Atvērta reģistrācija Rīgas maratonam, kas šogad būs bez masu starta

29/03/2021 15:28
Nokopēts
Maratons

Marta izskaņā, tieši piecus mēnešus pirms pasākuma, tiek atklāta reģistrācija 31. “Rimi” Rīgas maratonam, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāja, aģentūra “NECom”.

Rīgas maratons šogad norisināsies vasaras beigās – 28. un 29.augustā. Kā ierasts, pirmajā dienā notiks Bērnu diena un Ģimeņu skrējiens, savukārt otrajā dienā jaunajās trasēs ar startu pie Brīvības pieminekļa dosies maratona, pusmaratona, desmit kilometru un 5,5 kilometru skrējiena dalībnieki.  Organizatori jau tagad paredz, ka pulcēšanās ierobežojumi joprojām saglabāsies, tāpēc Rīgas maratonu plāno rūpīgi bez masu starta un ar ierobežotu dalībnieku skaitu, lai tiktu ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.

“Pieņemam, ka nākamos piecus mēnešus lielas pārmaiņas Latvijas Covid-19 situācijā nav gaidāmas. Pat ja ierobežojumi tiks mīkstināti un atļautas sacensības ārā, maskas, distancēšanās un roku dezinfekcija saglabāsies. Rēķinoties ar jauno kārtību, tomēr vēlamies skrējējiem dot iespēju izskriet savu distanci klātienē, izbaudot Rīgu un jaunās trases ar startu pie Brīvības pieminekļa un finišu 11.novembra Krastmalā,” stāsta Rīgas maratona direktors Aigars Nords. Rīgas maratons šogad plāno jauna veida startus visas dienas garumā, kas izslēgs pulcēšanos. Katras distances starts norisināsies vairākas stundas, startu ik pa piecām sekundēm dodot diviem līdz četriem skrējējiem. Starta zona būs ierobežota tikai skrējējiem, un starta koridoros tiks ievērota divu metru distance. Saņemot starta numuru, dalībniekiem būs norādīts konkrēts starta brīdis, kurā jāierodas un jādodas savā distancē.

Tādējādi ir iespējams aprēķināt precīzu dalībnieku skaitu, cik varēs droši piedalīties Rīgas maratonā. Attiecīgi katras distances dalībnieku skaits būs limitēts. Vienlaikus, ņemot vērā Covid-19 izplatības neprognozējamību, Rīgas maratons jaunajos norises datumos var būt arī virtuāls un noteikti tiks pielāgots 28.-29.augustā noteiktajiem spēka esošajiem publisko pasākumu ierobežojumiem. No pirmdienas maratonam var reģistrēties mājaslapā “www.rimirigamarathon.com”. Reģistrācija būs atvērta līdz 15.augustam vai dalībnieku limita sasniegšanai atsevišķās distancēs. Savus starta numurus ar norādīto starta laika brīdi dalībnieki saņems 1.augustā.

Dalībnieki, kuri 2020.gada vasarā savu dalību pārcēla uz 2021.gadu, e-pastā saņems bezmaksas pārreģistrācijas kodu. Pārējiem dalībniekiem reģistrācija līdz 1.jūnijam par izdevīgāku dalības maksu. Reģistrācija Bērnu dienas mazajām distancēm bērniem līdz 12 gadu vecumam tiks uzsākta 1.jūnijā. Savukārt par Latvijas Skolu kausa norisi un iespēju atsevišķām distancēm reģistrēties par samazinātu dalības maksu detalizēti tiks ziņots aprīlī. Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada.

Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ maratons tika no maija pārcelts uz oktobri, bet sacensību priekšvakarā pasākums tika atcelts. 2019.gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, tai skaitā 4632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 000 bērnu “Rimi” Bērnu dienas” ietvaros. Aizpērn maratonā uzvarēja etiopieši Andualems Belajs Šiferavs un Birke Debele, finišējot pēc attiecīgi divām stundām astoņām minūtēm un 51 sekundes un divām stundām 26 minūtēm un 18 sekundēm, abiem gargabalniekiem labojot sacensību rekordus.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām