Ankipāns: Uzvara pār Kanādu ir nevis sensācija, bet vairāku gadu darba rezultāts 

22/05/2021 09:24
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Vakar pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas hokeja izlase izcīnīja vienu to skaļākajām uzvarām tās vēsturē. Savā laukumā ar 2:0 tika pieveikta 26-kārtējā pasaules čempione Kanāda, Matīsam Kivleniekam oficiālajā debijā atvairot 38 metienus pa saviem vārtiem. Pēc spēles “sportazinas.com” sazinājās ar pazīstamo Latvijas treneri Ģirtu Ankipānu, kurš dalījās pārdomas par valstsvienības panākumu. 

Vai to, ko ieraudzījām laukumā, varam saukt par sensāciju?
Gribētos to saukt par sensāciju, ļoti patīkami, ka mēs vinnējām tādu komandu, kā Kanāda, bet vai tā ir sensācija? Domāju, mēs šo uzvaru nopelnījām, šis panākums ir vairāku gadu darbs. Latvijas izlase parādīja lielisku komandas spēli aizsardzībā, lieliski spēlējām bez ripas. Varbūt nebija tik daudz momentu pie pretinieku vārtiem, varbūt nebijām tik rādoši, bet komanda spēlēja ļoti vienoti. Un, protams, teicama vārtsarga darbība. Protams, varam teikt, ka tā nebija īsta Kanāda, es domāju, ka kanādieši iepazinās lidmašīnā uz Rīgu, kā arī viņi neaizvadīja nevienu spēli. Komandai īsti nevedās saspēle, bet tās jau ir viņu problēmas. 

Pēc tādas uzvaras izlase nebūs emocionāli iztukšota?
Domāju, ka nē, čempionātā būs vēl daudz pārsteigumu. Tās ir pozitīvas emocijas un es ceru, ka tās dos papildus enerģiju spēlei pret Kazahstānu. Tas mačs būs savādāks, jo mums pašiem arī būs kaut kas jāveido. Emocijas pēc uzvaras pār Kanādu varētu palīdzēt mums iegūt pārsvaru nākamajā spēlē. 

Tas, ka uzvarējām Kanādu, nenovedīs pie Kazahstānas nenovērtēšanas?
Tam nevajadzētu notikt, mums ir viena no pieredzējušākajām komandām turnīrā. Latvijas izlase ir saspēlēta, komandai ir skaidra sapratne par to, kas jādara laukumā. Spēlētāji labi apzinās, ka rītdien pretī stāsies arī stāsies pieredzējušā izlase. Kazahstāna par Latviju noteikti zinās vairāk nekā par mums zināja iepriekšējais pretinieks. Kanāda ir ļoti jauna komanda, viņiem pēdējā minūtē laukumā bija divi hokejisti, kuri vēl nesen spēlēja U20 čempionātā. Domāju, ka mūsējie ieguvuši lielāku pārliecību, bet tā nepāraugs pašpārliecinātībā.  

Otrā spēle divu dienā laikā nebūs problēma?
Nedomāju, ka kazahi spēlēs ātru hokeju. Šajā mačā mēs mainīsimies lomām, Latvijai vairāk būs jāspēlē Kanādas stilā, vairāk jākontrolē ripa. Hokejā tā kontrole gan neizpaužas tik daudz, kā futbolā. Pret Latviju kanādieši jau pārsvarā kontrolēja ripu. Svarīgi būs, kurš iemetīs pirmos vārtus. Bet Latvijai ir savākts labs sastāvs un izskatās, ka esam gatavāki.   

Latvija sensacionāli sāk PČ, pirmo reizi oficiālos turnīros uzvarot Kanādu (VIDEO)

TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.54
-
2.47
1.53
3.75
5
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām