Spēcīgākais sastāvs pēdējos gados? “Play-off” cerības? “Dinamo” sāk jauno KHL sezonu

Rīgas
Rīgas "Dinamo" hokejisti | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas () komanda Rīgas “Dinamo” šodien plkst. 17:00 savā laukumā uzsāks jauno 2020./21. gada sezonu. Pirmais mačs 13. sezonā rīdziniekiem pret Nursultanas “Barys” vienību.

“Dinamo” šī būs zīmīga sezona, jo pirms tās notikušas vērienīgas izmaiņas gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē. No labajām lietām var izcelt kluba identitātes maiņu – logo, formas, talismans – svaigs sākums vienmēr dod papildus motivāciju un sniedz apziņu, ka ir notikušas pārmaiņas un sākusies jauna ēra.

“Tikko vēl tur strādāju,” portālam “Sportazinas.com” sacīja “Dinamo” pagājušās sezonas galvenais treneris Ģirts Ankipāns. “Pirms katras “Dinamo” sezonas man vienmēr bijušas pozitīvas prognozes, turklāt vienreiz [pēdējo gadu laikā] mēs jau bijām tuvu “play-off”, tā kā tas nav nekas nereāls. Sastāvs ir diezgan meistarīgs un varētu teikt, ka sen tāds nav bijis, iespējams, pat kopš pašiem komandas pirmssākumiem. Galvenais jautājums, kā izveidosies komandas ķīmija, bet es skatos ļoti pozitīvi.”

Klubam nomainīts viss treneru korpuss. Pagājušajā sezonā Ģirta Ankipāna, Arta Ābola un Ronalda Ozoliņa vadībā rīdzinieki nebija konkurētspējīga KHL vienība, kas necīnījās par vietu “play-off”, un tādēļ bez pārsteigumiem trijotne kopā ar dažiem citiem speciālistiem tika atlaista.

Vietā stājās sevi jau iepriekš KHL apliecinājušais Pēteris Skudra ar saviem jaunajiem asistentiem no “Rīga” vienības – Raimondu Vilkoitu un Aleksandru Ņiživiju, kuri noteikti būs motivācijas pilni sevi apliecināt augstākā līmenī.

Dinamo Riga

“Grūti teikt [kā rīdziniekiem veiksies], jo pagaidām spēlētāji un spēles nav redzētas,” portālam “Sportazinas.com” sacīja Rodrigo Laviņš. “Sastāvs varētu būt tīri OK. Svarīgākais, kā ies vārtsargiem, jo tas būs svarīgākais aspekts. Ja būs stabils pirmais numurs, būs arī stabils sniegums.”

“Katrs treneris nāk ar jaunu komandu, un tas ir normāls process. Ņiživijs un Vilkoits ir paveikuši labu darbu pagājušajā sezonā “Rīga” komandā. Redzēsim, kāda būs viņu izaugsme, bet ir labi, ka komandā ir savējie speciālisti,” komentēja Laviņš.

Negatīvā ziņa no spēlētāju skatpunkta ir tā, ka hokejisti saņems ievērojami mazākas algas nekā iepriekš. Tomēr visi to saprot, turklāt ne tikai “Dinamo” saskaras ar šo problēmu. Covid-19 radītās sekas devušas triecienu ekonomikai, kas nopietni ietekmējis KHL klubus.

“Spēlētāju algas ir kritušas pamatīgi. Ļoti labi zinu, kādas cenas ir Eiropā un kāds ir piedāvājums. Zinu arī, kādas ir tagadējās spēlētāju algas, salīdzinot ar to, kādas viņiem bija pagājušajā sezonā. Tādā ziņā šis ir, teiksim tā, slikts brīdis cilvēkiem, bet tajā pašā laikā pozitīvs “Dinamo” un hokeja faniem,” turpināja Ankipāns.

Vēl jūlijā Rīgas klubam nebija ne treneru, ne spēlētāju un bija bažas, vai klubs vispār šosezon spēlēs. “Dinamo” vadība sakārtoja sponsoru jautājumus un beigās tomēr spēja veiksmīgi iekļauties līgas komandu sastāvā.

Dinamo Riga

“Dinamo” izslēgšanas spēlēs jeb cīņā par Gagarina kausu nav spējuši iekļūt sešas sezonas pēc kārtas un ja tas tā turpināsies, “Dinamo” arvien vairāk tuvosies desmitgades slieksnim bez “play-off”, kas ne par ko labu neliecina. Līdz ar to šosezon Skudram, viņa ambiciozajiem asistentiem un solīdajam sastāvam ir beidzot jālauž šis “lāsts”.

“Bez šaubām,” uz jautājumu, vai šīs sezonas sastāvs ir spēcīgāks par tiem, kas iepriekš bija pieejami Ankipānam, sacīja speciālists. “Bez ierunām! Situācija ir ļoti labvēlīga un jau iepriekš izteicos, ka situācija nākamajā sezonā būs ļoti interesanta.”

No pagājušajās sezonas sastāvā ir saglabāti vairāki spēlētāji, kuri aizvadīja pilnvērtīgas sezonas Rīgas klubā – aizsargi Kristaps Zīle un Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucēji Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Gints Meija un Miķelis Rēdlihs. Vairāki arī uzspēlēja periodiski, piemēram, Metjū Majone un “try-out” līgumos esošie Eduards Hugo Jansons un Patriks Zabusovs.

Klāt nākusi pilnīgi jauna vārtsargu līnija ar krieviem Staņislavu Gaļimovu un Iļju Proskurjakovu priekšgalā, kā arī virkne citu leģionāru – aizsargi Morgans Eliss, Metjū Majone, Endrjū O’Braiens, Rīzs Skārlets, Onržejs Vitāseks un uzbrucēji Pāvels Černovs, Konstantīns Komareks, Džei Sī Lipons, Zeks Mičels, Deniss Paršins un Mets Vaits.

Dinamo Riga

Plašāk par “Dinamo” leģionāriem lasi ŠEIT.

“KHL līmenis ir ļoti augsts un nauda spēlē lielu lomu. Labākos spēlētājus tagad viennozīmīgi “nosmeļ” stiprākās komandas, bet atkal, skatoties uz algu griestiem, sastāvi ir nedaudz izlīdzinājušies. Būs interesanti un, manuprāt, šī sezona būs savādāka nekā pēdējās četras, kurās bijuši izteikti favorīti – būs interesantāk,” atzina kādreizējais “Dinamo” aizsargs Laviņš.

Tāpat “Dinamo” septembra spēles “Arēnā Rīga” klātienē varēs apmeklēt ne vairāk kā 1000 skatītāji, kas, ievērojot normatīvo aktu prasības, tiks izvietoti ne vairāk par divām sēdvietām blakus.

Biļešu cenas atkarībā no sektora būs 22,20 eiro, 27,20 eiro, vai 37,20 eiro. Esot spēkā ierobežojumiem, netiks piedāvātas atlaides sociālajām grupām, kā arī netiks nodrošināta bezmaksas ieeja pirmsskolas vecuma bērniem. Papildus biļetēm sektoros pieejamas arī biļetes arēnas ložās. Šāda pieeja septiņām personām maksās 715,40 eiro.

Pieejamība spēlēm būs relatīvi dārgs prieks, turklāt rīdzinieku spēļu tiešraides turpmāk būs pieejamas tikai par papildus maksu, jo tās rādīs “TV3 Sport” kanālā un video satura platformā “Go3”.

Zīmīgi, ka arī žurnālistiem būs ierobežota pieeja “Dinamo” spēlētājiem, lai tos intervētu. Piemēram, preses konferences notiks “Zoom” platformā, bet pieeja ģērbtuvēm un “MIX” zona būs slēgta.

Plašāka informācija par biļešu iegādi uz “Dinamo” mājas spēlēm ŠEIT.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par