Ankipāns pēc visu laiku sliktākās “Dinamo” sezonas: Nevarētu teikt, ka tā bija izgāšanās

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns | Foto: Rīgas "Dinamo"/Raimonds Volonts

Latvijas hokeja treneris uzskata, ka aizvadītā Kontinentālās hokeja līgas () sezona Rīgas “Dinamo” izpildījumā nebija izgāšanās, jo no tās varēja mācīties gan spēlētāji, gan viņš pats.

Jau ziņots, ka vakar “Dinamo” vadība atlaida visu treneru sastāvu ar Ankipānu priekšgalā. Valdes sēdē tika uzklausīts Ankipāna atskaites ziņojums par aizvadīto sezonu, kā arī tika analizēts komandas sniegums KHL 2019./2020.g. sezonā. Padome izvērtēja treneru darbu, spēlētāju komplektācijas, komandas spēļu taktikas un citus aspektus.

“Vienu sezonu iepriekš mums bija Līnuss Videls un Metjū Majone, taču viņu traumas liedza iegūt nepieciešamos punktus, lai kvalificētos izslēgšanas mačiem,” KHL mājaslapā norādīja Ankipāns. “Man kā trenerim aizvadītā sezona iemācīja daudz ko vairāk nekā iepriekšējās. Sapratu, cik svarīgas ir dažādas nianses un ka visam ir jābūt augstākajā līmenī. Uzskatu, ka joprojām esmu jauns treneris un nevaru teikt, ka šī sezona bija izgāšanās, jo reizēm spējām demonstrēt tādu sniegumu kā vienu sezonu iepriekš.”

“Dinamo” sniegumu aizvadītajā sezonā padome novērtēja kā neapmierinošu un nolēma KHL 13. sezonā nepagarināt darba līgumus ar aizvadītās sezonas komandas treneriem un uzdeva valdei mēneša laikā iesniegt priekšlikumus par kandidātiem uz “Dinamo” komandas galvenā trenera amatu.

Mājaslapā nav norādīti treneru vārdi, taču noprotams, ka no amata kopā ar Ankipānu atbrīvoti gan Artis Ābols, gan Ronalds Ozoliņš, gan Juris Klodāns, gan arī Edgars Masaļskis.

“Dinamo” komanda, neskatoties uz cerīgo sākumu, aizvadīja katastrofālu sezonu un neiekļuva Gagarina kausa izcīņā. Aprēķini liecina, ka tā ir vēsturiski sliktākā atjaunotā “Dinamo” vēsturē.

Ankipāns noteica, ka pēc viņa domām spēlētājs, kurš nav pašaizliedzīgs, nevar spēlēt hokeju. Intervētājs vaicāja, vai runa ir par sezonas laikā atlaisto Dāvidu Ulstrēmu. “Paprasiet jebkuram trenerim – ja hokejists izvairās no mestajām ripām, viņš nevar būt komandā. Konkrētus uzvārdus es nesaukšu.”

Tomēr treneris uzskata, ka latviešu hokejistiem ir laba savstarpējā ķīmija ar krievu spēlētājiem. “Labi pazīstu Krievijas hokeja tirgu un redzu, ka latviešu un krievu spēlētāji saprotas labi – mēs joprojām esam kaimiņi. Mēs saprotam viens otru tikpat labi, cik zviedri saprot somus. Ja agrāk “Dinamo” ģērbtuvē vairāk varēja dzirdēt angļu valodu, tad tagad tā ir krievu.”

Ankipāns arī norādīja, ka “Dinamo” spēlē līdzīgu hokeju kā pagājušās sezonas fināliste un Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”. “Viņi spēlē tādu pašu hokeju, taču vienīgā atšķirība ir tā, ka Omskai ir labāki izpildītāji. Hokejs kļūst arvien agresīvāks, bet hokejisti spēcīgāki, tādēļ cenšamies spēlēt šādi.”

“Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis iepriekš atzina, ka klubam nav naudas, lai savāktu konkurētspējīgu sastāvu cīņai par izslēgšanas spēlēm, kā arī Ābols nekautrējās kritizēt gan sniegumu, gan hokejistus.

Rīdzinieki aizvadītajā sezonā izcīnīja 17 uzvaras 62 spēlēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par