Gada vieglatlēte Bukša: Latvijā nav iespējams atbilstošā līmenī sagatavoties startiem

12/02/2019 17:18

Latviešu sprintere Sindija Bukša pagājušo sezonu pamatoti varēja uzskatīt par labāko savā līdzšinējā karjerā, tomēr 21 gadu vecā sportiste negrasās apstāties pie sasniegtā un ir apņēmības pilna progresēt vēl vairāk.

Bukša pērna gada 29. maijā “Rīgas Kausos” laboja 31 gadu veco valsts rekordu 100 metru sprintā, finiša līniju šķērsojot pēc 11,29 sekundēm, kas ir par 0,05 sekundēm ātrāk nekā spēja līdzšinējā rekordiste Vineta Ikauniece. Sindija tajā pašā dienā sasniedza arī jaunu personisko rekordu divreiz garākajā distancē (23,02).

Šī gada janvāra beigās Bukšas lieliskā sezona tika novērtēta ar Latvijas gada vieglatlētes balvu.

“Personīgi biju pārsteigta, jo līdz pēdējam brīdim nedomāju, ka man būs jākāpj uz skatuves pēc balvas,” “Pafbet” atbalstīto sportistu preses konferencē atzina Sindija. “Dzirdot savu vārdu, patiešām pārsteigums bija milzīgs, jo Latvijas gada vieglatlēte – tas tiešām ir liels gods. Vēl pirms pāris gadiem par to pat nebiju aizdomājusies, konkurence ir milzīga. Tomēr, atskatoties uz aizvadīto sezonu, jāsaka, ka paveicu lielu darbu un ieguldīts arī tika daudz, tāpēc brīdī, kad saņēmu balvu, jutos to nopelnījusi.”

“Emocijas bija neviltotas, jo pirms uzvarētāja paziņošanas man neviens nebija iepriekš pateicis rezultātus.”

Bukša arī atklāja, kā notiek gatavošanās jaunajai sezonai. Diemžēl līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šoreiz Latvijā piedāvātie treniņapstākļi liek pamatus sezonai ielikt ārzemēs.

“Sezonai pārsvarā gatavojos ārpus Latvijas teritorijas. Ziemas sacensībām gatavojos Igaunijā, jo tur ir labi treniņapstākļi, savukārt vasaras sezonai gatavojos Spānijā, Portugālē. Valstīs, kur ir silts. Latvijā atbilstošā līmenī nav iespējams sagatavoties startiem. Nav ne stadionu, ne manēžu, ko var izmantot treniņiem.”

“Cik man zināms, “Daugavas” stadiona skrejceļa segumu tuvākajos gados neplāno mainīt, kas mani tiešām sadusmoja, jo viņiem acīmredzot dejošana ir svarīgāka par sportu (smejas). Man, protams, nav nekas pret dejošanu, taču tomēr jāizvērtē prioritātes. Tas tomēr ir vieglatlētikas stadions, un tā ir šīs būves funkcija. Tribīnes ir atjaunotas, bet skrejceļš nē.”

“Tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc guvu traumu pirms Eiropas čempionātā Berlīnē, jo sagatavošanās posmā skrēju pa “Daugavas” stadiona skrejceļu, kas dažbrīd radīja sajūtas, it kā es skrienu pa asfaltu.”

Kamēr Sindijas īpašumā jau ir valsts rekords 100 metru distancē, 200 metros jauno sprinteri no Ikaunieces 1987. gadā uzstādītā rekorda šķir vairāk nekā pussekunde (22,49). Bukša gan zina, kas jādara, lai pakāpeniski spētu pietuvoties arī Latvijas labākajam sasniegumam šajā distancē.

“Visa pamatā ir milzīgs, milzīgs darbs. Strādājam gadiem, lai dabūtu šo sekundes simtdaļu uzlabojumus rezultātos. Protams, Latvijas rekords 200 metros ir ļoti augsts, taču, cik ir pierādījuši mani rezultāti iepriekšējos gados, nav neiespējami labot personisko rekordu par pussekundi. Esmu par to pārliecinājusies, tāpēc neuzskatu, ka šis rekords nav labojums. Varētu pat teikt, ka tas ir viens no maniem mazajiem mērķiem. Pakāpeniski jāmēģina uzlabot savu personisko rekordu, un tad jau redzēs, kādi tie rezultāti būs.”

Sindijas tuvākās nozīmīgākas sacensības ir Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās, kas no 1. līdz 3. martam notiks Glāzgovā, Skotijā. Vaicāta par iespēju nākamgad debitēt olimpiskajās spēlēs, Bukša neslēpa, ka tas ir viens no viņas karjeras sapņiem.

“Ticu, ka uz olimpiādi drīzāk tikšu 200 metru sprinta disciplīnā, taču, protams, priecātos par iespēju startēt abās distancēs. Olimpiskās spēles ir viens no maniem sapņiem, un tādu iespēju nevar laist garām. Vispirms tur gan ir jātiek, tomēr pēc tam jau vien tur piedaloties vari justies kā čempions. Tā ir milzīga platforma, tāpēc ja man izdosies tur nokļūt, es jau jutīšos kā uzvarētāja.”

https://www.facebook.com/11TV.lv/videos/379018499547887/?__xts__%5B0%5D=68.ARBt_Z-VsElfUMmD9CopM9M-cKNe8Ypq2rW60fXfhM-ay9fZ94p8zWkUnz74vfDM1RTn-JO2SEHbXjaZ8QRs4rQjSPTxe5JofGObjEP6I0xaWAeg2ePF5N6PBwdlXLGWSfeXwn3WTTovax_97IV8UCbzasZwFKWzFjlfNLFQ3Or10bKu73jlpC8J-eqViZNwLVLy1cm6_MSiDawxzrqw0JatH2Rjt1jxe0O_dHVvATKT-XMqoKa2kEEcrSk642nnZpxdecYiHWT5lIbbbp0k9JOeBP6ASz_eoNh0BX3qefYrl9eTzhHzaBjgSlVUjZ1b4RKweqH_M84hzwTz0DgigtAcQrt6fxsp&__tn__=-R

Pieslēgties

Dienas fokusā

Žoels Embīds
20/06/2021 20:23

Embīdam piespriež naudas sodu, “Hawks” centru diskvalificē uz vienu spēli

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pieņēmusi vairākus lēmumus par kautiņa dalībniekiem spēlē starp Filadelfijas “76ers” un Atlantas “Hawks”. “Play-off” otrā raunda sestās spēles starp “76ers” un “Hawks” (104:99) pēdējā ceturtdaļā vienā…