“Blackhawks” gūst sesto panākumu pēc kārtas, Kuzņecovs nokārto uzvaru “Capitals”

08/02/2019 09:51

Aizvadītajā naktī Nacionālājā hokejā līgā (NHL) tika aizvadītas 14 spēles.

Jau ziņojām par latviešu uzbrucēju Zemgus Girgensona, Rūdolfa Balcera un Teodora Bļugera pārstāvēto klubu spēlēm šonakt.

Ņūdžersijas “Devils” savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 atzina Ņujorkas “Islanders” pārākumu. Pirmā perioda 6. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Kevins Rūnijs, bet pēc astoņām minūtēm Metjū Barzals rezultātu izlīdzināja. Izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Džošs Beilijs.

Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Losandželosas “Kings” vienība, kas izbraukumā pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja Filadelfijas “Flyers”. Mača rezultātu pirmā perioda vidū atklāja “Kings” hokejists Ostins Vāgners. Otrajā periodā Šons Kuturjē rezultātu izlīdzināja – 1:1, bet perioda vidū vadību atkal atguva viesi, kad precīzs bija Adrians Kempe.

Tomēr mājinieki prata atspēlēties un 17,6 sekundes pirms pamatlaika beigām Jakubs Vorāčeks panāca 2:2. 12 pēcspēles metienu sērijā meistarīgāki izrādījās viesi, izšķirošo “bullīti” realizējot Taileram Tofoli.

Arī Vašingtonas “Capitals” un Kolorādo “Avalanche” duelis noslēdzās papildlaikā. Šoreiz veiksmīgāki savā laukumā izrādījās “Capitals” hokejisti, kuri ar 4:3 pārspēja viesus no Kolorādo. Mājinieku rindās teicamu maču aizvadīja krievu uzbrucējs Jevgēņijs Kuzņecovs, kurš šajā spēlē guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Tikmēr Lasvegasas “Golden Knights” viesos prata tikt pie panākuma pret Detroitas “Red Wings” – 4:3. Pēc pirmā perioda vēl mājinieki atradās vadībā ar 1:0, taču “Golden Knights” hokejisti otrajā periodā guva trīs vārtus pēc kārtas un prata noturēt pārsvaru līdz mača beigām.

Kanādas komandu duelī Monreālas “Canadiens” mājās prata uzveikt vienu no Rietumu konference līdervienībām Vinipegas “Jets” ar 5:2. Mājinieki uzvaru nodrošināja trešajā periodā, kad guva trīs vārtus pēc kārtas 10 minūšu laikā.

Pārliecinošā līgās līdervienība Tampabejas “Lightning” nespēja savā laukumā uzveikt Sentluisas “Blues” komandu. Mača pamatlaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0, taču papildlaika pēdējā minūtē viesiem uzvaru izrāva Breidens Šens. Sentluisas klubam šis bija jau ceturtais panākums pēc kārtas.

Sešu zaudējumu sēriju aizvadītajā naktī pārtrauca Edmontonas “Oilers”, kas Minesotā ar 4:1 pārspēja vietējo “Wild” komandu. Viesi izcēlās ar diviem vārtu guvumiem pirmajos divos periodos, taču trešā perioda sākumā mājiniekiem cerības deva Džoels Ēriksons Eks, kurš panāca 1:2. Tas gan bija uz īsu brīdi, jo pēc tam viesi atkal guva divus vārtus un nodrošināja sev uzvaru.

Savukārt  Rietumu konferences duelī Nešvilas “Predators” savās mājās papildlaikā pārspēja Dalasas “Stars” ar 3:2. Mājinieki ar šo panākumu samazināja punktu atstarpi līdz Rietumu konferences līderpozīcijai, kas nu jau vairs ir tikai trīs punktu attālumā.

Sesto panākumu pēc kārtas izcīnīja Čikāgas “Blackhawks”, kas mājās papildlaikā ar 4:3 pārspēja Vankūveras “Canucks”. Mājiniekiem ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Alekss Debrinkats. “Canucks” zviedru debitants Eliass Petersons kļuva par vienu no spēlētājiem, kuri karjeras 44 pirmajās spēlēs guvuši vismaz 25 vārtus, būdami 20 gadus veci.

Tikmēr trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Arizonas “Coyotes”, kas savā laukumā atzina Kolumbusas “Blue Jackets” pārākumu ar 2:4. Viesi jau pirmajā periodā guva divus vārtus, taču mājinieki otrā perioda ievadā divu minūšu laikā to atspēlēja, taču viesi pēc tam guva vēl divus bezatbildes vārtus un nodrošināja sev panākumu.

Rietumu konferences līdere Kalgari “Flames” mājās zaudēja Sanhosē “Sharks” komandai – 2:5. Mājinieki maču iesāka apņēmīgi un jau piektajā minūtē izvirzījās vadībā, taču perioda gaitā ielaida trīs vārtus pēc kārtas un nonāca zaudētājos ar 1:3. Otrā perioda beigās viesi guva ceturtos vārtus, uz ko mājinieki atbildēja ar gūtiem otrajiem vārtiem. Trešā perioda izskaņā viesi guva piektos vārtus. “Sharks” komandai šis bija ceturtais panākums pēc kārtas.

NHL pamatturnīrs, 8. februāris

Bufalo “Sabres” – Karolīnas “Hurricanes” 5:6 (0:1, 2:1, 3:3, 0:1) – pagarinājumā;

Floridas “Panthers” – Pitsburgas “Penguins” 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) – pagarinājumā;

Ņūdžersijas “Devils” – Ņujorkas “Islanders” 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā;

Filadelfijas “Flyers” – Losandželosas “Kings” 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1)- pēcspēles metienu sērijā;

Vašingtonas “Capitals” – Kolorādo “Avalanche” 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 0:1) – pagarinājumā;

Detroitas “Red Wings” – Vegasas “Golden Knights” 3:4 (1:0, 0:3, 2:1);

Monreālas “Canadiens” – Vinipegas “Jets” 5:2 (1:1, 1:0, 3:1);

Otavas “Senators” – Anaheimas “Ducks” 4:0 (1:0, 1:0, 2:0);

Tampabejas “Lightning” – Sentluisas “Blues” 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)- pēcspēles metienu sērijā;

Minesotas “Wild” – Edmontonas “Oilers” 1:4 (0:1, 0:1, 1:2);

Nešvilas “Predators” – Dalasas “Stars” 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 1:0) – pagarinājumā;

Čikāgas “Blackhawks” – Vankūveras “Canucks” 4:3 (2:0, 1:2, 0:1, 1:0) – pagarinājumā;

Arizonas “Coyotes” – Kolumbusas “Blue Jackets” 2:4 (0:2, 2:1, 0:1);

Kalgari “Flames” – Sanhosē “Sharks” 2:5 (1:3, 1:1, 0:1).