Vītoliņš: Gribu noturēt Davosu Šveices spēcīgākajā divīzijā

Latviešu hokeja treneris ir apņēmības pilns kopā ar Šveices augstākās līgas (NLA) komandu “Davos” saglabāt vietu spēcīgākajā divīzijā.

Šajā amatā viņš tika apstiprināts pērnā gada decembra beigās, un Vītoliņa līgums ir līdz sezonas beigām. Klubs cer, ka latvietim izdosies izglābt Davosas komandu no sarežģītās situācijaskurā tā šobrīd ir nonākusi un neļaut tai izkrist no spēcīgākās līgas.

Šobrīd titulētajai “Davos” komandai neklājas viegli, jo tā ar 16 uzvarām 47 spēlēs ierindojas tikai 11. pozīcijā NLA starp 12 komandām. Davosa šobrīd ir starp četrām izkrišanas zonas vienībām, kuras pēc regulārās sezonas jeb 50 mačiem turpinās cīņu par palikšanu spēcīgāko vienību pulkā, kamēr pārējās astoņas vietu nosargās un cīnīsies par čempionu titulu.

“Mums jānostabilizē sava spēle. Ir mači, kad spēlētāji sapratuši, kas un kā ir jādara, bet pienāk nākamā spēle un atkal viss tiek darīts pretēji. Tad atkal ar video un treniņiem jāmāca vēlreiz,” situāciju klubā raksturoja Vītoliņš. “Ja ir divi zaudējumi pēc kārtas un seko uzvara vai, piemēram, vairāki zaudējumi pēc kārtas, tas uz hokejistiem atstāj spiedienu.”

“Mēs spēlējam labāk, kad esam iedzinējos, bet jāsaprot, ka nevar vienmēr no iedzinēju pozīcijām uzvarēt, pašiem jāsāk dominēt. Kādreiz daudzi, braucot uz Davosu, sacīja, ka Davosā spēlēt nav iespējams, jo komanda skrien, sit un pielieto presingu pa visu laukumu, taču tad tagad šī spēle mums ir pazudusi. Jāmēģina tā atgriezt atpakaļ,” sacīja treneris.

“Es Šveicē dzīvoju un man ir daudz draugu. Ņemot vērā, ka no Krievijas man nebija piedāvājumu, bet Davosas klubs šķīrās no sava galvenā trenera, es biju viens no kandidātiem uz komandas vadītāja amatu,” par nokļūšanu Davosā saka Vītoliņš. “Ierados klubā uz pārrunām un panācām vienošanos. Man ir savs spēles zīmējums, ko vēlos redzēt laukumā. Ir nepieciešams laiks, lai spētu visu realizēt, tāpēc arī ir mēnesis pirms sezonas, kad vari sagatavoties, bet sezonas laikā lēmumi jāpieņem ātri.”

“Mums ir jauna komanda, iespējams, jaunākā Eiropā, ja salīdzinām visas vadošās līgas. Mums dažos mačos spēlētāju vidējais vecums bija 22 gadi, kas liecina, ka komanda ir gados jauna. Komandā ir pieci 18 gadus veci spēlētāji un viņi spēlē uz ledus pavada 15 – 16 minūtes. Ja mēs noturēsimies līgā, tad komandai nākotnē ir lielas perspektīvas,” uzskata treneris.

“Man šobrīd ir svarīgi pārbaudīt, vai spēju tikt galā ar komandu, kuri iet slikti. Protams, KHL līmenis ir interesants un augts, tomēr man šobrīd ir svarīgi atstāt Davosu spēcīgākajā līgā un kad darbs tiks izpildīts, tad arī runāsim tālāk,” sacīja treneris.

Vītoliņš aizvadītajā sezonā strādāja Sanktpēterburgas SKA komandā, bet pēc abu pušu šķiršanās portālam “Sportazinas.com” viņš atklāja, ka bija veicis pārrunas ar KHL vienību Omskas “Avangard”, taču šis darījums nenotika. Tobrīd viņš bija atvērts piedāvājumiem un arī neslēpa, ka labprāt kādu dienu pievienotos kādam Šveices klubam. “Darbu atrast tur nav viegli..” intervijā sacīja Vītoliņš.

Tāpat iepriekš Vītoliņam nav bijusi liela pieredze galvenā trenera amatā, jo viņš šādā statusā no 2006. līdz 2008. gadam trenēja Šveices zemāko līgu vienību “Pikes EHC Oberthurgau”, bet pēc tam no 2014. līdz 2015. gadam vadīja Maskavas “Dynamo”. Pārējo karjeru viņš bijis palīgs, turklāt Vītoliņam bija izveidojusies cieša saikne profesionālajā karjerā ar Oļegu Znaroku, abiem ilgus gadus strādājot kopā dažādās komandās tajā skaitā Latvijas un Krievijas izlasēs.

Vītoliņš ar savu ideoloģiju cenšas dzēst ugunsgrēku Davosā

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par