un varējām arī uzvarēt Sanktpēterburgas SKA un Maskavas “Dynamo”,” atzina Savickis, kurš atbildēja uz baumām, vai “Dinamo” no krieviem saņem tik daudz naudas, lai tikai varētu eksistēt, nevis cīnīties par augstām vietām.

KHL vēlas optimizēt algu situāciju, lai klubu iespējas būtu daudz maz vienlīdzīgas. Pēc trim gadiem algu “grīda” varētu būt ap sešiem miljoniem, kas ir vairāk nekā Rīgas klubs iztērē šobrīd. Ja tas piepildīsies, bet “Dinamo” neatradīs papildus sponsorus, tiks izskatīti jautājumi par komandas nākotni.

Savickis arī komentēja komandas galvenā trenera Ģirta Ankipāna nākotni komandā. “Viens otrs man teicis, ka Ankipāns jāņem nost, jo viņš ir neveiksminieks. Bet kas ir galvenais padomdevējs? Artis Ābols. Viņš arī bijis galvenais treneris, tā ka nevar vainot tikai Ankipānu. Protams, Ģirts spēlē pirmo vijoli, bet asistentiem būtu jāpalīdz.”

Kritiski par kluba spēlētājiem un sniegumu nesen izteicās arī Ābols.

Ābols: Lielai daļai “Dinamo” spēlētāju meistarība neatbilst KHL līmenim

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Latvietis Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Latvietis
Viesis
Latvietis

Lai savaktu budzetu,kur pazudusi no veikaliem produkcija ? Adažu čipśi kadu kapeiku ari iedotu ! Katra zina , pirku tikai Dinamo produkciju !