Par ko Ņujorkas publika izsvilpa Sandi Ozoliņu?

Komanda, kurā Sandis Ozoliņš tika izsvilpts un kāds cits latvietis izpelnījās atzinību no Marka Mesjē. Stāsts būs par Ņujorkas “Rangers”.

Tāpat jaunās nedēļas kalendārs un spēlētāji, kuriem vērts pievērst uzmanību.

Klubs, kurā savu karjeru noslēdza Veins Greckis

Ņujorkas “Rangers” dibināts 1926. gadā un kopš tā dibināšanas spēlē NHL. “Rangers” ir oriģinālā sešinieka dalībniece. “Rangers” savas spēles aizvada pasaules slavenākajā arēnā – “Madison Square Garden”.

Redzot to, cik labi arēnā gadu iepriekš tika uzņemta cita hokeja komanda Ņujorkas “Americans”. 1926. gadā, tā laika arēnas prezidents Džordžs Lūiss “Tex” Rikārds visu sakārtoja, lai būtu vēlviena komanda, kura spēlē hokeju “Madison Square Garden” arēnā. Lai arī “Americans” bija solīts, ka viņi būs vienīgie, kuri spēlēs hokeju “Madison Square Garden” arēnā, tomēr gadu vēlāk Džordžs bija lēmis jau savādāk un tiklīdz tika paziņots par jauno komandu, tā uzreiz ieguva vārdu “Tex’s Rangers”. Tādējādi parādot, kurš te ir saimnieks.

Pirmajā sezonā Džordžs nolīdza Konu Smaitu (mūsdienās vairāk zināms ar to, ka viņa vārdā nosaukta trofeja, kuru pasniedz izslēgšanu spēļu labākajam spēlētājam), lai izveido komandu. Konam īsti nesanāca sadarboties ar Džordžu un Džordžs pirms sezonas sākuma tika atlaist. 

Lai vai kā, bet Kona Smaita savāktā komanda bija uzvarētāji un nākot uzvarām hokejisti kļuva par Ņujorkas maza mēroga zvaigznēm, uzdzīvojot tā laika naktsdzīvē.

Jau otrajā pastāvēšanas sezonā Ņujorkas “Rangers” izcīnija Stenlija kausu. Piecu spēļu sērija ar trīs pret divi tika pārspēti Montreālas “Maroons”.

Interesants fakts: 1929. gada 13. decembrī Ņujorkas “Rangers” kļuva par pirmo kamandu NHL, kura uz spēli lidoja ar lidmašīnu. 

Klubs četras reizes ir izcīnījis Stenlija kausu. Pēdējo no tiem izdevās virs galvas celt 30 gadus atpakaļ 1993.-94. gada sezonā.

Tieši “Rangers” komandā 1999. gadā savu izcilo hokejisti karjeru noslēdza Veins Greckis.

Latvieši “Rangers” uniformā.

Sandis Ozoliņš ir vienīgais no latviešiem, kurš NHL spēlē ir vilcis “Rangers” kreklu. Ozoliņš komandu pārstāvēja divas sezonas. 2005.-06. un 2006.-07. gada sezonās. 

Tajā laikā “Rangers” parādi diktēja Jaromīrs Jāgrs un komandā bija vairāki čehu hokejisti. Sandim Ozoliņam Ņujorkas laiks nav tas pats labākais karjeras posms. Pirmajā sezonā Sandis “Rangers” pievienojās no “Mighty Ducks” un 14 spēlēs iekrāja 12 punktus. Pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā “Rangers” tikās ar “Devils” un tieši šajā sērijā Ņujorkas fani sāka izsvilpt Sandi Ozoliņu, jo sērijas pirmajās trīs spēlēs piecas reizes Ozoliņš atradās laukumā, kad komanda ielaida vārtus un tieši Sandis tika vainots pie tā, ka “Devils” vairākas reizes aizskrēja pretuzbrukumos ar spēlētāju pārsvaru. Ozoliņš tika nosēdināts malā un ceturtajā spēlē nepiedalījās. “Rangers” sēriju zaudēja 0:4.

Vēl pirms Sanda Ozoliņa “Rangers” treniņnometnē piedalījās Juris Štāls, kuru 2001. gada jauno spēlētāju izvēles ceremonijā ar kopējo 269. kārtas numuru izvēlējās Ņujorkas “Rangers”. Līdz NHL oficiālai spēlei Juris netika, bet Marks Mesjē par Juri teica šādus vārdus: “Liels, spēcīgs puisis, kurš var uzmest pa vārtiem, laba spēka spēle un smagi cīnās par katru ripu. Visu, ko šobrīd esmu redzējis, tad viņam ir viss vajadzīgais, ko var prasīt no jauniņā spēlētāja”.

Šodienas “Rangers”

Uz šo dienu Ņujorkas “Rangers” ir NHL regulārās sezonas līdere, lai arī ir nospēlētas tikai 19 spēles, bet ir redzams, ka “Rangers” ir komanda, kura atkal mēģinās aizsniegties līdz Stenlija kausam.

Šobrid komanda balstās uz vairākiem spēcigiem spēlētājiem. Vārtos ir Igors Šeštjorkins, aizsardzībā Ādams Foks un kapteinis Džeikobs Trouba, uzbrukumā tādas zvaigznes kā Artēmijs Panarins un Mika Zibanejeds, kā arī daudzi citi, kuru Ņujorkas “Rangers” padara par vienu no galvenajiem pretendentiem uz Stenlija kausu. Pagājušajā sezonā komanda pirmajā izslēgšanas kārtā sešās spēlēs atzina “Devils” pārākumu. Negaidīts un nepatīkams zaudējums, no kura noteikti ir izdarīti secinājumi, lai šosezon paceltu Stenlija kausu. Tiem, kuriem cipari un likumsakarības tuvas, tad jau skaidrs, ka 30 gadi, kopš pēdējā kausu, būtu jānosvin ar jaunu kausu.

Nākamās nedēļas kalendārs:

Komandas ar labāko kalendāru – “Bruins”, “Sabres”, “Blackhawks”, “Avalanche”, “Blue Jackets”, “Panthers”, “Predators”, “Rangers”, “Sharks”, “Lightning”, “Golden Knights” un “Capitals” – visām četras spēles!

Komandas ar sliktāko kalendāru – “Oilers” un “Kings”- abām divas spēlēs!

Spēlētāji ar vērtību:

Vērts paņemt savā fantasy sastāvā – J. Kuzņecovs, R. Sandīns, M.Rossi, D. Stroms, N. Īlers

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām