Timmas un Bertāna pārstāvētās “Khimki” treneris: Leģionāri vēlas nospēlēt sezonu līdz galam

Rims Kurtinaitis, sportazinas.com
Rims Kurtinaitis | Foto: Maskavas apgabala "Khimki"

VTB līgas līderes Maskavas apgabala “Khimki” galvenais treneris sarunā ar Krievijas mediju “Izvestiya” atklājis, ka viņa vadītā komanda piespiedu pauzes laikā trenēsies un gatavosies čempionāta atsākšanai.

“Pēc čempionāta apturēšanas basketbolistiem bija trīs brīvdienas, lai mēs varētu saprast situāciju. Zinām par iespējamiem datumiem, kad varētu turpināties VTB līgas un ULEB Eirolīgas turnīri. Esam atsākuši treniņus, mums ir izstrādāts plāns divām nedēļām. Ja atļaus aizvadīt pārbaudes mačus, tad koriģēsim plānu. Pats galvenais ir tas, ka leģionāri nav aizbraukuši, visi saprot savu atbildību un ļoti vēlas nospēlēt čempionātu līdz galam,” teica lietuviešu treneris.

Vakar Bertāns sarunā ar Latvijas basketbola savienību atklāja, ka, viņaprāt, lēmumu pieņemšanas ziņā Krievija nedaudz atpalikusi no pārējās pasaules. Viņš apstiprināja, ka komanda turpina trenēties. “Ja neskaita, ka spēles ir atceltas un nekas nenotiek, tad uz treniņiem mums tik un tā ir jābrauc. Tur vismaz apstākļi ir nodrošināti, lai viss būtu droši. Zālē netiek ielaists neviens cits, izņemot komandu un viss tiek tīrīts un dezinficēts katras trīs stundas. Tādā ziņā daudz maz viss ir kārtībā.”

Šobrīd tādas sacensības kā VTB Vienotā līga basketbolā un Kontinentālā hokeja līga (KHL) hokejā ir apturētas līdz 10. aprīlim. Līdz šim datumam Krievijā pārtraukti arī citi sporta turnīri, tomēr lēmums par vairāku turnīru pārtraukšanu Krievijā tika pieņemts pēc tam, kad teju visur citur pasaulē jau kādu laiku sacensības bija atceltas.

Ar 18 uzvarām 19 mačos “Khimki” ieņem pirmo vietu VTB līgā. Savukārt ULEB Eirolīgā Maskavas apgabala komanda tikusi pie 13 panākumiem 28 spēlēs un šobrīd ieņem septīto pozīciju.

Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Tāpat vakar UEFA paziņoja, ka šogad nenotiks Eiropas čempionāts futbolā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēts 86 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Tikmēr Krievijā oficiāli ir 199 gadījumi, no kuriem astoņi ir izveseļojušies, bet viens cilvēks ir miris.

Vissmagākā situācija ir Ķīnā un Itālijā. Ķīnā, kas ir vīrusa izcelsmes valsts, ir 80 928 saslimšanas un 3245 nāves gadījumi, kamēr Itālijā ir 41 035 saslimšanas un 3405 nāves gadījumi. Pasaules veselības organizācija (WHO) nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Bertāns: Izskatās, ka Krievija ir nedaudz atpalikusi no pārējās pasaules…

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par