Gorkšs: Pātelainenam trūka konkrēts redzējums par Latvijas futbola izlases nākotni

Kaspars Gorkšs, Sportazinas.com
Kaspars Gorkšs. Foto: LETA

Kādreizējam Latvijas Futbola valstsvienības galvenajam trenerim Miksu Pātelainenam trūcis konkrēts redzējums par Latvijas futbola nacionālās izlases nākotni, uzskata Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs.

Jau vēstīts, ka LFF un iepriekšējā pieaugušo izlases galvenā trenera Pātelainena sadarbība neturpināsies, noskaidrojies pēc abu pušu pārrunām 4. decembrī.

Pātelainens par savu aiziešanu paziņoja ar privātiem telefona zvaniem atsevišķiem Latvijas sporta žurnālistiem, kamēr Gorkšs portālam “Sportazinas.com” atklāja, ka lēmums ticis pieņemts abu pušu privātā sarunā pēc valdes sēdes.

“Žurnālistiem zvanīt es nevienam aizliegt nevaru, bet tas stāsts ir mazliet savādāks, jo pēc valdes sēdes es tikos ar viņu divatā, kur mēs atklāti runājām par lietām, kas apmierināja un kas neapmierināja mūsu sadarbībā. Principā šo sarunu rezultātā arī pieņēmām abpusēju lēmumu pārtraukt sadarbību,” izteicās LFF prezidents.

Darbu ar Latvijas izlasi Pātelainens sāka maijā, noslēdzot līgumu līdz gada beigām, kas netiks pagarināts. Iepriekš ar viņu tika noslēgta vienošanās līdz decembrim. Ja Latvijas izlase savā UEFA Nāciju līgas apakšgrupā iegūtu pirmo vietu, līgums tiktu automātiski pagarināts līdz 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

“Pātelainens bija viens no kandidātiem, kurš varēja strādāt ar izlasi pēc jaunā gada, bet arī viņa līgums automātiski netika pagarināts, jo izlase nesasniedza nosprausto mērķi. Līdz ar to šādai sarunai par turpmāko sadarbību bija jānotiek. Viņa pozitīvas iezīmes bija spēja labi komunicēt gan ar spēlētājiem, gan presi, gan arī apkārtējo futbola sabiedrību. Ja runājam par nepatīkamām lietām, tad tas bija rezultāts un parādītais sniegums laukumā. Manā skatījumā viņam visvairāk trūka konkrēts redzējums, par Latvijas futbola izlases nākotni,” atzina Gorkšs.

Pātelainens pēc atkāpšanās no amata izteicās, ka nejūtot LFF atbalstu.

“Grūti teikt. Drīzāk jālūdz viņam pašam komentēt, ko Pātelainens ar to bija domājis. Katru viņa izteikumu man ir ļoti grūti komentēt, jo nav zināma šādu apgalvojumu izcelsme. Pātelainenam bija nodrošināti pilnīgi visi apstākļi, lai varētu patstāvīgi pieņemt lēmumus un maksimāli labi gatavoties spēlēm. Nevienā brīdī mēs neiejaucāmies viņa darbā un uzskatu, ka komandas rezultāts un sniegums laukumā ir galvenā trenera atbildība un, ieceļot viņu amatā pirms sešiem mēnešiem, paudām 100% uzticību,” atklāja kādreizējais Latvijas izlases kapteinis.

LFF cer jauno treneri izziņot 18. decembrī.

“Šobrīd nevaru nosaukt konkrētus kandidātus. Protams, esam apzvanījuši konkrētu treneru loku un esmu personīgi runājis ar saviem kontaktiem, bet skaidrs, ka šobrīd pieliekam maksimālas pūles, lai pēc iespējas īsākā periodā atrastu valstsvienības galveno treneri un saprastu virzienu, kādā mēs dodamies tālāk. Gribētos jau 18. decembrī paziņot par jaunā trenera stāšanos amatā,” izteicās Gorkšs.

“Pātelainenam iepriekš bija zināmas mentalitātes atšķirības ar futbolistiem. Tas, iespējams, rosina mūs meklēt treneri, kurš mūsu spēlētāju mentalitāti saprot vairāk, jo viena lieta ir pozitīvi izteikumi presē no spēlētājiem, bet pavisam kaut kas cits, ja laukumā netiek demonstrēta maksimāla pašatdeve. Tad runāšanai sociālajos tīklos nav īsti nekādas jēgas, jo laukums ir tā vieta, kur jāparāda sava attieksme, pašatdeve, spēle un atbalsts,” noslēdza LFF prezidents.

Latvijas futbolisti 51 gadu vecā speciālista vadībā UEFA Nāciju līgas D divīzijas grupā palika trešajā vietā, bet kopumā aizvadītajās deviņās spēlēs ar Pātelainenu galvenā trenera amatā valstsvienība deviņos mačos guva vienu panākumu, piecas reizes cīnījās neizšķirti, kā arī piedzīvoja trīs zaudējumus.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar