“Latvija pasaulē” izlases dalībnieki triumfē pirmajā Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā

14/05/2022 17:40
Nokopēts

“Rimi” Rīgas maratona ietvaros sestdien Rīgā pirmajā Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā uzvaru svinēja “Latvija pasaulē” izlases dalībnieki Jānis Razgalis un Austra Ošiņa, informē pasākuma organizatori. “Rimi” Rīgas maratona “DPD jūdzē” jeb pirmajā Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā, kas ievadīja Rīgas maratona Bērnu dienu, Razgalis kļuva par Latvijas čempionu ar rezultātu četras minūtes un 24 sekundes.

Otro vietu ieguva vēl viens “Latvija pasaulē” izlases dalībnieks Edgars Šumskis, finišējot tikai dažas sekundes daļas aiz čempiona (4:24), bet trešo vietu ieņēma Kristers Kudis ar rezultātu četras minūtes un 27 sekundes. Sīva cīņa notika arī par ceturto un piekto vietu, ko ieguva Roberts Līdaks (4:43) un Miks Jānis Caune (4:44).

Savukārt Ošina Latvijas čempiones titulu Brīvības pieminekļa pakājē ieguva ar rezultātu četras minūtes un 52 sekundes. Otrā vieta tika olimpietei Līgai Velverei, kas jūdzi noskrēja četrās minūtēs un 54 sekundēs, trešajā vietā atstājot Amandu Vatasu ar rezultātu piecas minūtes un 16 sekundes. Ātrāko piecinieku noslēdza Baiba Bērziņa (5:20) un Kamilla Vanadziņa (5.22).

“Ievērības cienīgs ir fakts, ka jūdzes distance ir iekļauta 2023.gada pasaules čempionātā Rīgā, tāpēc visiem skrējējiem, kas izvēlējās skriet jūdzi “Rimi” Rīgas maratona ietvaros, bija lieliska iespēja iemēģināt pasaules čempionāta jūdzes trasi jau šogad”, teica “Rimi” Rīgas maratona direktors un pasaules čempionāta skriešanā Rīgā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Image

Kopumā “DPD jūdzes” distancei bija reģistrējušies vairāk nekā 2000 dalībnieku, bet mazajām Bērnu dienas distancēm tika sasniegts dalībnieku reģistrācijas limits – 3500 dalībnieki no Latvijas, Baltijas valstīm, Zviedrijas, Kanādas, Vjetnamas un Ukrainas.

Spītējot mitrajiem laika apstākļiem, sestdien trasē devās arī paši mazākie skrējēji, Brīvības pieminekļa pakājē mērojot Bērnu dienas distances – 200 un 400 metrus, kā arī “Happy” mazuļu trasīti. Svētdien sportisti Rīgas maratonā mēros 42 kilometru, 21 kilometru, 10 kilometru, 6 kilometru distances.

Dažāda garuma distancēs dosies skrējēji no 70 pasaules valstīm, kā arī elites sportisti, kas vēlas pārspēt Rīgas rekordus un cīnīties par “Rimi” Rīgas maratona balvu fondu. “Rimi” Rīgas maratonā šogad piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši dalībnieku no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm.

Solidarizējoties ar Ukrainu, maratona laikā 11.novembra krastmalā un pie Brīvības pieminekļa koncertēs Latvijas un Ukrainas mūziķi un kori, bet ienākumi no masveidīgākās 6 kilometru distances, kas šogad simboliski ietērpsies Ukrainas krāsās, tiks novirzīti Ukrainas atbalstam.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
3.7
3
2.2
1.98
3.7
3.6
2.37
3.9
2.6
1.11
10.5
20
1.21
7.25
12
4.1
3.4
1.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām