“Brentford” stāsts: komanda bez tituliem un rekordists Tonijs

Latvijas Fantasy Līga (LFL) turpina Premjerlīgas komandu rakstu sēriju. Ceturtajā sērijā par Rietumlondonas klubu “Brentford”. Šī ir viena no piecām Premjerlīgas komandām, kas nav spējusi tikt pie Anglijas augstākās līgas titula. Tās visu laiku labākais vārtu guvējs šobrīd spēlē tās rindās – tas ir Ivans Tonijs. 

Citu komandu stāsti

“AFC Bournemouth”: https://www.sportazinas.com/fantasy-sports/bournemouth-jeb-the-cherries-kas-ir-si-premjerligas-komanda/

“Arsenal”: https://www.sportazinas.com/fantasy-sports/arsenal-stasts-13-premjerligas-tituli-the-invincibles-sezona-un-atdzimsana/

“Aston”Villa”: https://www.sportazinas.com/fantasy-sports/aston-villa-stasts-triumfs-eiropa-pret-bayern-zelta-gadi-un-svariga-loma-anglijas-futbola/

 

“Brentford FC” tika dibināts tālajā 1889. gadā. Līdzīgi kā citas komandas, arī šo vienību dibinot tika veikta balsošana – astoņas balsis saņēma futbola, bet par regbija sistēmas dibināšanu nobalsoja pieci balsstiesīgie. 1899. gadā “Brentford” kļuva par profesionālu klubu. Tas notika visai amizantā veidā. Klubs tika sodīts par to, ka tas maksā saviem spēlētājiem naudu, kas bija aizliegts. Tas piespieda “Brentford” kļūt par profesionālu futbola klubu.

Kluba iesauka ir “The Bees” jeb bites. Šī iesauka radusies 1890. gadā, kad grupa studentu uzmundrināja komandu ar saucienu “Come on you, Bs”. “Bs” tika domāts kā saīsinājums vārdam “Brentford”, tomēr to izrunājot, izklausās, ka tiek teikts “Bees”.

Bites simbolika komandas logo parādījās vien 1971. gadā, tomēr 1975. gadā tika izveidots logo, kurā bite vairs netika iekļauta. Kopš 1989. gada “Brentford” bijuši vēl trīs logo, kuros bites simbolika tika iekļauta. Esošais logo nav mainījies kopš 2017. gada.

“Brenford” logo attīstība

2014. gadā “Brentford” nonāca “Championship”, kas pēc spēka ir otrā labākā futbola līga Anglijā. Komanda šeit pavadīja septiņas sezonas. 2015. gadā tai piektā vieta turnīrā, 2020. gadā “Brentford” palika trešie, bet vietu Premjerlīgā tā nodrošināja vien 2021. gadā, kad sezonu noslēdza trešajā vietā “Championship” turnīrā. Aizvadītajā sezonā Brentforda izcīnīja devīto vietu Premjerlīgā. Anglijas augstākajā futbola līgā “Brentford” nekad nav triumfējusi.

Klubs mājas spēles līdz 2020. gadam aizvadīja stadionā ar nosaukumu “Griffin Park”. Tas tiek uzskatīts par vienu no ikoniskākajiem stadioniem Anglijas futbolā. 2020. gadā “Brentford” uzsāka mājas spēles aizvadīt “Gtech Community Stadium”, kura ietilpība ir 17 tūkstoši. Komandas lielākie derbiji ir ar citu Londonas apgabalā bāzēto komandu “Fulham”, kas arī spēlē Premjerlīgā.

Komandas vēsturē labākais vārtu guvējs arī šobrīd pārstāv komandas rindas. Ivans Tonijs, kurš šobrīd ir diskvalificēts par likmju veikšanu.  Viņš komandā ir tikai no 2020. gada un līdz paspējis gūt jau 68 vārtus. Viņam tas izdevies 124 spēļu laikā. TOP5 ir arī tādi zināmi spēlētāji kā Ollijs Votkinss (49 vārti 143 spēlēs) un Braiens Mbeumo (47 vārti 188 spēlēs). Loids Magnuss Ousu ir visu laiku otrais rezultatīvākais Brentfordas komandas spēlētājs – 173 spēlēs viņam 56 vārtu guvumi.

 

Premjerlīgas Fantasy 14. kārtas padomi

Teicams grafiks: Arsenal, Aston Villa, Brentford, Liverpool

Vidējs grafiks: Crystal Palace, West Ham, Everton, City

Slikts grafiks: Fulham, Man. United, Newcastle, Wolves, Spurs

Labs potenciāls uz sauso spēli: Arsenal, Liverpool, Brentford, Man. City

Zīmīgi kārtas spēlētāji: Mbeumo, Aleksandrs-Arnolds, Salahs, Saka, Saliba, Raija, Gabriels, Votkinss, Nunjess, Vissa, Solanke.

 

 

 

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām