Šķēle: Vēlējos stabilitāti un VEF to varēja man piedāvāt

30/06/2020 16:06

Jau vēstīts, ka pēdējo divu gadu Latvijas čempionvienība basketbolā „VEF Rīga” paziņojusi, ka tās rindās nākamajā sezonā spēlēs Latvijas izlases aizsargs Aigars Šķēle.

„Sportazinas.com” sazinājās ar Aigaru, lai vaicātu, kāpēc viņš nolēmis pēc divu gadu pārtraukuma atkal spēlēt Latvijā.

„Zinot šī brīža situāciju pasaulē, kas saistīta ar pandēmijas radītajām sekām, nevēlējos īpaši vairāk gaidīt uz kādiem variantiem. Cerēju uz Krieviju un VTB līgu, tomēr vīrusa izplatība tur aizvien ir augsta, līdz ar to bija daudz neskaidrību, bet „VEF Rīga” nāca klajā ar labu piedāvājumu, kas mani apmierināja. Jau iepriekšējā sezona noslēdzās vairākus mēnešus ātrāk nekā plānots, tāpēc vēlējos stabilitāti un VEF to varēja man piedāvāt,” iesāk Šķēle, kurš piebilda: “Atsauksmes par kluba darba organizāciju ir labas, sākot jau ar treniņprocesu, beidzot ar ārstiem, fizioterapeitiem un masieriem, kuri strādā augstā līmenī.”

Vaicājām, vai nenotika sarunas ar iepriekšējo klubu: „Ar Tallinas [„Kalev”/”Cramo”] klubu sarunu pat nebija. Klubam šobrīd ir daudz neskaidrību par nākamo sezonu, bet, godīgi sakot, neesmu lietas kursā par to.”

Kā galveno iemeslu, lai atgrieztos mājās, Šķēle min, ka viņam būs iespēja sevi pierādīt kā līderi laba līmeņa Eiropas turnīrā.

„Sarunās ar kluba vadību jutu, ka ar mani rēķinās un būs nozīmīga loma komandas spēlē. Piedevām esmu vēl pietiekami jauns – man ir 27 gadi, varu sevi pierādīt kā līderi solīdā līmenī, jo [FIBA] Čempionu līgā ar katru gadu dalībnieku sastāvs paliek aizvien spēcīgāks. Vienlaikus pēc neliela pārtraukuma varēšu spēlēt mājās savu skatītāju priekšā. Cerams, ka spēšu iepriecināt vietējos fanus gan ar veiksmīgu individuālo sniegumu, kā arī palīdzēt komandai izcīnīt svarīgas uzvaras. Vēlos, lai ar savu un komandas spēli tribīnēs atgrieztos vairāk līdzjutēju,” atklāja aizsargs.

Šķēle pazīstams ar savu daudzpusību, spējot spēlēt gan saspēles vadītāja, gan uzbrūkošā aizsarga pozīcijā.

„Konkrēti par to, kādā pozīcijā spēlēšu, neesam runājuši. Bet saprotu, ko treneris no manis sagaida – lai daudz esmu ar bumbu, gūstu punktus pats un veidoju situācijas partneriem. Principā – spēlēt tā, kā es to visu mūžu esmu darījis. Daudz kas atkarīgs arī no situācijas ar leģionāriem, jo amerikāņiem nokļūt Eiropā aizvien ir sarežģīti,” nobeigumā atzīst Šķēle.

Aizvadītajā sezonā 27 gadus vecais spēlētājs pārstāvēja Tallinas “Kalev/Cramo”, spēlējot gan VTB Vienotajā basketbola līgā, gan Latvijas-Igaunijas basketbola līgā. Caurmērā Šķēle Latvijas-Igaunijas līgā izcēlās ar 11,1 punktu, 4,5 rezultatīvām piespēlēm un 2,8 bumbām zem groziem. Vienotajā līgā Šķēlem 11,8 punkti, 3,4 atlēkušās bumbas un 3,9 piespēles.

Iepriekš Šķēle spēlējis Francijas komandā Antibas “Sharks”, Latvijas vienā no vadošajiem klubiem “Ventspils”, kā arī “Valmiera/ORDO”, “Jūrmala/Fēnikss” un “Barons” komandās. Šī Šķēlem būs atgriešanās “VEF Rīga” rindās, kur aizsargs spēlēja arī 2014./2015. gada sezonā.

2016. gadā Aigars kopā ar savu brāli Armandu Šķēli palīdzēja Valmierai izcīnīt vēsturisku triumfu LBL sacensībās.

Pieslēgties

Dienas fokusā