“Oilers” iznieko Makdeivida talantu (?) un “Capitals” grimstošais kuģis

Katra sezona nāk ar jaunām cerībām un iespējām, bet ir tādas komandas, kur šķiet, ka pozitīvisms ir pārspīlēts un patiesībā ir bēdu ieleja. Šoreiz aplūkosim divas frančīzes, kurām sezona nav sākusies pārāk labi.

Tāpat jaunās nedēļas kalendārs un spēlētāji, kuriem vērts pievērst uzmanību.

“Oilers” – izniekoto talantu organizācija?

Kāds uzreiz sitīs dūri pret galdu un teiks, ko tu muldi, paskaties Veina Grecka laikus. Teikšu banāli – Tajos laikos viss bija savādāk, nebija algu griestu un komandas uz savādākiem principiem veidojās. Greckis nekad nav draftēts un “Oilers” viņu dabūja izjūkot citai līgai.

Atgriezīsimies pie tuvākas pagātnes. “Oilers” ir visādi centusies atgriezties virsotnē – no 2010. gada līdz 2016. gadam “Oilers” bija iespēja paņemt 7 spēlētājus TOP 7, no kuriem četras bija pirmās izvēles. Tikai divas no pirmajām izvēlēm vēl ir “Oilers” komandā – Raiens Ņūdžents-Hopkinss un Konors Makdeivids. Mazāk par Raienu, bet vairāk par Konoru. Ir žēl noskatīties, ka gadu no gada brūk un jūk viss. Vai nu tas ir Kānadas komandu lāsts, kuras Stenlija kausu nav virs galvas cēlušas kopš 1993. gada, vai tā ir pati “Oilers” organizācija, kura nemāk izveidot komandu ap labāko hokejistu kādu mēs esam pieredzējuši šajā tūkstošgadē? Ir ko padomāt, jo jaunā sezona ir sākusies slikti, tikai viena uzvara pirmajās piecās spēlēs un hokejs, kurš tiek šobrīd demonstrēts, es neteiktu, ka ir ar tendenci, ka tas ir tikai sezonas sākums, komanda ieskriesies un beigās “Oilers” virs galvas cels Stenlija kausu. Jā, es tāpat uzskatu, ka komanda būs playoff, bet Konoram Makdeividam un visai “Oilers” komandai ar to nepietiek. Man negribētos piedzīvot tos laikus, kad vajag diskutēt par to, cik labs bija Konors Makdevids, ja reiz viņam nav Stenlija kausa, jo šis man atsauc atmiņā laiku, kad Veins Greckis vienam jaunietim, kurš ir liels hokeju nūju kolekcionārs,  teica šādus vārdus: “ Kad izcīnīsi Stenlija kausu, tad arī es Tev parakstīšu nūju.” Runājot par šo jaunieti…

Vai “Capitals” “gulbja dziesma” ir nodziedāta?

Jā, jā! Tu teiksi man, kāds tur vairs jaunietis. Sirms kungs, tuvu 50 gadiem. Aleksandrs Ovečkins nesen pūta 38 svecītes uz kūkas. Kāpēc es šeit par gada skaitļiem esmu iesprindzis, jo “Capitals” ir otra vecākā komanda NHL, tikai viņu sīvākā konkurente “Penguins” ir vecāka.

Un iespringstu, jo “Capitals” pirms sezonas sludināja, ka visi ir veseli un beidzot komanda būs gatava pacīnīties par otro Stenlija kausu. Aleksandrs Ovečkins pirms pagājušās sezonas teica, ka viņa galvenais mērķis ir izcīnīt vēl vienu Stenlija kausu. Domāju, ka šādas domas arī viņam ir šī sezonas sakarā. Jauns treneris, ir vajadzīgs laiks, lai komanda sāktu spēlēt. Pēc pirmajām spēlēm spriežot, nekā pozitīva es neredzu, vairāk sliecos uz to, ka varētu komanda strādāt uz to, lai Aleksandrs Ovečkins ķer rokā Veina Grecka rekordu gūtajos vārtos, bet pat šobrīd “Capitals” kapteinis ir tālu no šī mērķa. Četrās spēlēs neviena vārtu guvuma, deviņi metieni pa vārtiem un divās spēlēs no četrām pat pa vārtiem neuzmeta. Es negribu neko norakstīt jau sezonas sākumā, bet šobrīd “Capitals” ir guvusi tikai sešus vārtus ( pēdējā vieta līgā šajā rādītājā ), šis arī ir tas trauksmes zvans, ņemot vērā tos uzvārdus, kuri atrodās uz ledus “Capitals” sastāvā. Nākamnedēļ “Capitals” ir visas iespējas pierādīt, ka viss ir glābjams, uz to arī ļoti ceru.

Nākamās nedēļas kalendārs

Komandas ar labāko kalendāru: Sabres, Wild, Canadiens, Devils, Sharks un Capitals  – visām četras spēles

Komandas ar sliktāko kalendāru: Coyotes, Blackhawks, Stars, Panthers, Predators. Lightning – visām divas spēles

Spēlētāji ar vērtību

Vērts paņemt sastāvā – J. Kuzņecovs, M. Fehērvārs, D. Savārds, L. Kārlsons, K. Mitelštats

Nokopēts

Komentāri

  • Anonymous
    22/10/2023 15:35

    Labs, ļoti izsmeļoši un interesanti lasīt!

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām