Verpakovskis par izlasi: Redzētais laukumā man īpaši nepatika un tur nav, ko slavēt

27/03/2024 15:47
Nokopēts
Māris Verpakovskis

Latvijas futbola izlase aizvadījusi pirmās divas spēles jaunā galvenā trenera Paolo Nikolato vadībā. Abos pārbaudes mačos Kipras pilsētā Larnakā nācās samierināties ar neizšķirtu 1:1 gan pret mājiniekiem, gan Lihtenšteinu. Lai atskatītos uz mačiem, portāls “Sportazinas.com” uz sarunu aicināja Latvijas futbola leģendu Māri Verpakovski, kurš atzina – sniegums neiepriecināja, bet izdarīt secinājumus par Nikolato paveikto būtu pāragri.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā tika iekļauti 26 futbolisti, no kuriem laukumā devās 22 – abos mačos nepiedalījās ierastais kapteinis Kristers Tobers, vārtsargs Roberts Ozols, kā arī pussargi Renārs Varslavāns un Maksims Toņiševs. “Skaidrs, ka šī bija kā iepazīšanās treniņnometne, tā trenerim bija iespēja pārbaudīt lielu spēlētāju skaitu un par kaut kādām izmaiņām gan ir pāragri runāt,” stāstīja Verpakovskis.

“Grūti pateikt kaut ko labu vai kaut ko sliktu – trenerim vajadzēja saprast spēlētāju līmeni un attieksmi, iepazīstināt ar taktiku, prasībām. Redzētais laukumā īpaši nepatika un tur nav, ko slavēt – pagaidām viss ir jānoved uz to, ka tā bija iepazīšanās treniņnometne. Jā, tika pārbaudīti daudzi spēlētāji, kas ir pluss, bet no redzētā laukumā neko atzīmēt nevarētu,” secināja Verpakovskis.

Nikolato: Rezultāts, protams, nav apmierinošs

Latvija abos mačos pielietoja shēmu ar trīs centra aizsargiem. Gan pret Kipru, gan Lihtenšteinu latviešiem bija pārsvars vairākos svarīgos elementos kā bumbas kontrolē, izpildītajos sitienos un atdotajās piespēlēs, taču, kā norādīja Verpakovskis, tad viņu redzētais laukumā īsti neapmierināja.

“Ņemot vērā, ka spēlējām ar pretiniekiem, pret kuriem abiem vajadzēja gūt uzvaras, tad neizskatījās, ka tā [shēma ar trīs centra aizsargiem] ir perspektīva un baigi labi strādātu. Iespējams, spēlētāji vēl ne līdz galam saprata prasības, vēl vajadzīgs laiks, lai pierastu. Varbūt pret stipriem pretiniekiem šī taktika varētu labāk strādāt, bet pret nosacīti vājākiem pretiniekiem vai komandām, kuras mums vajadzētu uzvarēt, neredzēju, ka taktika strādātu,” pauda bijušais futbolists.

“Man gan patika, ka vairāki spēlētāji tika pārbaudīti, visiem tika dota iespēja. No tā noteikti cieta rezultāts, bet treneris nebaidījās to darīt. Laiks rādīs, kādus secinājumus Nikolato izdarīs un kā tas izskatīsies turpmāk, jo šobrīd ir skaidrs, ka spēles kvalitāte un zīmējums, ko mēs redzējām laukumā, īsti nevienu neapmierināja,” pauda Latvijas futbola leģenda. “Iespējams, vaina ir izpildītājos, jo tika veikta liela rotācija, treneris nepazīst spēlētājus, spēlētāji nepazīst treneri.”

Verpakovskis arī vēl nevēlējās izdarīt secinājumus par valstsvienības potenciālu, salīdzinājumā ar situāciju, kāda tā bija pagājušajā gadā.  “Es no šī trenera uzreiz neprasītu rezultātus pirmajās divās spēlēs. Ir grūti kritizēt un ko pārmest, treneris tikko būtībā ir iepazinies ar spēlētājiem, deva iespēju arī tiem, kas ilgu laiku nebija izsaukti uz izlasi. Skaidrs, ka šobrīd vēl nekas tāds nav mainījis un vēl nerādījām daudz labāku futbolu. Paies piecas, sešas spēles un tad sapratīsim, vai ir kaut kāds progress.”

Krollis: Galvenais, ka mēs vispār cenšamies un mācāmies spēlēt futbolu

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām