Brīvās hokeja bezdelīgas: no spītīgā Sprukta līdz “profesijā netrāpījušajam” Pavlovam

24/08/2017 15:16
Jānis Sprukts, www.sportazinas.com

Kā jau katru vasaras noslēgumu, virkne Latvijas hokejisti ir vēl bez pieraksta vietas. Citiem tā ir ierasta lieta. Gadu no gada gaidīt aģenta zvanu par piedāvājumu ielekt kādā braucošā vilcienā. Izņēmums nav šī vasara. Apskatījām un novērtējam Latvijas hokeja lielākās brīvās bezdelīgas, kas gatavas turpināt lidot uz Alpiem vai Krievijas rūpniecības pilsētiņām…

Jānis Sprukts, 35, uzbrucējs, “Ritten-Sport”, Alpu līga, 29sp. 10+14, liet. +11

Liekas, ka raženais centra uzbrucējs karjeru beidz gadiem, tomēr īsti pensijā Spruktam aiziet nesanāk. Kaut gan hokejists pats ir izteicies, ka tuvojas finišam, vēljoprojām no ripas dzenāšanas gūst baudu. Jānim vienmēr bijis savas skats uz lietām, viņš apveltīts ar savu spītību. Tieši tādēļ viņš tika līdz hokeja mekai NHL un arī Eiropas hokeja tirgū bija ar augstu vērtējumu. Maskavas CSKA un Jaroslavļas “Lokomotiv” par skaistām acīm bankas kontu nepapildina.

Pavasarī Sprukts pieteicās kā sniegs no skaidras debess. Viņa parādīšanās hokeja izlasē tika pielīdzināta jokam, tomēr Jānis vietu čempionāta sastāvam nopelnīja jau pēc dažiem treniņiem ar komandu. Nenospēlējot ne spēli Hārtlija vadībā, treneris Jānim iedeva kapteiņa asistenta uzplečus. Arī Ķelnē viņš kļuva par svarīgu Hārtlija mehānisma posmu. Bija tuvu, lai atgrieztos KHL, tomēr visu līdz galam nesarunāja ar kaimiņu Ankipānu… Starp abiem noskrēja melns kaķis, vai arī Sprukts no savas ierakumu puses redzēja, ka ne jau pieredzes bagātam hokejistam treniņnometnē jāierodas no pirmās dienas. Spruktam bija citi plāni.

Jānis neskatoties uz “Dinamo” atraidījumu, uztur sevi formā, slido kopā ar citiem brīvajiem aģentiem un neizslēdz iespēju atkal doties uz Alpiem. Ja jēdzīgs piedāvājums nesekos, īpaši nepārdzīvos…

Prognoze: Alpu līga, Itālija, EBEL vai beigs karjeru

Edgars Masaļskis, 37, vārtsargs, Toljati “Lada”, KHL, 15 sp., vid. 3,62

Edgars Masaļskis, www.sportazinas.com

Edgars pavasarī noslēdza savu lielisko karjeru Latvijas izlasē, tomēr izteicās, ka ir apņēmības pilns vēl sezonu, vai divas, kārtīgi nomaukt. Vārtsargs apzinājās, ka ne KHL, ne Eiropas TOP līgās vieta viņam neatradīsies, bet Itālija, Slovākija vai Francija varētu būt varianti. Kāpēc lietderīgo neapvienot ar patīkamo? Edgaram ir labas atmiņas no spēlēšanas Šveicē. Ja tas viss vēl nerada mīnusus. Protams, līmenis nebūs NLA vai pat NLB, bet drauga Sprukta iepazītā Alpu līga varētu būt iespējama. Tāpat viņš varētu būt interesants pirkums EBEL līmeņa klubiem.

Visdrīzāk darbu (ja vēl uzturēs sevi formā) atradīs, kad sezona jau būs sākusies. Kad kāda kluba vadība būs vīlusies starpsezonas izvēlēs, kāds vārtsargs gūs traumu, bet Edža ar prieku pieteiksies palīgos. Līdzīgi kā ar Spruktu, vārtsargs pa galvu pa kaklu vairs nemetīsies uz ārzemēm, tikai ja būs patīkams piedāvājums.

Prognoze: Alpu līga, EBEL, Slovākija vai beigs karjeru

Vitālijs Pavlovs, 28, uzbrucējs, Rīgas “Dinamo”, KHL, 53 sp. 0+4, -10

VItālijs Pavlovs, www.sportazinas.com

Sazvanīts Vitālijs centās noliegt, ka ir hokejists, kas spēlējis gan Soču Olimpiskajās spēlēs, gan aizvadītajā pasaules čempionātā. Šādas “profesionālas” attieksmes iemesli zināmi tikai viņam. Neskatoties uz to, ka Bobs Hārtlijs nerezultatīvo uzbrucēju paņēma līdzi braucienam uz Ķelni, karjeras turpināšanas iespējas augstā līmenī ir precīzi nekādas. Parametri ir, bet degsme un vēlme grauzt ledu izskatās zudusi.

Armands Puče 28 gadus veco hokejistu nodefinēja skarbi: nav trāpījis rofesijā, nedeg acis. Izkritis no Rīgas “Dinamo” šūpuļa un nesaņēmis uzaicinājumu stāties Ozo vilku barā, Pavlovs saskāries ar skarbo realitāti.

Pilsētā runāja, ka vairāki hokeja darboņi (pat no “Dinamo” augstākajiem gaiteņiem) centušies Ankipānu un Ozo pārliecināt, par to, ka centra uzbrucējs ir pelnījis vismaz pārbaudes līgumu un laiku sevi pierādīt. Redz Hārtlijs, taču par labu diezgan atzina. Tomēr Ozo Pavlovam neuzticas jau no Sočiem, kad abi ar Ralfu Freibergu netīšām (?) izbojāja Sanda pēdējo Olimpisko uznācienu…

Prognoze: VHL, Kazahstāna, Francija vai Latvijas čempionāts

Kaspars Saulietis, 30, uzbrucējs, Rīgas “Dinamo”, KHL, 37sp., 1+2, -9.

Hokejists, no kura vienmēr tika gaidīts daudz vairāk. Aizvadītā sezona Kasparam bija īpaši neveiksmīga, kā visai Rīgas komandai. Kamēr Saulietis maizi pelnīja Baltkrievijā, Somijā un Krievijā, visi kā viens dziedāja – uzbrucējām jābūt “Dinamo”! Tomēr spilgtas epizodes un efektīvas apspēlēšanas mijās ar nevajadzīgiem noraidījumiem pretinieku zonā. Sējējs mēģināja pārmācīt uzbrucēju, ik pa brīdim nosēdinot malā. Potenciāls tur bija, tomēr brīžiem šķita, ka Saulietis ir kaut kur citur, ne Arēnā…

Arī bez hokeja Saulietim ir ar ko nodarboties. Hokejs, acīmredzot, vairs nav tā lieta, kura jāspēlē par visām varītēm, lai pabarotu sevi un ģimeni. VHL vai Čehijā, Kaspars darbu atrast varētu. Tomēr arī VHL, no uzbrucēja pēdējās spēlēšanas Krievijā, ir mainījies. Līdz ar Krievijas krīzi, algas hokejistiem ir samazinājušās un dārgi leģionāri vairs nav modē. Hokejists nav gatavs doties uz kādu Krievijas mazpilsētu, kur hokejs ir tikai tādēļ, ka vietējā metalurģijas kombināta darbiniekiem vajadzīga izrāde. Trīs gadi Rīgā ar ģimeni, KHL maize ir darījusi savu, un iespējams, ar lielo hokeju Kaspars ir beidzis. Galva uz pleciem ir, bet kaulu laušana Ņeftehamskā nav pašmērķis.

Prognoze: VHL, Čehija, Itālija

Koba Jass, 27, uzbrucējs, “Kurbads”, Latvija, 19.sp. 5+9

Koba Jass, www.sportazinas.com

Atraktīvais uzbrucējs aizvadīto sezonu pavadīja mājās, sākotnēji spēlēja “Prizmā”, bet vēlāk kļuva par Latvijas čempionu kopā ar “Kurbads”, kura tēvs Andis nekautrējās atzīt, ka Koba bija viens no dārgākajiem spēlētājiem.

Arī Kobas dzīvē ir citas lietas bez hokeja. Ģimene, bizness un vairāki projekti kustībā. Neskatoties uz sakārtotu dzīvi, hokejists paziņoja, ka vēl hokejā vēlas kaut ko sasniegt un pierādīt. Jass vienmēr bijis gana ambiciozs un šovasar nekautrējās atzīt, ka varētu atkal pamēģināt spēkus Ziemeļamerikā. Viņa spēles stils tam ir radīts, bet augstāk par ECHL no Virslīgas tēmēt būtu naivi. Arī finansiālais fons Austrumkrastā nav tas spožākais. Tāpat Koba nav aizmirts Čehijā un Slovākijā, kur pavadīja četras sezonas. Ja būs vēlme un motivācija, tad darbs ārzemēs Jasam atradīsies. Viss atkarīgs no paša izvirzītajām prioritātēm dzīvē.

Prognoze: Slovākija, ECHL, VHL vai Latvijas čempionāts

Lauris Dārziņš, 32, uzbrucējs, Rīgas “Dinamo”, KHL, 11+18, +1

Lauris Dārziņš, www.sportazinas.com

Tehniskais uzbrucējs, gatavojoties pasaules čempionātam, pavasarī guva smagu savainojumu un bez hokeja palicis vismaz līdz jaunajam gadam. Saprotams, ka neviena komanda kājā sev nešaus – ar traumētu spēlētāju līgumu parakstīt būtu neprāts. Savickis ar naudu tā nemētāsies, bet Dārziņš nav lēta prece. “Dinamo” ģenerālmenedžeris Ankipāns saprot, ka Dārziņš pēc trauma izdziedēšanas var būt labs palīgs Sanda Ozoliņa komandai, tādēļ tur roku uz pulsa.

Visreālākais scenārijs – Lauris līgumu ar Rīgas lielklubu noslēgs, kad to atļaus veselība. Arī finansiāli Lauris vairs nebūs dārgākais “Dinamo” hokejists, tomēr laimi meklēt ārvalstīs arī Lerijs vairs nevēlas. Nav tas vecums. Rīgā ir ģimene un miers, ja vēl izdodas maizi pelnīt tepat bāzētā komandā, tad nav ko dzīties pakaļ nezināmajam. Lauris arī apzinās, ka viņa vārds vairs nav ierakstīts katra KHL komandas menedžera papildinājumu blociņā.

Prognoze: Tikai Rīga, tikai “Dinamo”

Mārtiņš Cipulis, 36, uzbrucējs, “Lustenau”, Alpu līga, 21 sp., 7+2

Mārtiņš Cipulis, www.sportazinas.com

Nosvērtais uzbrucējs pēdējās divas sezonas uzsāk, kad jau starta šāviens jau labu laiciņu dots. Aizpērn Slovākijā un šogad Alpu līgā, Cipulis komandām pievienojās jau sezonas gaitā. Arī šobrīd Mārtiņš griež ledu 55.vidusskolas ledus hallē, neizslēdzot iespēju ielekt kādā braucošā vilcienā. Uz sezonas sākumu nevienai komandai, visdrīzāk, nepievienosies, bet kad sāksies pirmās traumas vai formas kritumi, pieredzējušais Cipulis būs klāt.

Prognoze: EBEL, Alpu līga

Komentāri - 1

  • Taxi
    15/09/2017 01:27

    foršs raksts

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U20 hokeja izlase
17/08/2022 08:03

Latvijas U20 hokeja izlase PČ ceturtdaļfinālā aizvadīs dueli pret Zviedriju

Latvijas U20 vīriešu hokeja izlase šodien pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā tiksies ar vienaudžiem no Zviedrijas. Mačs Edmontonā sāksies plkst.22.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam TV6. Latvijas hokejisti pasaules…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām