“Bournemouth” jeb “The Cherries” – kas ir šī Premjerlīgas komanda?

Latvijas Fantasy Līga (LFL) Premjerlīgas sezonas turpinājumā izdos rakstu kopumu par visām Anglijas augstākās līgas komandām, kas startē 2023./24. gada sezonā. Rakstu sērijā par katras komandas vēsturi, lielākajiem sasniegumiem un lielākajām zvaigznēm kluba vēsturē. Pirmā komanda, kas atklās šo rakstu sēriju, ir “AFC Bournemouth”.

Futbola klubs “AFC Bournemouth” dibināts 1899. gadā. Sākotnējais komandas nosaukums bija “Boscombe”. Tagadējo nosaukumu komanda ieguva 1971. gadā. Citos avotos tiek minēts, ka abreviatūra “AFC” nozīmē “Athletic Football Club”. Interesanti, ka šī abreviatūra tika pielikta pie komandas nosaukuma, lai komanda pēc alfabēta būtu Anglijas futbola klubu saraksta augšgalā.

Bornmutā bāzētā futbola kluba iesauka ir “The Cherries” jeb Ķirši. Tagadējais “Bournemouth” logo tiek izmantots kopš 2013. gada. Līdz tam komandas logo bija dažādi, bet cilvēka siluets un virs tā esošā futbola bumba logo figurē jau kopš 1972. gada. Variācijas logo ir bijušas dažādas. Sarkani-melnais formastērps radies, iedvesmojoties no Itālijas futbola granda “AC Milan”.

“Bournemouth” logo attīstība

Kluba īpašnieks kopš 2022. gada ir amerikāņu biznesmenis Bils Folijs, bet starp kluba īpašniekiem ir arī Holivudā zināmais aktieris Maikls Bakari Džordans. Viņš plašāk pazīstams ar filmām “Creed” un “Black Panther”.

Anglijas futbola līgā (EFL) komanda uzņemta tieši pirms 100 gadiem – 1923. gadā. 2008. gadā komanda startēja Anglijas pēc spēka ceturtajā līgā jeb “League Two”, un pie komandas stūres stājās tagadējais “Newcastle United” galvenais treneris Edijs Hovs, kura vadībā sešu gadu laikā komanda pakāpās no vienas līgas uz otru un 2014./15. gada sezonā, pateicoties triumfam “Championship” jeb pēc spēka otrajā Anglijas līgā, nodrošināja vietu Anglijas Premjerlīgā.

Edijs Hovs

Piecas sezonas komanda pavadīja Premjerlīgā, bet 2020. gadā nācās pamest Anglijas futbola eliti. Tajā “Bournemouth” atgriezās 2022. gadā. Skotija Pārkera vadībā komanda izcīnīja otro vietu “Championship” un nodrošināja atgriešanos Premjerlīgā. “Fulham” tolaik kļuva par “Championship” čempioni.

Visvairāk spēles “Bournemouth” komandas rindās aizvadījis bijušais futbolists Stīvs Flečers. 1972. gadā dzimušais futbolists nospēlējis komandas rindās 490 spēles, kuru laikā guvis 83 vārtus un atdevis 26 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais spēlētājs komandas vēsturē ir Brets Pitmens, kurš 302 spēlēs guvis 102 vārtus. Šobrīd viņš spēlē “Shaftesbury FC”.

Starp zināmākiem spēlētājiem šo komandu pārstāvējuši arī Kalums Vilsons, kurš šobrīd ir labākais “Newcastle United” vārtu guvējs Premjerlīgā, un “Manchester City” aizsargs Natans Ake. Vilsons komandā savulaik aizvadījis 187 spēles, kuru laikā atzīmējies ar 67 vārtu guvumiem un 30 piespēlēm. “Bournemouth” rindās spēlējuši arī Džefersons Lerma (tagad “Crystal Palace”), Džošua Kings (“Fenerbahce”), Asmers Begovičs (“QPR”).

Natans Ake

 

Anglijas Premjerlīgas 12. kārtas padomi

 

Teicams grafiks: “Arsenal”, “Aston Villa”, “Brighton”, “Manchester United”, “Newcastle”

Vidējs grafiks: “Tottenham”, “Crystal Palace”, “West Ham”, “Manchester City”, “Liverpool”

Slikts grafiks: “Chelsea”, “Luton”, “Brentford”, “Bournemouth”, “Burnley”

 

Centrālie kārtas spēlētāji, kas var izšķirt Fantasy notikumus

Edijs Nketiā, Bukajo Saka, Musa Diabī, Ollijs Votkins, Kaoru Mitoma, Evans Fērgusons, Bruno Fernandešs, Kīrans Tripjērs, Hinmins Sons, Džerods Bouens, Ērlings Holanns, Mohameds Salāhs.

Labs potenciāls uz sauso spēli

“Arsenal”, “Newcastle United”, “Liverpool”, “Crystal Palace”, “Brighton” un “Nottingham”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām