Kaufmanis: Esmu priecīgs, ka atkal ir iespēja spēlēt Valmieras komandā

02/10/2023 13:50
Nokopēts
Jānis Kaufmanis

Latvijas basketbola komandas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” kapteinis Jānis Kaufmanis sarunā ar “Sportazinas.com” izteicis savu vērtējumu par šīs sezonas vienību, kā arī pastāstīja par lēmumu atgriezties Valmierā un ieskicēja sezonas mērķus.

“Sajūtas ir foršas. Man vienmēr ir paticis Valmierā, ko esmu teicis jau iepriekš. Man šeit patīk viss – atmosfēra, šeit dzīvo ģimene, draugi. Esmu priecīgs, ka atkal ir iespēja spēlēt Valmieras komandā,” atzina Kaufmanis. “Jau pavasarī sāku sarunas ar klubu. Nonācām pie kopsaucēja un neko citu neizskatīju.”

“Viss, ko mēs darījām pirmssezonā bija forši. Nebija tā, kā varbūt ir citus gadus, kad dažreiz negribas nākt uz treniņiem. Šoreiz viss bija labi un arī leģionāri ieradās laicīgi. Domāju, ka labi pastrādājām gan fiziski, gan komandas ķīmijā un saliedētībā. Šie divi mēneši bija patīkami,” uz starpsezonu atskatījās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” kapteinis.

Jāatgādina, ka iepriekšējo sezonu Kaufmanis pavadīja Spānijas pēc spēka trešajā līgā. Basketbolists salīdzināja līgu tur un Latvijas-Igaunijas basketbola līgu. “Vispār biju pārsteigts, kad tur aizbraucu. Ierados tur pēc Ziemassvētkiem un līmenis tur ir labs. Arī spēles stils, kā jau spāņiem ir ātrs, daudz jaunie un talantīgie spāņi, katrā komandā trīs, četri leģionāri un tiešām līmenis priekš trešās līgas ir pietiekami augsts. Salīdzinoši, tad augšgala komandas varētu būt Latvijas-Igaunijas līgas vidusmēra līmenī.”

“Šogad būs jādod padomi arī jaunajiem. Pirmssezonā vairāk bija fiziskie treniņi, bet tieši basketbola lietas jau tagad tikai sākas. Spēles šogad daudz, tā kā būs jāpalīdz jaunajiem. Karlsonu vairāk dresēs Edmunds Elksnis, jo viņi ir vienas pozīcijas spēlētāji, bet gan jau sadalīsim un dosim padomus abi. Šosezon tas ir arī otrs darbs, palīdzēt jaunajiem attīstīties,” uzsvēra Kaufmanis.

“Pārbaudes spēles ir viena lieta un īstās spēles ir cita, bet ir interesants komandas modelis. Domāju, mums ir daudz ieroči gan ārējā līnijā, gan groza apakšā. Vēl tikai jāsaspēlejas, jāsaprot vairāk vienam otru un būs laba sezona. Spēles stils nebūs sarežģīts, būs vienkāršs basketbols. Protams, daudz “pick-and-roll” un centīsimies noturēt agresīvu spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Spēles stils vēl tikai iezīmēsies regulārās sezonas mačos.”

“Konkrētas vietas un mērķus negribu saukt, lai paliek pie manis, bet man galvā ir, ar ko būtu apmierināts sezonas noslēgumā. Personīgie mērķi šobrīd vairs nav tik svarīgi. Gribu, lai tieši Valmieras basketbols paceļas augstāk. Katrā spēlē, lai tiešām ir cīņa par uzvaru, lai skatītāji redz, ka laukumā cīnāmies un ir saspringtas spēles,” atklāja basketbolists.

Elksnis par atgriešanos VALMIERA GLASS VIA: Pie pirmā piedāvājuma uzreiz piekritu

VALMIERA GLASS VIA aizsargs Karlsons: Žagara spēle mani ļoti iedvesmo

VALMIERA GLASS VIA leģionārs Naits: Treneri patiešām man uzticas

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām