Dzierkals: Viens par otru sitāmies, “ēdām” ripas, visi bijām kā brāļi

28/05/2023 20:05
Nokopēts
Mārtiņš Dzierkals un Renārs Krastenbergs

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals pēc pasaules čempionāta bronzas izcīnīšanas sarunā ar “Sportazinas.com” dalījās emocijās par notikušo.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijas valstsvienība pamatlaikā ar 4:3 pārspēja ASV komandu, pirmo reizi valsts vēsturē izcīnot PČ medaļas. Dzierkals laukumā pavadīja 17 minūtes un 51 sekundi, atzīmējoties ar rezultatīvu piespēli pirmajā vārtu guvumā.

“Joprojām nesaprotu, kas ir noticis. Man ir ļoti liels prieks, ka mēs to spējām izdarīt mūsu ģimenēm, cilvēkiem, kuri fanoja mums līdzi. Latvijā tas ir kaut kāds milzīgs notikums. Cik es redzēju, cik es dzirdēju, visa pilsēta bija pilna ar cilvēkiem, kuri skatījās spēli, un ne jau tikai pilsēta Rīga, visās mazās pilsētās taisa autoreidus, lielos ekrānus un atbalsta. Spējām cilvēkiem iedot emocijas, šajos negatīvajos laikos varbūt iedot cilvēkiem kaut ko pozitīvu, tas, ka mēs visi vienojāmies kā tauta. Trūkst vārdu,” emocionāls bija uzbrucējs.

“Visi esam viena liela ģimene. Viens par otru sitāmies, ēdām ripas, ticējām viens otram. Teikšu godīgi – hokejā jau esmu kādu laiciņu, un tādu komandu, kā šeit, neesmu redzĒjis. Visi tie čaļi, kuri ies garām, viņi ir brāļi. Tik vienoti spēlēt..”

“[Uzvaras vārtu autors] Rubīns tagad noteikti būs pelnījis daudz uzslavu, viņš iemeta divus svarīgākos golus. Redz, atbrauca no Amerikas, treneri viņam uzticējās, tā kā viņš tagad ir TOP1 cilvēks. Bet patiesībā par tādu vajadzētu būt visai komandai, par TOP. Cilvēki nesaprot, kam ir jāiet cauri, lai būtu šeit un sajust to visu,” uzsver hokejists.

“Teikšu tev godīgi, vienā brīdī spēki sāka pavisam izsīkt. Bet mēs viens otru atbalstījām, zinājām, ka nedrīkst atslābt, ka nav laiks atpūtai, jo atpūta būs vasarā. Runājām, ka šis ir tas moments, kad jāizspiež maksimums. Daudzi cilvēki spēlēja ar tādām traumām, starplaikos noteikti vēma no tādām slodzēm, kādas tika dotas. Noteikti bez sasitumiem nav palicis neviens, paši redzējāt, kā čaļi sitās, gūlās zem katras ripas,” panākuma otro pusi atklāj spēlētājs.

“Godīgi, es tev neatbildēšu, cik man tagad būs laika atpūtai. Jāsaprot, kas ir noticis, jāparunā ar savu ģimeni un tad jau redzēs,” noslēdza Dzierkals.

Ābols: Šajā medaļā iekalts viss – ieguldītais darbs, laiks prom no ģimenes un stress

TOP notikumi
1
X
2
6.75
4.75
1.44
5.5
4.5
1.53
5.5
4.5
1.55
1.33
5.5
8.5
4.75
3.75
1.72
3.5
4.1
1.9
1.6
3.9
5.75
7.25
4.75
1.42
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām