Aizmainīs vai nē? Kas sagaida Latvijas spēlētājus pirms NHL maiņu “dedlaina”?

28/02/2023 18:35
Nokopēts
Teodors Bļugers, Rūdolfs Balcers, Elvis Merzļikins

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) straujiem soļiem tuvojas maiņu “dedlains”. Darījumus atļauts veikt līdz 3. marta plkst. 22:00 pēc Latvijas laika, un, iespējams, šosezon kādā no maiņām tiks iesaistīts arī kāds latviešu spēlētājs.

Nevarētu teikt, ka latviešu hokejistu uzvārdi maiņas darījumu kontekstā parādās bieži. Pēdējais darījums ar kādu no aktīviem latviešu NHL spēlētājiem, kādu pats varēju atcerēties bez meklētāja izmantošanas, ir Rūdolfa Balcera došanās no Sanhosē “Sharks” uz Otavas “Senators” 2018. gada septembrī. Pēc četrarpus gadu “klusuma” ir indikācijas, ka marta pirmajās dienās tas varētu tikt pārtraukts.

Zemgus Girgensons (56 spēles, 14 (8+6) punkti, vid. sp. laiks 12:47). Aizmainīšanas varbūtība – pavisam maza.

Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” šosezon ir reālā pretendente uz iekļūšanu “play-off” turnīrā. Sezonas laikā tika piedzīvoti vairāki smagi brīži un arī garākas zaudējumu sērijas, bet galvenais treneris Dons Granato jau izdarījis daudz, lai Bufalo sāktu aizdomāties par līguma pagarināšanu. 58 spēlēs iekrāti 66 punkti, un no izslēgšanas maču zonas “Sabres” šķir tikai viens punkts.

Girgensons dominē spēka spēlē un savā 600. NHL mačā palīdz “Sabres” sasniegt “play-off” zonu (VIDEO)

Šajos gadījumos komandas darījumus tikai ar vienu mērķi – lai pastiprinātu sastāvu. Girgensons ir diezgan vērtīgs spēlētājs šajā “Sabres” modelī, lai viņu aizmainītu, jo latvietis padara milzīgu darba apjomu un atvieglo dzīvi līderiem. Tajā pašā laikā diez vai pret Zemgu ir iespējams iegūt kādu citu hokejistu, kurš būtu krietni labāks. Komandas, kuras cīnās par iekļūšanu “play-off”, parasti ir ļoti uzmanīgas, jo viena neveikla maiņa var sabojāt visu to, kas sezonas laikā tika sasniegts ar tik lielām grūtībām. Tāpēc gandrīz esmu pārliecināts, ka Zemgus paliks Bufalo.

Rūdolfs Balcers (17 spēles, pieci (3+2) punkti, vid. sp. laiks 10:12). Aizmainīšanas varbūtība – vidējā.

Diemžēl Balcers šosezon izkritis no NHL aprindas un kopš nonākšanas Tampabejas “Lightning” organizācijā šajā komandā nospēlējis vien trīs mačus, laiku pārsvarā pavadot fārmklubā Amerikas hokeja līgā (AHL). No “Lightning” darbībām (un arī NHL reglamenta par to, cik daudz cilvēku drīkst atrasties pieteikuma) var noprast, ka vietu pamatsastāvā Balceram tā neredz un viņš tiek turēts kā rezerves variants gadījumam, ja kāds uz ilgu laiku izkritīs no ierindas.

Balceru neizvēlas cits NHL klubs, latvietis paliek “Lightning” sastāvā

Taču tas nebūt nenozīmē, ka Rūdolfs nevar tikt aizmainīts. Gluži otrādi – pēdējos gados “Lightning” ir zināma ar savu fantastisku spēju tiešām pastiprināt sastāvu ar maiņas darījumu palīdzību, paņemot kādu hokejistu no lejasgala komandas. Savukārt Balcers parādījis, ka NHL līmenim viņš atbilst un nav šaubu, ka kādā no pastarītēm vieta sastāvā viņam noteikti atrastos. Protams, ka Balcers nebūs iespējamās maiņas “galvenā seja”, bet viens no iesaistītājiem – kāpēc nē?

Elvis Merzļikins (25 spēles, 87,6% atv. met., vid. 4,14 iel. vārti). Aizmainīšanas varbūtība – pavisam maza.

Šosezon tikai slinkais nav kritizējis latviešu vārtsargu, kurš arī devis diezgan daudz iemeslu to darīt. Bija brīži, kad Elvis tiešām nevilka, bija brīži, kad “Blue Jackets” aizsardzība “cīņā” par Konora Bedarda iegūšanu šī gada draftā darīja tādas lietas, ka bezspēcīgs būtu pat Hašeka un Irbes duets kopā savos labākajos gados. Pēdējos mačos Merzļikins jau sācis izskatīties nedaudz labāk, bet tas nav galvenais iemesls, kāpēc viņš šajā dedlainā ar 99% varbūtību paliks Kolumbusā.

Merzļikins par savu sniegumu: Šis varbūt izklausīsies slikti, taču man vienkārši kļuva vienalga

Kā pareizi atzīmēja kāds no kolēģiem no “The Athletic”, tad NHL nav NBA, un tomēr aizmainīt vārtsargu un aizmainīt laukuma spēlētāju ir divas pavisam dažādas lietas. Šādam darījumam jābūt labi pārdomātam un sagatavotam, un pagaidām nav nekādu pazīmju, ka kaut kas tāds varētu tikt gatavots. Neaizmirsīsim, ka Elvim ir garš līgums ar lielu algu, kas arī apgrūtina potenciālo aizmainīšanu. Un diez vai kāda NHL TOP20 komanda vārtsargu ar 87,6% atvairīto metienu izskata kā pastiprināšanas variantu.

Teodors Bļugers (44 spēles, desmit (2+8) punkti, vid. sp. laiks 12:47). Aizmainīšanas varbūtība – visai liela

Bļugera un “Penguins” sakarā šosezon tiek runāts daudz, jo, kā izskatās, pārbūves nepieciešamība jau klauvē pie durvīm. Jā, pingvīni joprojām atrodas “play-off” zonā, taču apskatniekiem, kuri komandas sniegumam seko ikdienā, ir pretenzijas gan pret sniegumu, gan pret daudziem spēlētājiem. Tiek pausts viedoklis, ka “Penguins” hokejisti nespēlē savā līmenī, tajā vainojot arī trenerus. Kritikas devu ik pa laikam saņem arī kluba ģenerālmenedžeris Rons Hekstals, kuram šī, iespējams, ir pēdējā sezona ar komandu.

Apskatnieks: Nedomāju, ka Bļugers būs “Penguins” rindās nākamajā sezonā

Uz visa šī fona arvien iespējamāka kļūst situācija ar “Penguins” izpārdošanu. Krosbiju, Malkinu un Gencelu diez vai kāds aiztiks, bet pārējie gan ir “atvērti piedāvājumiem”. Pitsburga apzinās, ka pārbūve tiešām ir nepieciešama un pastāv iespējamība, ka šī sezona tiks norakstīta, lai nākotnē paaudžu maiņa neievilktos. Bļugeram šī sezona ir ne pārāk veiksmīga, bet latvietis sevi jau iepriekš pierādījis kā lielisku mazākuma speciālistu. Savukārt šīs sezonas sniegums varētu būt saistīts ar gaisotni komandā un maiņa noteikti atdzīvinātu Teodoru. Šādi hokejisti ir vajadzīgi jebkurai “play-off” vienībai.

Artūrs Šilovs (4 spēles, 90,8% atv. met., vid. 2,73 iel. vārti). Aizmainīšanas varbūtība – pavisam maza

Sarakstā esmu nolēmis iekļaut arī šīs sezonas debitantu, kurš par sevi atstājis labu iespaidu. Skaidrs, ka “Canucks” gribēja pārbaudīt Latvijas izlases vārtsargu NHL apstākļos, un, manuprāt, Šilovs šo pārbaudījumu izturēja. Arī citi NHL klubi uzzināja, ka “uz radariem” parādījies viens diezgan perspektīvs vārtsargs, kurš, iespējams, tagad ir ierakstīts kādas citas komandas velmju blociņā (varbūt ne pirmajā vietā, bet tomēr).

NHL ir tikai un vienīgi bizness, un, ja pret Šilovu tiks piedāvāts kaut kas tiešām vērtīgs, tad “Canucks” savu audzēkni aizmainīs bez jebkādām pārdomām un sirdsapziņas pārmetumiem. Tomēr liekas, ka šis brīdis vēl nav pienācis un piedāvājumu par Šilova aizmainīšanu vēl ir tikai priekšā, un šo sezonu Artūrs turpinās “Canucks” sistēmā.

Bijušais “Canucks” viceprezidents: Tagad redzam, kāpēc vārtsargu treneris ļoti vēlējās draftēt Šilovu

TOP notikumi
1
X
2
1.27
5.75
11.5
16.5
7.75
1.17
1.47
4.5
5.75
4.4
4.4
1.62
2.35
3
3.4
1.5
5
5
2.92
4.35
2.23
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām