Znaroks atgriežas KHL apritē – vai “Spartak” met izaicinājumu līgas dūžiem?

Oļegs Znaroks, sportazinas.com
Foto: Sputnik

Par Oļegu Znaroku viedokļi dalās. Citi viņu neuzskata par mūsējo, velkot paralēles ar lielo mīlestību pret krievu zemi, bet ir daļa, kas vēljoprojām augstā vērtē tur Oļega nepiekāpību, kas 1996.gadā Latvijas izlasi ievilka A divīzijā vai atceras zīmīgas uzvaras Latvijas galvenā trenera amatā. Lai nu kā tur nebūtu, Znaroks ir nozīmīga figura Austrumeiropas hokeja tirgus placī. Būdams “sarkanās mašīnas” galvenais treneris viņš sevi mierīgi uz brīdi varēja devēt par vienu no ietekmīgākajiem treneriem kaimiņzemē. Kā nekā no viņa lēmumiem bija atkarīgs daudzu zvaigžņu garastāvoklis, bet ne par to šis stāsts…

Pēc Krievijas izlases galvenā trenera posteņa pamešanas Značoka vārds bieži ticis locīts sakarā ar vairākiem Kontinentālās hokeja līgas klubiem, tomēr nevienā braucošā vilcienā Oļegs neieleca. Krievijas medijos ik pa brīdim uzšalca kāda mazāka vai lielāk vētra, kas bija saistīta ar Znaroka iespējami vērienīgo apetīti algas jautājumos, kas klubiem liek viņa kandidatūrai iet ar līkumu. Nonāca pat tik tālu, ka trenera aģents bija spiests nākt klajā ar paziņojumu, ka pret viņa klientu tiek veikta melnā PR kampaņa, lai attālinātu viņa atgriešanos uz KHL skatuves. Par to vairāk jau rakstījām novembrī.

Par iemeslu šādam scenārijam vairāki Krievijas žurnālsiti minēja Oļega attiecības ar ietekmīgāko cilvēku Krievijas hokejā – Putina krustdēlu Romanu Rotenbergu. Trenera bijušo darbavietu – Sanktpēterburgas SKA un Krievijas izlases menedžeri, un naudas maka turētāju. Mēļoja, ka starp abiem izskrējis melns kaķis.

Romans Rotenbergs, Oļegs Znaroks un Aleksandrs Medvedevs

Abi nepiekāpīgi, vienam vara un nauda, bet otram Čeļabinskas pašpuikas dzīves laika gūtais rūdījums. Baumoja, ka Rotenbergs “savas” līgas klubos nevēlas redzēt Znaroku, raidot signālus potenciālajiem darba devējiem. Īpaši Rietumu konferencē, kur par Oļegu interesi izrādīja bijušie darba devēji – Maskavas “Dynamo”, jo lieku konkurenci, kuru vietu sadalījumā var ienest Znaroka motivātora spējas gluži vienkārši Rotenbergam nevajadzēja. Tomēr baumas izčabēja, kad Oļegs kļuva par Krievijas jaunatnes hokeja galveno konsultantu. Diez vai pie tāda amata viņš būtu ticis, ja no augšas sekotu pavēles…

Par divu toreizējo bezdarbnieku duetu interese bijusi arī Minskā, kur vietējais “Dinamo” licis galdā līgumus, tomēr finansiālās ambīcijas un mērķi nav pasējuši kopā ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa redzējumu par savu nākamo darbavietu. Bet jau kopš marta (un arī paris reizes sezonas laikā) Znaroks tika sūtīts uz Maskavas “Spartak”. Ja var ticēt visiem lielākajiem Krievijas medijiem, tad par 99% Oļegs jau šobrīd nu gan ir ticis pie jauna darba, pie tam ar pasakainiem nosacījumiem.

“Spartak” gatavojas kļūt par lielklubu, vai vismaz nosacītu lielklubu – tāds mesidžs klejo hokeja vidē. Par šīs misijas galveno seju kļūs tieši Znaroks, kuram aiz muguras ir milzīga pieredze, strādājot gan ar vidusmēra (MVD), gan virs vidējā (“Dynamo”), gan superklubiem (SKA), izcīnot KHL galveno trofeju ar visām vadītajām komandām. Identisks mērķis būs arī “Spartak” – izbeigt SKA un CSKA dominanci Rietumu konferences muskuļu demonstrēšanas sacensības.

Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, Sportazinas.com
Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš
foto: TASS

Sarunas starp “Spartak” ģenerālmenedžeri, kadreizējo NHL vārtsargu biedu Alekseju Žamnovu, norisinājušās jau labu laiciņu. Ja atkal varam ticēt Krievijas hokeja apskatniekiem, Znaroks ticis prezentēts kluba sponsoriem un potenciālajiem investoriem, kā atslēgas elements uz nākotnes panākumiem. Znaroks + budžeta pieagums – reāls Gagarina kausa pretendents.

Žamnovs jau izpļāpājies, ka Znaroka kontrakts parakstīts pēc sistēmas 1+1, tomēr noraidot runas, ka komandas budžets tiks īpaši palielināts, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. To gan redzēsim pēc komandas komplektācijas aprisēm vasarā. Iespējams, kluba finansiālās ambīcijas vēl pagaidām tiek slēptas, daudziem neticot, ka Znaroks piekritis strādāt ar esošo sastāvu.

Tikpat ticami, ka Znaroks var kalpot kā pareizais simbols, lai kluba kase tiktu papildināta no sponsoru puses. Tomēr, ja arī runas par budžeta piepildīšanu ar tā pavairāk rubļiem un dolāriem nepiepildās, no esošā vai budžeta ziņā līdzīga sastāva Znaroks un Vītoliņš varēs izspiest krietni vairāk sulas.

“Spartak” esošais sastāvs patiesībā krietni atgādina to Maskavas “Dynamo”, kas ar Značoku un Hari pie stūres gāza kalnus. Sapulcēti meistarīgi hokejisti, kas lielajiem klubiem izrādījās nevajadzīgi, tomēr tāpat ir lieli meistari. Hokejisti, kuru vērtība un kvalitātes atbilst Znaroka receptēm – spēlētāji, kuriem ir, ko pierādīt. Jau aizvadītajā sezonā “spartakieši” bija ciets rieksts daudzām komandām. Ko vērta vien ir sērija pret SKA: bija redzams, ka komandai ir iekšā, komandā pulcēti hokejisti ar raksturu.

Oļegs Znaroks, sportazinas.com
REUTERS/Brian Snyder TPX IMAGES OF THE DAY

Kluba vadībai noteikti tikai palīdzēs Znaroka labās attiecības ar daudziem krievu hokejistiem, kuri, zinot Oļega prasmes noskaņot komandu (pat bez zvaigznēm) būs gatavi doties uz “Spartak”. Kā variants tiek minēts sezonu izlaidušais krievu aizsargs Vjačeslavs Voinovs, kurš iepriekš klubam kā “Spartak”, visticamāk, ietu ar līkumu, bet tur nonākot tādam speciālistam kā Znaroks, šāds variants kļūst jau simpātiskāks. To noteikti var attiecināt uz daudziem hokejistiem, kas strādājuši ar Značoku kādā klubā vai Krievijas izlases rindās.

Savu lomu “Spartak” turpinās spēlēt Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, kuram līgums kabatā ir uz nākamo sezonu, kamēr Mārtiņa Karsuma līguma pagarināšana, neskatoties uz labajām attiecībām ar Znaroku, vēl ir uz jautājuma zīmes, jo leģionāru vietas komandā ir tikai piecas. Bez Daugaviņa, līgumi uz nākamo sezonu “Spartak” ir tikai ar pieciem hokejistiem, kas ļauj Znarokam vienību būvēt no baltas lapas, tomēr ticamāks scenārijs ir kodola saglabāšana arī uz gaidāmo sezonu.

Aizvadītās sezonas dargākais komandas (teju divi miljoni dolāri) spēlētājs Aleksejs Hoklačevs var interesēt arī citas vienības (arī NHL), tāpat slovāku vārtsargs Juliuss Hudačeks, kurš ir komandas fanu mīlulis, par savu jauno līgumu pacīnīsies. Arī virknei citu KHL labi zināmu hokejistu: uzbrucējiem Iļjam Zubovam, Robinam Hanzlam, aizsargu Andreja Kuteikina (bijis Znaroka “Dynamo”), Maksima Gončarova, kā arī kapteiņa Dmitrija Kaļiņina līgumiem pienāks beigas, bet Znarokam būs jālemj, vai šie vīri būs derīgi “Spartak” jaunajai identitātei.

Oļegam nepavisam nav sliktas attiecības arī ar Rīgas “Dinamo” vadību un spēlētājiem. KHL regulārās sezonas izskaņā bija vērojamas ainas, kad atsevišķās mājas spēlēs Znaroks “tusēja” gar komandu ģērbtuvēm un draudzīgi sasveicinājās gan ar Ģirtu Ankipānu, gan Edgaru Masaļski..

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par