Pārdomas par pirmo sezonas maiņas darījumu: Ņujorkas “Knicks” un Toronto “Raptors”

Vien pirms pāris stundām slavenais NBA apskatnieks Adrians Vodžnarovskis izziņoja par pirmo šīs sezonas maiņas darījumu. Vienošanās starp divām Austrumu konferences komandām, Ņujorkas “Knicks” un Toronto “Raptors”, kas raisa pārdomas par komandu mērķiem, tālāko virzību un ambīcijām. Vai šo komandu izejas punkti, ņemot vērā katras plānus, tagad ir vērtējami kā labāki?

Kādi sezonas rezultāti vedināja uz šo maiņas darījumu? Par sezonas sākumu. Toronto komandai šis rudens bijis kā pirmā, īstā pamošanās pēc nu jau diezgan senā, 2019. gada, NBA titula. Komanda šos pēdējos četrus gadus vēl dzīvoja tādā pusilūzijā, ka mums taču ir titula spēlētāji, kuriem ir pieredze sasniegt visaugstāko un drīz vien jau būsim atpakaļ. Šādi komanda muļļājās, kādus spēlētājus pievienojot, kādus aizmainot, bet saglabājot Paskāla Siakama, Odžī Anunobī un nu jau jaunā līdera Skotija Bārnsa trio. Ar domu, ka apstākļu sakritības gadījumā mēs vēl varam. Šīs sezonas sākums ir bijis kā ledus vanna, kuru franšīzes vadība jau gaidīja, tikai nespēja saņemties tajā vēsumā iekāpt. Sezona iesākta ar 12 uzvarām, 19 zaudējumiem un 12. vietu Austrumu konferencē. “Play-in” pozīcija ir rokas stiepiena attālumā, bet vai to “Raptors” vajag? Domāju, ka nē. Viņi varēja reaģēt jau pagāšssezon, bet šis ir labs laiks, lai sāktu pārbūvi ap Skotiju Bārnsu. Žēl, ka tikai ap viņu, jo nopietnu līmeņa jauno talantu īsti vairs arī nav.

Reklāma
Saturs turpinās

Ņujorkas “Knicks” ir Ņujorkas “Knicks” – viņiem jebkura sezona ir visu vai neko sezona. Tu varēji pamosties jebkurā pēdējo četru gadu sezonas dienā, atvērt tabulas izvietojumu un katru reizi redzēsi, ka NYK ir kaut kur starp 5.-8. vietu konferencē. Viņiem nav superzvaigžņu, arī pēc šī maiņas darījuma, bet ir soli tuvāk tam, lai pārliecinātu kādu no tām, ka ir jāpievienojas “Knicks”. Toma Tibodo stilā komanda nakti no nakts spēlē zobainu basketbolu, kas ir kaitinošs jebkurai atslābušai trešdienas vakara pretiniecei. Treneris nevienam negarentē minūtes, viņu spēlētāji respektē un tāpēc arī atslābums nav bieži sastopams laukumā. Vēsturiski apskatoties un arī baumu līmenī lasot par to, kādi spēlētāju iegūšanas plāni ir bijuši “Knicks”, skaidrs, ka viņi neplāno pārbūvi. Un šis maiņas darījums nav ne tuvu sliktākais, kas ar komandu varēja notikt. Nu šī komanda kļūst vēl interesantāka ne tikai tāpēc, ka ir bāzēta Ņujorkā, bet tāpēc, ka viņi varēs top komandām iekost sāpīgāk.

Skaidrs, ka darījuma centrālais spēlētājs ir Odžī Anunobī. Ne par velti Toronto komanda labu brīdi sapņoja par vismaz daļēju komandas apbūvi tieši ap viņu. Tas gan dažādu, objektīvu iemeslu dēļ nenotika un redzam kādas krāsas krekls viņam uz torsa tagad. Plānotais izejas punkts, pēc šī spēlētāja iegūšananas, kļuvis izteiksmīgāks tieši Ņujorkas komandai. Odžī atķeksē gandrīz visu, ko Toma Tibodo blociņš pierakstījis. Spēlētājs, kurš spēj izcili segt visu pozīciju spēlētājus, kurš izpilda uzdevumu precīzi, kurš ir nozīmīgs uzvarošā basketbolā.

Prom uz Toronto sūtīts Kviklijs un Barets. Vīri, kuri līdzīgi kā daži Latvijas hokejā, jau cik gadus uzskatīti par jaunajiem, perspektīvajiem. Ja tas nav noticis viduvējā Ņujorkas komandā, neticu, ka viņi spēs rādīt uzvarošu basketu Toronto. Par spilgtiem spēļu izgriezumiem es mazāk šaubos, pa kādam būs. Un iespējas, īpaši Ārdžejam Baretam, Ņujorkā bija pāri pārēm, bet uzbrukuma arsenāls bija tik paredzams un vienkāršs, ka tas jau momentiem izskatījas pēc vidusskolas līmeņa. Imanuels Kviklijs ir ievērojami interesantāks spēlētājs. Vasara viņam būs jau 25 gadi, kas gan nevieš pārliecību. Uzreiz rodas vienkāršs jautājums. Vai četru gadu laikā Ņujorkā viņš nebūtu varējis izkarot vietu starta pieciniekā, ja Toronto tagad saskata sasniedzam ko lielu kopā ar Imanuelu? Gribētos, jau ticēt, ka Imanuels tagad nonāks dinozauru komandā, dosies laukumā starta pieciniekā, ik maču spēlēs virs 30 minūtēm un uz parketa vismaz uzplaiksnīs pa kādam ļoti vērtīgam momentam. Šodien, manuprāt, viņš ir Ņujorkas starmešos piepacelts, humpalu Lū Viljamss. Aizsardzībā viņš ir pārlieku liels caurums, lai viņa nesliktais uzbrukums izglābtu viņu patiešām svarīgās basketbola spēlēs. Bet uzlabojis un nostabilizējis savas spējas viņš ir nepārprotami.

Uz Ņujorku, kopā ar Anunobī, dodas arī lomu spēlētāji – garais spēlētājs Prešas Ačuva un saspēlnieks Malaki Flinss. Noteikti būs momenti, kad abi palīdzēs uzvarēt, bet lielākoties viņu loma nemainīsies. Abi aizpildīs tieši pozīcijas, kur Ņujorkai ir spēlētāju iztrūkumi. Flinss visticamāk kļūs par otro saspēles vadītāju aiz Džeilena Bransona. Prešas Ačuva aizpildīs otrā centra vietu aiz Hartenšteina, kur cita konkurenta nemaz nav. Ja veterānu Tažu Gibsonu neskaitam. Kopējo laukumā pavadīto minūšu skaits īsti nemainīsies, tās tāpat paliks esošo 15-20 robežās.

Fantasy sakarā tulītējs sprādziens nav saskatāms nevienam no darījumā iesaistītajiem, izņemot Imanuelu Kvikliju. Tuvākais nākamais būtu Prešas Ačuva, kura pirmo spēļu minūtes var būt interesants apskates objekts.

Izejas punkti.

Ņujorka plāno uzvarēt tik spēles, cik iespējams. Un to ar iegūto spēlētāju iegūšanu viņi ir sekmīgi izdarījuši. Interesants fakts, ka līdz rītdienas beigām Ņujorka var paspēt noslēgt jaunu, četru gadu līgumu ar Odži līdz pat 116,9 miljonu vērtībai. Sākot ar svētdienu varēs pagarināt uz diviem gadiem par 40 miljoniem dolāru. Nākamā opcija ir turpināt sastrādāties un tad jau sēsties pie diskusiju galda par 19,9 miljonu spēlētāja opciju nākamajai sezonai un visām no tā izrietošajām opcijām.

Toronto plāno, teiksim tā, sākt zaudēt un līmēt komandu kopā no jauna. Jāatgādina, ka Ārdžejam Baretam esošajā līgumā ir vēl trīs gadi, kuros katrā pelnīs virs 25 miljoniem dolāru. Var jau gadīties, ka komandas maiņa uzlabo viņa produktivitāti, Baretam kļūstot par to, ko draftā daudzi gaidīja. Bet šobrīd redzu viņu tikai kā pārmaksātu kanādieti Kanādas komandā. Tā, lai vietējiem faniem kāds prieks, kamēr komanda zaudēs. Imanuels Kviklijs ļoti iespējams, ka dosies laukumā starta piecieniekā, bet nesaskatu, ka viņš nākotnē kļūs par ko vairāk kā nesliktu sesto spēlētāju augsta līmeņa komandā. Šis un nākamais līguma gads būs kā lēts eksperiments Toronto komandai – vai ar Imanuelu mālēsim, vai nē.

Kādas ir tavas prognozes un pārdomas par pirmo NBA sezonas maiņas darījumu?

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām