Ko dara Rīgas “Dinamo”? Otrā daļa

04/07/2017 12:00

Par Ankipāna pirmajiem soļiem komandas komplektācijas procesā rakstīju jau iepriekšējā blogā. Kvalifikācijas piedāvājumi pēc PČ bija izteikti un pirmie leģionāri parakstīti, bet neatbildēti jautājumi un darba lauks priekšā vērās gana plašs.

Pēdējās divas nedēļas Skanstes ielā bija gana darbīgas, lai pretī plānotajiem darbiem Ģirts&Ozo vilktu sarkanus ķeksīšus. Arī ledu Piņķos aktīvi griež sešas pilnas maiņas, kuru skaitā arī vairākas jaunas sejas, bet par visu pēc kārtas.

Leģionāri

Ankipāns neilgi pēc stāšanās darbā deklamēja: leģionāriem “Dinamo” nedrīkst būt mērķis, proti, Ģirts tirgū lūkojās uz izsalkušo vilku pusi, uz puišiem, kam sevi jāpierāda. Atradās jau arī šāda teiciena pretinieki, bet jāatceras, ka “Dinamo” algu budžets nav ievērojami audzis, tas vienkārši ir atnācis līdz adresētam neierasti laicīgi.

Spēlētājus bez “riska plīvura” iegādāties neesam spējīgi, tas ir jāsaprot. Ozo vēlas redzēt ziemeļamerikāņu hokeja stilu un arī tādas gaumes “kaķi maisā”, ar potenciālu, viņam tiek iesaiņoti uz treniņnometnes sākumu.

Par kapātāju ar padsmit vārtu KHL gūšanas potenciālu – Lessio jau rakstīju, tāpat pilno lozi “Dinamo” var izvilkt ar labu slidotāju un NHL gaisu apostījušo Karlu Stoleriju. Abi pirmie importa pirkumi kvalificējas tramplīna meklētājiem. Abi minētie leģionāri jau ieradušies Rīgā un pievienojušies darbam Piņķos. Tuvākajās dienās pilsētā jāpiezemējas arī Kristo, Gilīsam un Pītersam.

Ambiciozais Lessio nav izsapņojis sapni par atgriešanos NHL, bet Stolerijs vēlas nopelnīt naudu, jo ar hokeju dolārus savā kontā pelnījis vien četrus gadus, bet drīz svinēs savu trīsdesmito dzimšanas dienu. Abiem ir ko pierādīt, arī atalgojumus šie puiši neprasa kosmiskus. Gluži pretēji vēlas iespēju – lai varētu aizķerties bagātāku komandu komplektētāju blociņos. Skaidrs, ka nevienā citā komandā (pēc “Medveščak” aiziešanas no KHL) šos hokejistus kā piecu leģionāru vietu aizpildītājus neizvēlētu, bet Rīga dod iespēju spēlēt pasaules otrajā spēcīgākajā līgā.

Aizvadītajā nedeļā tika parakstīti vēl divi jauni leģionāri. Kanādiešu vārtsargs Džastins Pēters un amerikāņu uzbrucējs Denijs Kristo. Pie vārtsargu jautājuma atgriezīsimies mazliet vēlāk, bet daudzi sarausa pieres, kad tika paziņots par Kristo parakstīšanu.

Amerikānis bez NHL pieredzes, bet… Tikpat labi tāda spēlētāja kā Kristo CV varēja būt jau vismaz 50 spēles hokeja mekā. Aizvadītajā sezona Kristo spēlēja trīs AHL komandās, cenšoties izcīnīt vietu zem saules Pitsburgas “Penguins”, Sentluisas “Blues” un Karolīnas “Hurricanes” organizācijās. Desmit vārtu spēlētājs AHL līmenī, tā varētu raksturot Kristo, tomēr trīskārtēja pārcelšanās atstājusi savas sekos. Ja neskaitām iepriekšējo sezonu, tad Kristo AHL līmenī ne reizi sezonu nebija beidzis ar mazāk kā 43 rezultativitātes punktiem.

Ņemot vērā drausmīgo sezonu kādu piedzīvoja amerikāņu uzbrucējs, kuram adaptācija Eiropas laukumiem neprasīs ilgu laiku (2013.gada PČ bronza Somija/Zviedrija), “Dinamo” izmaksas uz šo eksperimentu nav lielas, bet potenciālā atdeva vērtējama ar mērenu optimisma devu. Kristo līdzīgi kā Lessio alkst sevi pierādīt un KHL līmenī var atzīmēties ar gana rezultatīvu spēli. Kā galvenais Kristo pluss tiek sauktas slidošanas prasmes, viņš tiek raksturots kā ļoti ātrs spēlētājs.

Dzirdēts eksperta viedoklis, ka ar tiem pašiem spēlētājiem citu rezultātu kā pagājušosezon gaidīt nevaram, tomēr Ankipāna un Ozo komandas komplektācijas plāns ir skaidrs.  Piesaistītie leģionāru uzbrucēji ir aktīvi, nebaidās no fiziskas spēles, nomest cimdus un lien laukuma “sāpīgajās” vietās. Ozoliņš no komandas prasīs vienkāršu, bet agresīvu hokeju. Ja salīdzinām ar iepriekšējo sezonu, tad pieejamais materiāls, ko lipināt kopā ir krietni kvalitatīvāks, tādēļ ņemot vērā arī to, ka līga kļūst vājāka, mērķis par “play-off” šķiet krietni adekvātāks nekā pērn.

Nākošajā sezonā “Dinamo” kreklu vilks arī Koltons Gilīss. Jā, pagājušās sezonas leģionārs, kurš guva tikai astoņus vārtus, bet viņa palikšana Rīgā bija jau nojaušama labu laiciņu. Koltons bija svarīga sastāvdaļa ģērbtuvēs, bija citu hokejistu iecienīts. Sējējs jau pagājušās sezonas noslēgumā izmeta frāzi, ka nez kā būtu bijis, ja tāds spēlētājs kā Gilīss nebūtu bijis komandā. Un jā, viņš nekad nav bijis vārtu mašīna. Ne junioru laikā, ne AHL. Arī vietu NHL Gilīss nenopelnīja dēļ vārtu gūšanas, bet gan dēļ savas attieksmes, spēka spēles un kopējā pienesuma komandai. Universāls spēlētājs, kas var spēlēt gan centrā, gan malā. Stolerija čoms, kurš komandā palīdzēs iejusties arī pārējiem importiem, kas nav mazsvarīgi.

Balinskis pazūd no pieteikuma un Jevpalova “try-out”

nikita-jevpalovs-sportazinas

#53 numurs Rīgas “Dinamo” ir brīvs! Ņikita Jevpalovs izskata iespējas turpināt karjeru Rīgā.

Neliels noslēpumainības plīvurs ir pārklājies par jauno aizsargu Uvi Jāni Balinski, jo viņa vārds nav atrodams ne KHL oficiālajā majaslapā, ne Rīgas “Dinamo” interneta vietnē pie sadaļas “sastāvs”. Viņa aģents ir kolorītais un viltīgais Dens Milšteins, kurš pārstāv arī tādus talantus kā Ņikitu Kučerovu un Artemiju Panarinu. Sarakstē ar aģentu uzzināju, ka Balinskis KHL pavadīs arī nākošo sezonu.

Interese par Balinski pēc Pasaules čempionāta izveidojusies arī Ziemeļamerikā, un iespējams, aģents izpircis jaunā aizsarga līgumu, lai ventspilnieks varētu vasaras gaitā pievienoties kādas NHL komandas treniņnometnei (try-out), bet līguma nenopelnīšanas gadījumā atgriezties KHL. Tiesa, tas ir tikai mans pieņēmums…

Bija zināms, ka “Dinamo” pirkumu sarakstā figurēja latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska vārds. Nevarētu teikt, ka tā bija prioritāte numur viens, bet Ankipāns un Ozo redzēja pietiekami labus argumentus, lai 24 gadus vecais vārtsargs atgrieztos Rīgā. Gudijam aiz muguras bija neizteiksmīga sezona, līgums ar Tampabeju netiks pagarināts (nedaudz pārsteidzoši, bet Stīvs Aizermans Gudim piedāvāja kvalifikācijas līgumu, bet vēlāk sekoja maiņa uz Ņujorku), ceļš uz Eiropas hokeja ārēm šķietami loģiskākais risinājums. Tomēr, Gudļevska nometne karstu nestreba, paziņojot, ka kamēr tilti uz hokeja meku NHL nav nodedzināti pilnībā (kvalifikācijas līguma saņemšanas gadījumā aģents plānojis prasīt maiņu uz kādu vienību, kur Kristers varētu sākt visu no sākuma – scenārijs, kas piepildījās), tikmēr ripas Gudijs ir gatavs ķert tikai Ziemeļamerikā.

Ja līgums Gudim kabatā nebūtu arī jūlija vidū vai augusta sākumā, tad varētu izskatīt sadarbības variantus, bet ap drafta laiku Gudijs nebija gatavs teikt jāvārdu. Savukārt šāds notikumu scenārijs neapmierināja “Dinamo”, jo lai pilnvērtīgi sagatavotos sezonai, kas šoreiz sākas augusta beigās, savlaicīgi vajadzīgs pamatvārtsargs. Likme izdarīta uz pieredzējušo Džastinu Pītersu. Vairāk kā 80 spēles NHL runā pašas par sevi. Pīters savu potenciālu NHL nerealizēja, bet bija stabila trešā vārtsarga vērtība. KHL līmenī nevajadzētu pazust. Tajā pašā laikā nav nekas “nenokožams”, skatoties no Jāņa Kalniņa perspektīvas.

Arī cits pagājušās sezonas AHL spēlētājs Ņikita Jevpalovs pievienojies Rīgas “Dinamo” treniņiem un visticamāk dosies kopā ar vienību arī uz treniņnometni. Vai Jevpalovs, kuram Sanhosē “Sharks” vairs nepiedāvāja turpināt sadarbību, paliks Rīgas komandā vēl pāragri spriest, bet ar Ozo uzdoto stilu uzbrucējs ir vairāk kā pazīstams.

Tāpat Rīgā ieradies gluži vai liepājnieks Lietuvas izlases aizsargs Nerijus Aļikausks, kurš pēdējās divas sezonas atzīstami spēlē VHL līgā, kuras vadošās komandas noteikti ir vienā līmenī ar KHL lejasgalu. Labrocis, uzbrūkošs. Līdz mēneša beigām Ozo un Ankipāns pieņems lēmumu. Tāpat kā ar Jevpalovu.

Uzliekot visu sastāvu uz papīra ir acīmredzams, ka Ankipāns&Ozo&Sējējs meklē pirmās maiņas centra uzbrucēju. Iespējams arī vēl kādu spēlētāju, kas varētu ielekt 2./3. maiņas centrā (Jevpalovs pagājušajā sezona AHL tika iespēlēts arī par centru), ļaujot Gilīsam spēlēt pa malu. Tāpat runā, ka iespējama vēl viena importa aizsarga pievienošanās.

“Dinamo” sastāva puzzle

Lessio – Pirmās maiņas centrs – Indrašis

Kristo – Gilīss (+1) – M.Rēdlihs (+Dārziņš sezonas gaitā)

Meija – Bičevskis – Skvorcovs/Kulda/Jevpalovs(?)

Golovkovs – Razgals/Pavlovs – Jeļisejevs/R.Lipsbergs

Stolerijs – Galviņš

Balinskis (?) – Kr. Rēdlihs

Pujacs – Jerofejevs (+Zīle)

Pīterss (Kalniņš)

Ņemot vērā pēdējo sezonu Rīgas “Dinamo” komplektēšanās gaitu un īpatnības, šobrīd līdzjutēju aprindās vērojama neliela eiforija. Desmitās sezonas kontekstā tas ir pozitīvi, bet netrūkst arī cilvēki, kas “Dinamo” dēļ tās vadības politiskajiem izteicieniem ir norakstījuši. Interesanti, par cik procentiem uzlabosies komandas spēļu apmeklētība. Pirmais PR gājiens veikts – tautā mīlētā Ozo nozīmēšana par galveno treneri, tāpat izveidota jauna kluba majāslapa un runā, ka desmitajā jubilejas sezonā rīdzinieki uz ledus nāks jauna veidola formastērpos.

Komentāri - 6

 • Bēdīgi slavenais Mērglis
  06/07/2017 12:33

  Manuprāt Kalniņš ir sasniedzis savu iespēju griestus un KHL lejasgala komandas 2. vārtu vīrs ir viņa sapņu robeža . Ja DINAMO pagāšgad viņš vēl rādīja ciešamu sniegumu , tad visā , kas sastīts ar izlasi , izgāzās .
  Runas par tālāku izaugsmi ir , diemžēl , ir tukši sapņi .

 • Es
  06/07/2017 15:53

  A kur pazuda seistito ?

 • TRTD
  10/07/2017 09:30

  Pujacs-Jerofejevs?!?!
  Tas tāds apslidojamo konusu pāris!

 • Anonymous
  13/07/2017 19:43

  Bičevskis pagājušogad pēc Ozo atnākšanas parādīja sevi labi, gūstot 14 punktu – 8 vārtus, 6 piespēles 35 spēlēs – tas ir pirmās maiņas centra rezultāts. Ja viņš ar Indraši spēlēs no pirmajām spēlēm, viņš var būt 30 punktu guvējs sezonā, kas ir ļoti labs rezultāts.

 • Anonymous
  13/07/2017 19:52

  Kapteinis pirmo reizi būs ārzemnieks – tas būs Gillīss.

 • Anonymous
  16/07/2017 20:03

  Kļūdījos, ne pirmais, bet otrais ārzemnieks – kapteinis. Pirmais bija Marcels Hossa 2014/15 sezonā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
27/09/2021 08:29

Balcers NHL pirmssezonu uzsāk ar diviem rezultativitātes punktiem pret “Ducks”

Aizvadītajā naktī latviešu hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, viņa pārstāvētajai Sanhosē “Sharks” ar 3:6 piekāpjoties Anaheimas “Ducks”. Balcers…