Elvis Merzļikins tiek aizmainīts uz… Ņūdžersijas “Devils”?

Kopš pagājušā gada nogales laukumā nav devies Elvis Merzļikins un tagad līdz mums ir nonākusi informācija, ka Merzļikins kopā ar komandu ir vienojies par jaunu apstākļu atrašanu. Vai tas ir ar domu par jaunas komandas atrašanu, vai kaut kas cits? Mēģināsim saprast, kas būtu labākais variants. Viens ir skaidrs, ir jāmaina komanda.

Elvis tiek aizmainīts uz…

Ņūdžersijas “Devils” ir pirmā komanda, kura man nāk prātā, kura varētu atļauties riskēt ar Elvi, jo es ticu, ka Elvis noteikti būtu labāks par Vīteku Vanečeku. “Devils” komandai ir ļoti bēdīgs skats šajā sezonā, ja skatās vārtsargu līnijas virzienā. Komandā šogad neviens no trim vārtsargiem nav spējis atvairīt virs 90% metienu. Arī pagājušās sezonas izslēgšanas spēļu atklājums vārtsargu līnijā Akira Šmids nespēj parādīt sniegumu, kurš spētu viest cerības, ka ar šādu vārtsargu var cerēt uz kaut ko ievērības cienīgu. Alga šeit ir lielākā problēma, jo Vanečekam tā ir 3,4 miljoni, kamēr Elvim tie ir 5,4 miljoni. “Devils” īsti nav brīvo līdzekļu, kamēr “Blue Jackets” ir brīvie līdzekļi un  interesanti jaunie spēlētāji, kā Jegors Činahovs, kurš arī nesen izteicās, ka gribētu nokļūt citur un kaut kādā veidā “Devils” varētu vēl piemest klāt Ondreju Palatu, kuram vēl ir 6 miljonu līgums uz četriem gadiem, tad jau labas lietas varētu notikt un “Devils” komandā ir daudz šveiciešu, tātad, savā ziņā, Elvis būtu savējais.

Otrs variants

Elvis nonāk Otavas “Senators” un Korpisalo dodas atpakaļ uz “Blue Jackets”. Šeit tas pats stāsts, kas “Devils” komandai, vārtsargi nespēj atvairīt pat 90% metienu. Atgādināšu, ka Elvim šosezon “Blue Jackets” rindās ir 90,7% atvairīto metienu. Korpisalo bija lielais nezināmais vasaras brīvo aģentu tirgū, jo salīdzinoši labi izskatījās “Kings” sastāvā, kad tika aizmainīts uz turieni pirms pagājušā gada izslēgšanas spēlēm. Vai “Blue Jackets” gribētu viņu ņemt atpakaļ? NHL ir bizness un pie labiem nosacījumiem es neredzu problēmas. Korpisalo, Kubaļiks un otrās kārtas izvēle kādā no draftiem pret Elvi un Činahovu.

Trešais variants – Montreālas “Canadiens”

“Canadiens” vienmēr ir bijis atmiņā ar labiem vārtsargiem, bet šobrīd nav tie paši labākie laiki. Komanda nav tā spēcīgākā, bet pārbūve iet labā virzienā un šķiet, ka Elvis labi šeit iederētos. Visi trīs vārtsargi, kuri stājušies “Canadiens” vārtos šajā sezonā spējuši atvairīt metienus virs 90%, bet neviens nav labāks par Elvi un tikai jaunais Sems Montembolts ir ielaidis zem trim ripām vidēji spēlē. Džeiks Alens ir pieredzējis vīrs un ar 3,4 miljonu līgumu ir galvenais kandidāts uz maiņu, bet viņam ir septiņu komandu saraksts uz kurām viņš nevar tikt aizmainīts bez paša piekrišanas. Elvim arī ir tāds punkts kontraktā, tikai viņam ir desmit komandu saraksts, kurš man šķiet nemaz nav aktuāls, ja reiz Elvis ir gatavs doties prom.

Ideālais variants – Džeiks Alens un kāda drafta izvēle pret Elvi Merzļikinu.

Uz rietumiem pie vecā drauga!

Vai jūs atceraties, kas bija pats aizkustinošākais brīdis pēc katras uzvaras “Blue Jackets” un Elvja pirmsākumos? Elvis Merzļikins lec Nika Foliņjo apskāvienos. Vēl pirms ikoniskā “Bruins” vārtsargu apskāviena, tieši Elvis un Niks bija tie, kuru izgājienu visi gaidīja pēc katras uzvaras. Vien dažas dienas atpakaļ Foliņjo pagarināja līgumu ar Čikāgas “Blackhawks” vienību vēl uz divām sezonām. “Blackhawks” vārtsargu līnijā ir čehs Petrs Mrazeks un zviedrs Arvīds Soderbloms. Ar visu to, ka “Blackhawks” nav tā pati labākā komanda, Mrazeks turās virs 90% atvairītajos metienos. Mrazekam ir pēdējais līguma gads un desmit komandu sarkasts līgumā uz kurām viņš nevar tikt aizmainīts. Gribētos ticēt, ka Petrs nebūtu tik ietiepīgs un gadījumā, ja ir “Blue Jackets” sarakstā, viņš piekristu maiņai. Vai es gribētu, lai Elvis nonāk “Blackhawks”? Gan jā, gan nē! 

Jā, jo atkal apvienosies ar Foliņjo, kā arī varēs uzspēlēt kopā ar jauno superzvaigzni Konoru Bedārdu un būs stabils pirmais numurs.

Nē, jo būs atkal komandā, kura vēl tikai iespēlējas un par izslēgšanas spēlēm varēs domāt pēc kādām divām vai trim sezonām. Negribās, ka Elvim ir jāspēlē komandā, kura vairāk zaudē, nekā uzvar.

Manā skatījumā “Blackhawks” šis būtu labs variants vārtsargu līnijā, bet ļoti nereāls un maz ticams stāsts, ka Elvis nonāks Čikāgā.

Komandas, kuras jau kādu laiku tiek piesauktas

Kā viena no kandidātēm sezonas sākuma posmā bija Edmontonas “Oilers” un pat šobrīd tiek piesaukta. Tas būtu loģiski mēnešus divus atpakaļ, bet šobŗid es neticu tam, ka “Oilers” būtu gatavi sabojāt to, kas tagad tik labi viņiem strādā. Pēc tā, kad Džeks Kampbels tika nosūtīts uz AHL un Stjuarts Skiners kļuva par stabilu pirmo numuru, tā sķiet, ka visas vārtsargu problēmas ir atrisinātas. Vairāk ticu tam, ka pirms maiņu termiņa beigām “Oilers” paņems kādu pieredzējušu vārtsargu, lai ir stabils otrais numurs uz izslēgšanas spēlēm.

Vēl ir dzirdēts par Karolīnas “Hurricanes” un te jau maiņa būtu ticamāka, nekā “Oilers” gadījumā. “Hurricanes” sezonu sāka ar trim vārtsargiem no kuriem jebkurš varētu būt pirmais. Labi, Frederiks Andersens ir pirmais numurs, Ānti Rānta otrais un Pjotrs Kočetkovs trešais. Izkrita Andersens un tieši Kočetkovs parādīja to, ka var būt pirmais. Rānta tika izlikts neaizsargāto spēlētāju sarakastā, bet neviena komanda nepieteicās. Joprojām, nav pieejams Andersens un Kočetkovs ir iedzīvojies smadzeņu satricinājumā. Rānta ir pirmais, bet tas ir uz īsu brīdi, līdz atgriezīsies Frederiks un Pjotrs. Tad rodas jautājums. Kur šeit vieta Elvim? Kočetkovs ir “Hurricanes” nākotne un Elvis nebūs un negrib būt otrais vai trešais numurs. Patīk vai nē, bet pie veseliem “Hurricanes” vārtsargiem Elvis ir trešais numurs.

Maza varbūtība, bet varbūt tomēr

Kā pirmos šeit gribētu pieminēt Detroitas “Red Wings”, kuri varētu šķirties no Viles Husso, bet atkal tas stāsts, ka līgumā iestrādāts punkts par desmit komandām uz kurām nevar aizmainīt un šķiet, ka lielākajai daļai no vārtsargiem varētu tur būt “Blue Jackets”.

Tad vēl variants ir Sanhosē “Sharks” un mums latviešiem tas būtu skaists stāsts, ka par jauno “Sharks” mūri varētu kļūt Elvis. Es ceru, ka tā nebūs “Sharks” komanda, kur nonāks Elvis, jo šī komanda ir pārbūvē uz vairākiem gadiem.

Sietlas “Kraken” un Elvis! Arī skan pieņemami! Vācietis Filips Grūbauers ir nosacīts pirmais numurs, jo viņu jau ir izkonkurējis Džoijs Dakords. Šeit Elvim būtu labas iespējas kļut par stabilu pirmo numuru. Vācietim ir lielāks līgums, nekā Elvim, bet atkal tās desmit komandas, kuras iestrādātas līgumā. Šī gan būtu maiņa, kura būtu godīga, lai abi vārtsargi varētu restartēt savas karjeras un parādīt, ka viss, kas šobrīd notiek ir nejaušība.

Secinājums

Lielais jautājums, ko nozīmē vārdi – jaunu apstākļu atrašana. Es tiešām ceru, ka tā ir doma par maiņu, nevis kaut kas cits un palikšana Kolumbusas sistēmā. Elvim visu cieņu, ka viņš slavē Kolumbusu un to, cik tur ir labi, bet… ir laiks doties.

Nākamās nedēļas kalendārs:

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām